Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Höga Kusten etapp 1, lång - H21-2

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Fredrik Edén IFK Göteborg 01:00:34 3,71
3 Simon Lundin Finspångs SOK 01:04:21 8,55
4 Martin Hunhammar OK Ravinen 01:05:57 10,59
5 Isak Langerak Järfälla OK 01:06:58 11,89
6 Albin Thunberg Sävedalens AIK 01:08:03 13,27
7 Mattias Millinger Järla Orientering 01:08:32 13,89
8 Anton Nilsson Järla Orientering 01:08:56 14,40
9 Timo Mähönen IFK Lidingö SOK 01:10:04 15,85
10 Arvid Våg IFK Göteborg 01:10:32 16,45
11 Morgan Karlsson Sundbybergs IK 01:11:30 17,68
13 Emil Kalered OK Denseln 01:12:18 18,70
14 Hugo Dahlberg Haninge SOK 01:12:58 19,55
17 Tobias Öström OK Tyr 01:13:57 20,81
18 Peter Eriksson Linköpings OK 01:14:13 21,15
19 Erik Berzell Järla Orientering 01:14:17 21,24
21 Emil Nilsson Umeå OK 01:14:52 21,98
23 Håkan Pettersson OK Djerf 01:16:29 24,05
24 Joar Svartholm Bergnäsets AIK 01:16:51 24,52
26 Eric Hansson IK Hakarpspojkarna 01:17:37 25,50
27 Jonas Carlsson Sundbybergs IK 01:17:42 25,60
30 Patrik Johansson Kexholms SK 01:20:33 29,24
31 Gustav Boquist IK Uven 01:20:35 29,29
32 Victor Axbom OK Landehof 01:20:53 29,67
33 Johan Wikström Sävedalens AIK 01:21:02 29,86
35 Johannes Eklöf IF Hallby SOK 01:21:05 29,92
36 Fredrik Norell Frölunda OL 01:21:29 30,44
37 Aron Laurell Håkansson Kungälvs OK 01:21:51 30,90
38 Rasmus Arfwedson Göteborg-Majorna OK 01:21:56 31,01
39 Anders Vedin Sundsvalls OK 01:22:04 31,18
42 Robert Pettersson IF Thor 01:22:41 31,97
43 Pontus Jansson Kungälvs OK 01:23:14 32,67
44 Måns Lennermo Nässjö OK 01:23:15 32,69
45 David Mellin Sundbybergs IK 01:24:19 34,06
47 Joakim Berglund Sävedalens AIK 01:26:02 36,25
48 Jonas Lundgren Linköpings OK 01:26:14 36,50
50 Johan Söderlund OK Tyr 01:28:20 39,19
51 Oskar Öqvist Bergnäsets AIK 01:28:24 39,27
52 Thomas Pettersson Attunda OK 01:28:26 39,32
53 Axel Bengtson Sol Tranås 01:28:33 39,46
54 Simon Martelius Attunda OK 01:28:34 39,49
55 Erik Sköld Linköpings OK 01:29:07 40,19
56 Martin Ankel OK Alehof 01:29:59 41,30
57 David Hector Snättringe SK 01:30:01 41,34
58 Emil Andersson Tullinge SK 01:30:03 41,38
59 Joakim Skärlén Haninge SOK 01:30:25 41,85
60 Anton Gumaelius Waxholms OK 01:30:31 41,98
61 Jonas Lundblad Tullinge SK 01:30:42 42,21
62 Henrik Persson Umeå OK 01:31:05 42,70
63 Dag Stridh Umeå OK 01:31:22 43,06
65 Simon Nilsson Eksjö SOK 01:31:57 43,81
66 Andreas Johansson IFK Göteborg 01:31:59 43,85
67 Erik Toomingas Sundsvalls OK 01:32:28 44,47
67 Mårten Lundqvist Sundbybergs IK 01:32:28 44,47
69 Joel Hallberg IFK Hedemora OK 01:33:02 45,19
70 David Lundsten Vittjärvs IK 01:33:08 45,32
71 Niklas Mannberg Högåkers OK 01:34:06 46,56
72 Erik Bengtsson Sävedalens AIK 01:34:13 46,70
73 Nils Henriksson Bergnäsets AIK 01:34:15 46,75
74 Erik Söderhjelm Litsbygdens SK 01:34:20 46,85
75 Oskar Lind Eksjö SOK 01:35:45 48,66
77 Isak Forsberg Högåkers OK 01:36:19 49,39
78 Henrik Tengvall Boxholm-Mjölby OL 01:37:03 50,32
81 Fredrik Johansson Bredaryds SOK 01:38:23 52,03
85 Thomas Ek Köping-Kolsva OK 01:40:07 54,24
86 Joakim Berg Bromma-Vällingby SOK 01:40:22 54,56
87 Andreas Lundsten Vittjärvs IK 01:40:39 54,92
88 Erik Karlsson Målilla OK 01:41:10 55,58
89 Martin Norrbom Sala OK 01:41:40 56,22
90 Bobby Brahm IFK Kiruna 01:43:48 58,95
91 Lukas Olsson Väsby OK 01:44:27 59,78
93 Jacob Svensson Söders-Tyresö 01:45:10 60,70
94 Simon Lennermo Nässjö OK 01:46:36 62,53
97 Markus Nordmark Nässjö OK 01:49:31 66,25
100 Samuel Örn Markaryds FK 01:52:25 69,96
102 Johan Celander Köping-Kolsva OK 01:54:20 72,41
103 Marcus Hansson Linköpings OK 01:54:37 72,77
104 Niklas Fries Umeå OK 01:54:59 73,24
105 Cristian Larsson Köping-Kolsva OK 01:55:22 73,73
110 Petter Lind Skogsluffarnas OK 01:57:55 76,99
115 Joakim Olsson Väsby OK 02:02:49 83,25
117 Erik Erlandsson OK Vivill 02:12:28 95,58
119 Fredric Johansson Snättringe SK 02:16:35 100,83
120 Aleksandr Manoilov Järfälla OK 02:16:51 101,18
122 Fredrik Setterqvist OK Södertörn 02:22:26 108,31
125 Filip Olsson Väsby OK 03:00:40 157,16
Martin Gelinder Attunda OK
Klas Johansson OK Kolmården
Anton Hansson IK Hakarpspojkarna
Jefta Langerak Järfälla OK
Marcus Beckius OK Tyr

Annonser

Bagheera