*** Instance-specific ***

O-Ringen Höga Kusten etapp 1, lång - H21 Lång-1

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Johan Bäckman Malungs OK Skogsmårdarna 01:15:23 5,73
2 Lukas Peterson IFK Umeå 01:16:40 7,08
3 Robbin Kantarp Ärla IF 01:18:05 8,57
4 Måns Östman Göteborg-Majorna OK 01:19:19 9,87
5 Hans Persson IFK Umeå 01:19:41 10,26
6 Markus Hederskog IK Hakarpspojkarna 01:19:54 10,48
7 Daniel Nilsson Nyköpings OK 01:20:14 10,83
8 Oskar Leinonen OK Kolmården 01:20:20 10,94
9 Magnus Glännefors Tullinge SK 01:20:44 11,36
10 Erik Blomgren Stora Tuna OK 01:21:04 11,71
11 Heino Ollin Sävedalens AIK 01:21:08 11,78
12 Johan Aronsson OK Tisaren 01:21:28 12,13
13 Filip Wadsten Malungs OK Skogsmårdarna 01:21:53 12,57
15 Martin Hederskog IFK Umeå 01:23:02 13,78
16 Rickard Börjesson Malungs OK Skogsmårdarna 01:23:04 13,82
17 Martin Hammarberg Malungs OK Skogsmårdarna 01:23:35 14,36
18 Joakim Eliasson Göteborg-Majorna OK 01:23:55 14,71
19 Lucas Sundblad Eksjö SOK 01:24:05 14,89
20 Erik Boman Gävle OK 01:24:08 14,94
21 Linus Rapp IFK Mora OK 01:24:13 15,03
23 Arvid Nord IK Hakarpspojkarna 01:24:53 15,73
24 Ola Svahn IFK Mora OK 01:24:56 15,79
25 Leonas Mockunas Hellas Orientering 01:25:07 15,98
26 Jonas Engström OK Hällen 01:25:17 16,15
27 Erik Martinsson Linköpings OK 01:25:31 16,40
28 Love Berzell OK Ravinen 01:25:37 16,51
30 Ken Peeters OK Linné 01:26:07 17,03
32 Viktor Silvemark Ärla IF 01:26:31 17,45
33 Erik Pettersson OK Denseln 01:26:36 17,54
33 Jacob Eriksson KFUM Örebro OK 01:26:36 17,54
35 Sixten Hillerhag IFK Lidingö SOK 01:26:44 17,68
36 Mattis Hallberg Göteborg-Majorna OK 01:27:15 18,23
37 Fredrik Wennermark Sävedalens AIK 01:27:45 18,75
38 Gustaf Sundbüe OK Hällen 01:27:46 18,77
39 Filip Karlsson IF Hagen 01:28:04 19,09
40 Emil Åberg OK Kåre 01:28:16 19,30
41 Adam Granstedt IK Hakarpspojkarna 01:28:22 19,40
42 Martin Djerf IK Hakarpspojkarna 01:28:26 19,47
43 Oscar Björck Järla Orientering 01:28:31 19,56
44 Erik Barr Zeilon Skåneslättens OL 01:29:15 20,33
45 Johan Hellman Vänersborgs SK 01:29:19 20,40
46 Oskar Lundqvist Malungs OK Skogsmårdarna 01:29:20 20,42
47 Daniel Martinsson Göteborg-Majorna OK 01:29:26 20,53
48 Simon Andersson Trollhättans SOK 01:30:03 21,18
49 Sixten Walheim IFK Umeå 01:30:04 21,19
50 Joel Sjölander IFK Umeå 01:30:20 21,47
52 Mikael Nilsson Snättringe SK 01:31:54 23,12
53 Oscar Vångell Ärla IF 01:32:18 23,55
54 Gustaf Sparrevik IK Hakarpspojkarna 01:32:28 23,72
55 Axel Wrådhe Attunda OK 01:32:31 23,77
55 Martin Jansson Södertälje-Nykvarn OF 01:32:31 23,77
57 Niklas Olsson Linköpings OK 01:32:33 23,81
59 Mikael Andersson OK Kolmården 01:32:59 24,27
60 Karl Enges Attunda OK 01:34:01 25,35
61 Anders Axling Sundsvalls OK 01:34:31 25,88
63 Ludvig Eriksson Kils OK 01:34:55 26,30
