Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Höga Kusten etapp 1, lång - D21 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Kirsi Nurmi IFK Göteborg 01:20:51 4,22
2 Anna Närhi IFK Göteborg 01:20:55 4,27
3 Kristin Löfgren Johansen IFK Mora OK 01:21:01 4,34
6 Emma Johansson Domnarvets GoIF 01:25:13 7,61
8 Josefin Tjernlund OK Tisaren 01:26:06 8,30
9 Andrea Svensson OK Tisaren 01:26:07 8,31
10 Alva Olsson Linköpings OK 01:27:06 9,07
11 Anna Bachman IFK Lidingö SOK 01:27:52 9,67
12 Elin Månsson IFK Göteborg 01:27:55 9,71
13 Lisa Risby OK Kåre 01:28:09 9,89
14 Lilian Forsgren OK Tisaren 01:28:13 9,94
15 Ellinor Tjernlund OK Tisaren 01:28:56 10,50
16 Emma Bjessmo IFK Lidingö SOK 01:29:08 10,65
18 Linda Lindkvist Leksands OK 01:29:34 10,99
20 Annika Billstam OK Linné 01:30:43 11,88
21 Moa Leijon Lind Södertälje-Nykvarn OF 01:31:04 12,16
22 Sara Hagström IFK Göteborg 01:31:24 12,42
23 Rebecka Heinrup Tullinge SK 01:31:39 12,61
25 Johanna Öberg OK Linné 01:32:41 13,41
26 Elin Classon OK Orinto 01:33:45 14,24
27 Louise Lundgren Växjö OK 01:33:54 14,36
28 Jessica Halliday Domnarvets GoIF 01:34:09 14,55
30 Sara Eskilsson Alfta-Ösa OK 01:34:53 15,12
31 Frida Sandberg Stora Tuna OK 01:34:55 15,15
33 Kajsa Risby OK Kåre 01:35:33 15,64
34 Elin Carlsson OK PAN-Kristianstad 01:36:08 16,09
35 Magdalena Olsson Stora Tuna OK 01:36:21 16,26
37 Lovisa Persson OK Tisaren 01:36:56 16,72
38 Gabriella Gustafsson IK Hakarpspojkarna 01:37:08 16,87
39 Agnes Leo Halden SK 01:37:16 16,98
41 Elna Forsberg IK Hakarpspojkarna 01:37:40 17,29
42 Matleena Boström IFK Lidingö SOK 01:37:56 17,49
43 Nelly Carlsson OK PAN-Kristianstad 01:39:06 18,40
44 Louise Markstedt OK Södertörn 01:39:08 18,43
45 Helena Karlsson IFK Lidingö SOK 01:39:49 18,96
46 Kristin Hylander Nyköpings OK 01:40:13 19,27
48 Anna Dahlgren Rosen Järla Orientering 01:40:26 19,44
49 Deborah Stadler IFK Göteborg 01:40:29 19,48
50 Susanna Tervo IFK Lidingö SOK 01:41:46 20,47
51 Katrin Mueller IFK Lidingö SOK 01:41:56 20,60
52 Tilda Johansson OK Orion 01:42:19 20,90
53 Maria Björklund Stora Tuna OK 01:42:32 21,07
54 Ida Hylander Nyköpings OK 01:43:44 22,00
55 Johanka Šimková IFK Mora OK 01:45:05 23,05
56 Joana Wälti Södertälje-Nykvarn OF 01:45:34 23,43
58 Julia Davidsson Ärla IF 01:47:42 25,09
59 Lisa Andersson Ärla IF 01:49:49 26,73
61 Josefine Klintberg OK Ravinen 01:50:20 27,13
62 Vanessa Fricker Stora Tuna OK 01:52:45 29,01
65 Hedwig Haas Sundsvalls OK 01:54:55 30,69
66 Kate Morrison OK Linné 01:58:31 33,49
67 Jeanette Jönsson Hellstadius Södertälje-Nykvarn OF 02:00:35 35,10
68 Josefin Erlandsson OK Milan 02:00:39 35,15
69 Sanna Skoog Kils OK 02:03:08 37,08
70 Linnea Holmqvist Hagaby GoIF Örebro 02:08:24 41,18
73 Stina Nero Mullsjö SOK 02:21:50 51,62
Elin Pettersson IFK Göteborg
Kristin Olovsson OK Linné

Annonser

Bagheera