Swedish Orienteering Federation

O-Ringen Höga Kusten etapp 1, lång - D18 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Name Club Time Poäng
3 Frida Vikström Sundsvalls OK 00:58:30 3.42
8 Sara Granstedt IK Hakarpspojkarna 01:03:04 8.26
10 Tilde Backlund OK Södertörn 01:03:13 8.42
11 Ella Olsson Grycksbo IF OK 01:03:41 8.91
13 Ronja Hugg Forsa OK 01:04:31 9.80
15 Alicia Lundgren Växjö OK 01:05:05 10.40
16 Isa Envall IK Hakarpspojkarna 01:05:11 10.51
18 Siri Suter Eksjö SOK 01:05:23 10.72
19 Moa Alsiö IF Hagen 01:05:50 11.19
21 Lotta Weyhenmeyer IF Thor 01:07:09 12.59
23 Alma Holmqvist Johansson IK Hakarpspojkarna 01:07:35 13.05
25 Tove Pettersson OK Roxen 01:07:50 13.32
26 Irmalinn Nilsson Härlövs IF 01:08:03 13.55
28 Alva Sellgren Göteborg-Majorna OK 01:09:49 15.42
30 Frida Johansson OK Djerf 01:10:11 15.81
33 Emilia Engel OK Ravinen 01:11:04 16.75
34 Alva Sonesson Falköpings AIK OK 01:11:07 16.80
35 Johanna Källvik Leufv'en Åmåls OK 01:11:12 16.89
37 Ella Sjöberg Tullinge SK 01:11:37 17.33
38 Lovisa Lager Halmstad OK 01:11:39 17.36
40 Elin Schagerström Garphyttans IF 01:11:59 17.72
41 Tove Ekström Linköpings OK 01:12:23 18.14
42 Amanda Kleijn Södertälje-Nykvarn OF 01:12:28 18.23
45 Maja Kindlund OK Tranan 01:13:30 19.33
46 Elin Lindblad OK Djerf 01:13:44 19.57
47 Tilda Östberg Stora Tuna OK 01:14:03 19.91
48 Lovisa Weiden Skåneslättens OL 01:14:14 20.10
50 Hilda Axelsson FK Göingarna 01:15:20 21.27
51 Sofie Ohlsson Södertälje-Nykvarn OF 01:15:21 21.29
53 Ebba Hjertberg Hestra IF 01:15:40 21.62
54 Julia Rangert IK Hakarpspojkarna 01:15:57 21.92
55 Tilde Engberg Härnösands OK 01:15:59 21.96
56 Ebba Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 01:16:06 22.08
57 Tindra Jernström Avesta OK 01:16:15 22.24
59 Hanna Johannesson Ronneby OK 01:16:54 22.93
60 Elina Hanson Kungälvs OK 01:17:02 23.07
61 Hanna Lagerberg OK Södertörn 01:17:22 23.43
62 Erika Källvik Leufv'en Åmåls OK 01:17:34 23.64
65 Elin Svensson OK Älme 01:18:05 24.19
67 Vera Chiusole Eksjö SOK 01:18:19 24.44
68 Linnea Skalberg Bredaryds SOK 01:19:03 25.21
70 Elsa Christoffersson OK Renen 01:19:12 25.37
73 Annika Simonsen IK Hakarpspojkarna 01:19:51 26.06
74 Johanna Nilsson Kungälvs OK 01:19:57 26.17
75 Alva Ringi OK Kåre 01:20:15 26.49
78 Maja Porle Växjö OK 01:20:41 26.95
79 Magdalena Nilsson Högåkers OK 01:21:04 27.35
81 Ebba Jensen Skåneslättens OL 01:21:33 27.86
82 Amanda Jansson OK Djerf 01:21:44 28.06
83 Frida Hector Snättringe SK 01:22:03 28.39
85 Maja Mörth Leksands OK 01:23:11 29.60
86 Karin Modin Bromma-Vällingby SOK 01:23:16 29.69
87 Ella Andersson OK Södertörn 01:23:55 30.37
91 Stina Johansson OK Bävern 01:27:13 33.87
92 Signe Nilsson Nyköpings OK 01:27:57 34.65
94 Sofia Johansson OK Skärmen 01:29:33 36.35
96 Elvira Wildheim FK Friskus-Varberg 01:30:45 37.62
97 Elsa Aderstedt Althoff Kungälvs OK 01:32:05 39.04
98 Ellika Groth Kungälvs OK 01:33:01 40.03
99 Agnes Broman OK Roslagen 01:33:26 40.47
100 Moa Karlsson Storviks IF 01:33:31 40.56
102 Tindra Hjort Falköpings AIK OK 01:33:39 40.70
105 Malin Kristiansson Trollhättans SOK 01:38:56 46.30
106 Emma Hedlund OK Renen 01:39:04 46.44
107 Ylva Sandén OK Södertörn 01:41:52 49.41
108 Linnéa Gustafsson OK Hällen 01:42:05 49.64
111 Malva Steen OK Enen 01:43:05 50.70
113 Elin Edström Härnösands OK 01:47:49 55.72
114 Ellen Blennow Falköpings AIK OK 01:49:17 57.28
117 Vera Rolfsson Skarpnäcks OL 01:57:21 65.83
118 Linda Renner OK Södertörn 02:08:46 77.94

Advertisements

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF