Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Höga Kusten etapp 1, lång - H21-1

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
3 Pelle Engstrand Stora Tuna OK 01:06:58 11,01
7 Mathias Drage OK Tisaren 01:08:54 13,46
8 Fredrik Mattsson OK Kåre 01:09:00 13,58
10 Ola Nyberg Malungs OK Skogsmårdarna 01:09:33 14,28
11 Niklas Olofsson OK PAN-Kristianstad 01:10:41 15,71
12 Pontus Petersson OK Orion 01:11:10 16,32
14 William Pommer Stora Tuna OK 01:12:31 18,03
15 Oskar Eklöf Hagaby GoIF Örebro 01:12:34 18,09
16 Fredrik Nilsson OK PAN-Kristianstad 01:12:39 18,20
17 Nils Spetz Ulricehamns OK 01:13:06 18,77
18 Richard Sjöholm OK PAN-Kristianstad 01:13:07 18,79
22 Mattias Mårts Stora Tuna OK 01:14:20 20,33
23 Victor Flingmark Uddevalla OK 01:14:26 20,45
25 Johan Lindahl Långhundra IF 01:15:07 21,32
26 Joel Lännevall OK Roslagen 01:15:09 21,36
29 Mikael Andersson Stora Tuna OK 01:15:36 21,93
34 Jesper Kullin Alfredsson Långhundra IF 01:16:49 23,47
35 Emil Nylin OK Tisaren 01:17:14 24,00
37 David Sundström Söderhamns OK 01:18:27 25,53
38 André Andersson OK Kåre 01:18:30 25,60
39 Daniel Carlson Bjernald OK Linné 01:18:47 25,96
40 Andreas Calleberg Rehns BK 01:18:50 26,02
41 Martin Sundström Söderhamns OK 01:19:08 26,40
42 Anders Johansson Rehns BK 01:19:28 26,82
43 Jonas Lundgren Stora Tuna OK 01:19:51 27,31
44 Jesper Nilsson Ulricehamns OK 01:19:54 27,37
45 Kristian Dahlström IFK Mora OK 01:20:05 27,60
47 Martin Herbert Täby OK 01:20:48 28,51
48 Johan Olsson Hjobygdens OK 01:20:55 28,65
49 Erik Hanson Gävle OK 01:20:58 28,72
50 Olov Ericson Alfta-Ösa OK 01:21:00 28,76
51 Fabian Steen OK Enen 01:21:15 29,08
52 Johan Ivarsson OK Kullingshof 01:21:24 29,27
53 Anton Sundin Strängnäs-Malmby OL 01:22:27 30,59
54 Johan Persson Hagaby GoIF Örebro 01:22:39 30,85
54 Charlie Stolt Rehns BK 01:22:39 30,85
56 Anton Sundgren Långhundra IF 01:22:48 31,04
59 Rasmus Blockgren Falkenbergs OK 01:23:47 32,28
60 Simon Eklöv OK Linné 01:23:52 32,39
61 Anders Lindberg Forsa OK 01:24:26 33,10
62 Jesper Liderud Tibro OK 01:24:57 33,76
64 Viktor Tovesson OK Orion 01:25:46 34,79
65 Pontus Johansson OK Linné 01:25:53 34,94
67 Jon Åkesson Forsa OK 01:27:51 37,42
70 Tobias Mattsson Trollhättans SOK 01:29:49 39,91
71 Robin Pousette Långhundra IF 01:30:08 40,31
72 Erik Fors Hestra IF 01:30:12 40,39
72 Jonatan Andersson Falkenbergs OK 01:30:12 40,39
76 Linus Landergren Hestra IF 01:32:19 43,07
79 David Arborelius Helsingborgs SOK 01:34:16 45,54
80 Didrik Hall Nyköpings OK 01:34:21 45,64
81 Erik Hansson Bredareds IF 01:34:35 45,94
82 Martin Schagerlind Trollhättans SOK 01:35:14 46,76
83 Mattihas Kjell Främmestads IK 01:35:21 46,91
84 Fredrik Andersson IF Rigor 01:35:40 47,31
86 Leon Hansson Visborgs OK 01:36:39 48,55
89 Philip Pålsson Skåneslättens OL 01:37:40 49,84
90 Mattias Olofsson OK Enen 01:37:55 50,15
91 Fredrik Berndtsson Skåneslättens OL 01:38:00 50,26
92 Jakob Fransson OK Milan 01:38:15 50,58
94 Oscar Gustafsson Idefjordens SK 01:39:42 52,41
95 Andreas Magnusson OK Måsen 01:39:52 52,62
96 Oscar Törnroth Hjobygdens OK 01:40:49 53,82
97 Sven-Anders Melin Södertälje-Nykvarn OF 01:41:01 54,07
99 Simon Engel Hässleholms OK 01:43:47 57,57
100 Hampus Möller Stora Tuna OK 01:44:08 58,02
101 Anton Österblad Karlskrona SOK 01:46:02 60,42
102 William Hultqvist Vallentuna-Össeby OL 01:46:49 61,41
103 Daniel Gustafsson FK Friskus-Varberg 01:48:11 63,14
104 Anton Karlsson OK Kullingshof 01:48:27 63,48
106 Rasmus Steen OK Enen 01:49:29 64,78
107 Simon Bohman Rånäs OK 01:52:17 68,32
108 Simon Börjeson Ryda SK 01:53:06 69,36
110 Rikard Tynell Grycksbo IF OK 01:58:26 76,10
113 Anders Kallings Visborgs OK 01:59:28 77,41
115 Erik Widmark IF Hagen 02:00:37 78,86
117 Simon Preutz OK Torfinn 02:04:44 84,07
121 Filip Barkestedt OK Kullingshof 02:13:33 95,22
122 Petter Sundin Strängnäs-Malmby OL 02:14:47 96,78
123 Joel Kristiansson Skåneslättens OL 02:16:12 98,57
124 Simon Wallman OK Kullingshof 02:17:13 99,86
125 Oskar Lyding Hylte OK 02:17:29 100,19
126 Pontus Johansson OK Kullingshof 02:19:38 102,91
127 Calle Stenberg OK Skogshjortarna 02:20:01 103,40
129 Ludvig Danfors Mullsjö SOK 02:24:36 109,19
Anders Dahlin OK Sarven
Viktor Janrik OK Linné

Annonser