Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Höga Kusten etapp 1, lång - H16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Axel Elmblad Bredaryds SOK 00:37:38 9,99
2 David Borg Södertälje-Nykvarn OF 00:39:23 13,88
4 Jesper Johansson OK Löftan 00:40:07 15,51
5 Emil Axelsson Lerums SOK 00:40:12 15,70
7 Isak Hagberg Kalmar OK 00:40:55 17,29
8 Axel Lundgren Sundsvalls OK 00:41:09 17,81
9 Aron Östangård Gamleby OK 00:41:23 18,33
12 Jonas Carlsson Stora Tuna OK 00:42:08 20,00
13 Nils Schagerström Garphyttans IF 00:42:59 21,89
14 Kalle Åkerman Sjöström Västerås SOK 00:43:07 22,18
16 Gustav Wirén Attunda OK 00:43:29 23,00
18 Melker Lundin OK Hällen 00:43:58 24,07
19 Arvid Aronsson Göteborg-Majorna OK 00:44:03 24,26
20 Valter Pettersson OK Tisaren 00:44:55 26,19
22 Henrik Petrisi Västerbergslagens OL 00:45:04 26,52
24 Anton Gunnarsson Bredaryds SOK 00:45:33 27,60
25 Tobias Snell OK Renen 00:45:37 27,74
27 Lukas Werner IFK Lidingö SOK 00:46:18 29,26
28 Jari Suter Eksjö SOK 00:46:22 29,41
32 Isak Olsson Stigsökarna 00:46:59 30,78
34 Ludvig Sigrand OK Södertörn 00:47:56 32,89
36 Viktor Holmgren Umeå OK 00:48:23 33,89
37 Alfred Längheim Tullinge SK 00:48:40 34,52
38 Frantisek Svetnicky Karlskrona SOK 00:48:58 35,19
39 Mattis Nilsson NAIS Orienteringsklubb 00:49:07 35,53
40 Arvid Kronmar Karlskrona SOK 00:49:13 35,75
41 Nils Körle OK Landehof 00:49:17 35,90
42 Hannes Lindahl Sundsvalls OK 00:49:26 36,23
43 Viktor Jellvert Börjeson Göteborg-Majorna OK 00:49:45 36,93
45 David Melin OK Rodhen 00:50:16 38,08
46 Felix Drejmo OK Landehof 00:50:18 38,16
47 Felix Bäckstäde Visborgs OK 00:50:23 38,34
48 Manne Hammarberg Järfälla OK 00:50:32 38,68
49 Melker Nordgren OK Kåre 00:50:56 39,56
50 Rasmus Pettersson OK Djerf 00:50:57 39,60
51 Henry Svens Västerbergslagens OL 00:51:10 40,08
53 Gustav Ohlin OK Tranan 00:51:30 40,82
55 Albin Lindskog OK Ravinen 00:52:05 42,12
57 Karl Lundin OK Hällen 00:52:08 42,23
59 Jonne Liukkonen Sundsvalls OK 00:52:29 43,01
61 Fabian Vallerius Gamleby OK 00:53:08 44,46
62 Isak Anängen Nyköpings OK 00:53:09 44,49
63 Oskar Sundblom Rånäs OK 00:53:15 44,72
65 Axel Nalbin Mullsjö SOK 00:53:52 46,09
67 Samuel Lindén Attunda OK 00:54:43 47,98
68 John McLelland OK Rodhen 00:54:53 48,35
69 Jakob Wilhelmsson Karlskrona SOK 00:54:57 48,50
70 Jakob Gadefors-Nau Haninge SOK 00:55:07 48,87
71 Erik Brandt Domnarvets GoIF 00:55:23 49,46
72 Tobias Janzon Sjöstedt OK Måsen 00:55:29 49,68
74 Martin Rinnbäck OK Ravinen 00:55:53 50,57
76 Jakob Nilsson Umeå OK 00:56:20 51,57
77 Arvid Blomster Ronneby OK 00:56:24 51,72
