Svenska Orienteringsförbundet

Sommarlandssprinten - D-xtra 14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Klara Borg Södertälje-Nykvarn OF 00:23:17 24,80
2 Ida Bengtsson OK Alehof 00:23:24 25,21
3 Elina Reinholdsson OK Alehof 00:23:28 25,45
4 Maja Karmstig FK Friskus-Varberg 00:26:19 35,57
5 Maja Graad IF Rigor 00:27:25 39,48
6 Maja Axelsson Lerums SOK 00:27:26 39,54
7 Marta Törnström FK Friskus-Varberg 00:28:45 44,22
8 Elsa Södervall IK Gandvik 00:28:51 44,57
9 Hanna Öberg Gamleby OK 00:29:03 45,28
10 Filippa Guttke Nyköpings OK 00:30:11 49,31
11 Stina Bygdén Södertälje-Nykvarn OF 00:31:23 53,57
12 Tove Vallerius Gamleby OK 00:32:29 57,48
13 Tilda Rosander SOK Aneby 00:32:47 58,55
14 Johanna Berg KFUM Örebro OK 00:33:33 61,27
15 Linnea Solvang Stagg OK Skogsvargarna 00:34:21 64,11
16 Anna Backman Lidköpings VSK 00:34:23 64,23
17 Julia Westh Mullsjö SOK 00:34:51 65,89
18 Märta Trybom Lidköpings VSK 00:36:18 71,04
19 Tilda Hagelberg Eksjö SOK 00:36:42 72,46
20 Maja Nordin Ulricehamns OK 00:36:43 72,52
21 Stina Dernfalk Västerbergslagens OL 00:37:31 75,36
22 Ellen Pelander OK Djerf 00:37:39 75,84
23 Kajsa Hall Västerås SOK 00:38:15 77,97
24 Alma Gauffin Södertälje-Nykvarn OF 00:38:23 78,44
25 Elsa Martander Trollhättans SOK 00:39:13 81,40
26 Elin Danielsson Istrums SK 00:39:38 82,88
27 Elsa Käll IK Gandvik 00:39:41 83,06
28 Elvira Björnberg Västerås SOK 00:40:18 85,25
29 Emma Alfredsson OK Tyr 00:40:33 86,14
30 Fanny Andersson Västerås SOK 00:40:57 87,56
31 Hanna Anängen Nyköpings OK 00:42:22 92,59
32 Miranda Fredriksson Nyköpings OK 00:42:25 92,77
33 Towa Laagen Lidköpings VSK 00:42:40 93,66
34 Alma Ander Istrums SK 00:42:50 94,25
35 Nora Käll IK Gandvik 00:42:53 94,43
36 Ella Servin Långhundra IF 00:42:54 94,49
37 Ellen Arneborg Ulricehamns OK 00:43:29 96,56
38 Hanna Hermann Västerås SOK 00:44:13 99,17
39 Nelly De Groot Boersma Rydboholms SK 00:44:28 100,05
40 Cajsa Alenius Nyköpings OK 00:45:34 103,96
41 Alicia Larsson Vingåkers OK 00:46:32 107,40
42 Agnes Ivarsson OK Skogshjortarna 00:48:05 112,90
43 Selma Sjöstrand Ulricehamns OK 00:48:54 115,81
44 Junia Winninge Långhundra IF 00:49:15 117,05
45 Annika Källman OK Hällen 00:51:12 123,98
46 Jennifer Stigsson Trollhättans SOK 01:13:21 202,67
Adele Palmqvist Nyköpings OK
Agnes Johansson IF Hagen
Alicia Bergkvist Västerbergslagens OL
Cornelia Kindlund OK Tyr
Ebba Thern OK Skogshjortarna
Eliva Persson Gällstadbygdens SOK
Elsa Bad Lustens OK
Emelie Forslund Kristinehamns OK
Jonna Lindblad OK Djerf
Josefine Öhrvall OK Skogshjortarna
Linn Andersson OK Tyr
Lovis Hellsten Nyköpings OK
Alva Björk Trollhättans SOK

Annonser

OOCup 2022