64 Benjamin Edlund Hestra IF 01:35:18 26,71
65 Mattias Karlsson Växjö OK 01:35:39 27,07
67 Kevin Ståhl OK Hammaren 01:36:28 27,93
68 Erik Memmi Halmstad OK 01:36:44 28,22
69 Mikael Eliasson Göteborg-Majorna OK 01:36:47 28,27
70 Markus Larsson Hestra IF 01:36:55 28,41
71 Erik Gustafsson Ntnui 01:37:02 28,53
72 Fredrik Persson Domnarvets GoIF 01:37:08 28,64
73 Simon Wikström OK PAN-Kristianstad 01:37:15 28,76
75 Victor Bergstrand Linköpings OK 01:37:44 29,27
76 Egil Edvardsen Göteborg-Majorna OK 01:37:51 29,39
78 Erik Björklund OK Linné 01:38:51 30,45
81 Niclas Tjernlund Skåneslättens OL 01:39:31 31,15
82 Josh Beech Espoon Suunta 01:39:34 31,20
83 Olle Nilsson OK Linné 01:40:19 31,99
84 Fabian Wennerberg OK Klyftamo 01:40:37 32,31
85 Per Lindman Finspångs SOK 01:41:49 33,57
86 Sven Engström Linköpings OK 01:42:18 34,08
87 Gustaf Wennerberg OK PAN-Kristianstad 01:43:04 34,89
88 Christoffer Johansson Trollhättans SOK 01:43:17 35,11
90 Daniel Duhlbo IFK Mora OK 01:43:53 35,75
91 Jonas Andersson Stora Tuna OK 01:44:03 35,92
92 Kasper Westman Västerås SOK 01:44:26 36,33
93 Adam Georgsson Karlskrona SOK 01:44:27 36,34
95 Jesper Lysell Rehns BK 01:44:55 36,84
96 John Kumlin IK Ymer 01:46:32 38,54
97 Henric Fröberg Tjalve IF Norrköping 01:47:04 39,10
101 Johan Fröberg Tjalve IF Norrköping 01:47:50 39,91
102 Anders Österlund Västerås SOK 01:48:01 40,10
103 Linus Bohman Malungs OK Skogsmårdarna 01:48:08 40,22
104 Erik Dahlqvist Storviks IF 01:48:24 40,50
104 Simon Andersson OK Rodhen 01:48:24 40,50
106 Markus Lang Stora Tuna OK 01:48:52 41,00
107 Torbjörn Jakobsson OK Rodhen 01:49:11 41,33
108 Robert Johansson Täby OK 01:49:12 41,35
110 Albin Bergkvist OK Kåre 01:49:54 42,08
111 Ulrik Imberg OK Linné 01:50:00 42,19
113 Albert Askengren Bergnäsets AIK 01:50:17 42,49
115 Mikael Pihel OK Tisaren 01:51:38 43,91
116 Nils Dahlqvist Storviks IF 01:52:15 44,56
117 Martin Larsson Hestra IF 01:53:24 45,77
121 Magnus Nordström OK Älvsjö-Örby 01:55:13 47,69
123 Fredrik Levin Svaide Roma SOK 01:56:10 48,69
124 Samuel Hedlund Långhundra IF 01:56:48 49,35
128 Maxime Bonneau Linköpings OK 01:59:39 52,36
132 Erik Skärberg Vänersborgs SK 02:03:33 56,46
134 Joel Börjesson-Eriksson Storviks IF 02:06:54 59,99
135 Lennart Bengtsson Falkenbergs OK 02:09:22 62,59
136 Andreas Nilsson Sävedalens AIK 02:09:51 63,10
137 Magnus Björk OK Rodhen 02:12:03 65,42
138 Jesper Sjögren Hestra IF 02:13:44 67,19
139 Erik Bäcklundekvall Trollhättans SOK 02:15:47 69,35
141 Viktor Dahlqvist Storviks IF 02:17:51 71,53
142 Joel Johnsson OK Nackhe 02:19:10 72,91
143 Håkan Karlsson Älvsby IF OK 02:19:35 73,35
146 Rasmus Göthberg IFK Mora OK 02:27:45 81,95
148 Hampus Westman Västerås SOK 02:37:15 91,96
153 Håkan Almqvist Nybro OK 02:45:14 100,37
Gustav Nordström Gävle OK

Annonser