Svenska Orienteringsförbundet

DM, lång, Stockholm - H14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Marcus Stenebo Attunda OK 00:23:52 22,66
2 Viktor Sone Attunda OK 00:28:55 42,98
3 Ludvig Lange Tumba-Mälarhöjden OK 00:30:58 51,23
4 Elis Forsberg Rundström IFK Enskede 00:31:25 53,04
5 Jesper Åkesson Järfälla OK 00:32:05 55,73
6 Justus Arenander Skarpnäcks OL 00:32:56 59,15
7 Elis Ivers Attunda OK 00:33:47 62,57
8 Edvin Forsberg OK Ravinen 00:33:49 62,70
9 Niklas Erlandsson OK Södertörn 00:34:29 65,39
10 Erik Lundquist OK Ravinen 00:34:32 65,59
11 Simon Stridh Skogsluffarnas OK 00:34:36 65,86
12 Hannes Mogensen OK Ravinen 00:34:54 67,06
13 Filip Lindqvist Täby OK 00:35:11 68,21
14 Henrik Svensson OK Ravinen 00:35:19 68,74
15 Linus Nilsson OK Österåker 00:35:24 69,08
16 Johan Fochsen Waxholms OK 00:35:31 69,55
17 Jonatan Anderson Järfälla OK 00:36:29 73,44
18 Hannes Lindqvist IFK Enskede 00:37:03 75,72
19 Gustaf Hofstedt Täby OK 00:37:13 76,39
20 Sixten Lindqvist Skogsluffarnas OK 00:38:13 80,41
21 Melker Palm Järfälla OK 00:38:40 82,23
22 Olle Synnermark Skogsluffarnas OK 00:39:58 87,46
23 Hugo Lindskog OK Ravinen 00:40:06 87,99
24 Carl-Johan Krook Söders-Tyresö 00:40:20 88,93
25 Björn Renner OK Södertörn 00:40:22 89,07
26 Joel Wallner Attunda OK 00:40:32 89,74
27 Simon Lundell OK Österåker 00:40:33 89,81
28 Noa Helgars Täby OK 00:40:59 91,55
29 Filip Hatlen Tullinge SK 00:43:45 102,69
30 Oskar Ekner Snättringe SK 00:44:47 106,85
31 Åke Falkenström Skogsluffarnas OK 00:45:21 109,13
32 Ivar Gentz Järla Orientering 00:45:27 109,53
33 Anton Mörkfors Järfälla OK 00:45:59 111,68
34 Max Österling OK Södertörn 00:48:15 120,80
35 Olle Thimberg Söders-Tyresö 00:49:11 124,56
36 Axel Balck Täby OK 00:50:35 130,19
37 Olle Sandström OK Ravinen 00:50:57 131,67
38 Edvin Wollbrand OK Ravinen 00:52:11 136,63
39 Ludvig Ferdman Tullinge SK 01:00:35 170,44
40 Malte Albinsson OK Österåker 01:03:21 181,58
41 Felix Flodman Tullinge SK 01:04:41 186,94
42 Axel Trofast Tullinge SK 01:05:34 190,50
43 Elias Ljungdell Täby OK 01:11:43 215,25
44 Axel Friberger Järla Orientering 01:14:01 224,51
45 Folke Kåberg OK Ravinen 01:21:27 254,43
46 Jannick Karlsson Brabie Järfälla OK 01:23:04 260,94
47 Rasmus Lindblom Gustavsbergs OK 01:25:10 269,39
48 Erik Frankling IFK Lidingö SOK 01:25:27 270,53
Axel Schölin Täby OK
Linus Forsberg OK Ravinen
Felix Arkäng Tullinge SK
Marcus Barboza Attunda OK

Annonser

Bagheera