Svenska Orienteringsförbundet

DM, medel, Stockholm - H16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Fredrik Glännefors Söders-Tyresö 00:20:13 17,00
3 Isak Gelius Snättringe SK 00:21:53 24,40
4 Olle Kallur OK Ravinen 00:22:16 26,10
5 Johan Lundbäck Järfälla OK 00:22:17 26,17
6 Lukas Werner IFK Lidingö SOK 00:22:20 26,40
8 Manne Hammarberg Järfälla OK 00:22:25 26,77
10 Jakob Gadefors Nau Haninge SOK 00:23:12 30,25
11 Elias Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 00:23:39 32,24
13 Gustav Wirén Attunda OK 00:23:49 32,98
15 Ludvig Sigrand OK Södertörn 00:24:17 35,06
16 Alfred Längheim Tullinge SK 00:24:45 37,13
18 Albin Lindskog OK Ravinen 00:25:24 40,02
19 Martin Rinnbäck OK Ravinen 00:25:33 40,68
20 Hampus Hatlen Tullinge SK 00:25:35 40,83
21 Erik Bovallius Järfälla OK 00:26:11 43,50
22 Samuel Lindén Attunda OK 00:26:51 46,46
23 William Grunder Järfälla OK 00:27:27 49,12
24 Erik Lidström Lauri Snättringe SK 00:28:22 53,19
25 Robert Olsson Kihlborg IFK Lidingö SOK 00:28:27 53,56
26 Wilhelm Bergman Tullinge SK 00:29:18 57,34
27 Olle Pettersson Gradin Attunda OK 00:29:38 58,82
28 Gustav Björklund IFK Enskede 00:30:38 63,26
29 Wilhelm Nordqvist Waxholms OK 00:30:59 64,81
30 Hjalmar Sandberg OK Älvsjö-Örby 00:31:01 64,96
31 Viggo Hjerne Tumba-Mälarhöjden OK 00:32:29 71,47
32 Oskar Haglund Haninge SOK 00:32:58 73,62
33 Albin Hainke Snättringe SK 00:33:14 74,81
34 Nils Forsberg Rundström IFK Enskede 00:33:54 77,77
35 Marcus Ekman Täby OK 00:34:19 79,62
36 Alvar Melin Haninge SOK 00:34:33 80,65
37 Isak Westring Järfälla OK 00:36:41 90,13
38 Emil Sone Attunda OK 00:37:00 91,53
39 Olof Melcherson IFK Lidingö SOK 00:38:28 98,05
40 Oscar Aneland OK Ravinen 00:38:56 100,12
41 Mattis Sandén OK Södertörn 00:39:36 103,08
42 David Bern Snättringe SK 00:41:08 109,89
43 Uno Björklund OK Ravinen 00:43:15 119,29
44 Malte Berggren OK Älvsjö-Örby 00:44:58 126,92
45 Johan Fredholm Snättringe SK 00:47:14 136,98
46 Jakob Tedhamre Snättringe SK 00:47:31 138,24
47 Simon Lilja IFK Lidingö SOK 00:48:58 144,68
48 Tim Roberts Hellas Orientering 00:53:56 166,74
49 Lukas Wallhed Järla Orientering 00:54:52 170,88
50 Andreas Boräng Snättringe SK 00:55:18 172,81
51 Emil Karlsson Väsby OK 00:56:25 177,77
52 Ludvig Jarlemark IFK Lidingö SOK 00:56:40 178,88
53 Filip Storell Haninge SOK 01:04:26 213,37
John Wolgast Snättringe SK
Otto Balck Täby OK
Pontus Axell IFK Enskede

Annonser

Bagheera