78 Gabriel Öhgren Sävedalens AIK 00:56:29 51,90
80 Melker Andersson OK PAN-Kristianstad 00:56:43 52,42
82 Linus Malm KFUM Örebro OK 00:56:51 52,72
83 Oscar Wall Jungbjer Göteborgs SK 00:56:58 52,98
84 Martin Bygdén Södertälje-Nykvarn OF 00:57:09 53,39
85 Fredrik Junevik Leksands OK 00:57:51 54,94
87 Gustav Hägglund OK Nolaskogsarna 00:58:17 55,91
88 Simon Fogelström Torsås OK 00:58:33 56,50
93 Felix Silver Gävle OK 00:59:48 59,28
94 Albin Persson Halmstad OK 01:00:10 60,09
95 Alvar Melin Haninge SOK 01:00:11 60,13
96 Alfred Liljeström Gävle OK 01:00:14 60,24
97 Erik Lidström Lauri Snättringe SK 01:00:30 60,83
101 Isak Westring Järfälla OK 01:01:32 63,13
102 Sixten Ekbladh Sol Tranås 01:01:39 63,39
103 David Mårtensson Garphyttans IF 01:01:42 63,50
105 Isak Berggren Gävle OK 01:02:37 65,54
106 Ludvig Classon NAIS Orienteringsklubb 01:02:42 65,73
108 Albin Forsberg Långhundra IF 01:02:56 66,25
110 Emil Sone Attunda OK 01:03:11 66,80
111 Benjamin Claesson Jönköpings OK 01:03:26 67,36
112 John Wolgast Snättringe SK 01:04:06 68,84
113 Seth Borglund Härnösands OK 01:04:22 69,43
114 Karl Granath OK Kåre 01:04:35 69,91
116 Emil Ravakko Sävedalens AIK 01:04:59 70,80
117 Linus Täck OK Hammaren 01:05:04 70,99
119 Simon Nordberg Göteborg-Majorna OK 01:05:15 71,40
120 Erik Jonsson Strängnäs-Malmby OL 01:05:16 71,43
122 Gustav Kügler Sigtuna OK 01:06:04 73,21
124 Albin Hainke Snättringe SK 01:06:35 74,36
127 Jacob Österman Vänersborgs SK 01:08:10 77,88
128 Erik Nilsson Dalaportens OL 01:08:12 77,95
129 Carl Ås Lunds OK 01:09:17 80,36
130 Linus Halvorsen Skarpnäcks OL 01:09:22 80,55
131 Gustav Göransson Arboga OK 01:09:28 80,77
133 Waldemar von Frenckell IFK Lidingö SOK 01:10:20 82,70
134 Lukas Gustafsson IK Ymer 01:10:27 82,96
135 Robert Olsson Kihlborg IFK Lidingö SOK 01:10:30 83,07
136 Axel Hedström Östersunds OK 01:10:34 83,22
137 Viggo Johansson Skåneslättens OL 01:10:46 83,66
139 Arvid Bylund IF Thor 01:10:51 83,85
141 Martin Sandqvist Västerås SOK 01:11:48 85,96
142 Arvid Lundqvist Halmstad OK 01:12:04 86,55
143 Martin Blomberg Lycksele IF 01:12:23 87,26
144 Tor Rönnestrand Frösö IF 01:13:13 89,11
145 Hannes Rosendahl IF Marin Väst 01:13:15 89,18
146 Hampus Wikner OK Österåker 01:14:01 90,89
148 Gustav Björklund IFK Enskede 01:14:38 92,26
149 Elias Thörnblad Trollhättans SOK 01:14:55 92,89
150 Ludvig Carlbom Ulricehamns OK 01:15:02 93,15
151 Lukas Johansson Sundsvalls OK 01:15:07 93,33
152 Fredrik Glännefors Söders-Tyresö 01:15:20 93,82
155 Erik Thoresson Andrarums IF 01:16:58 97,45
156 Jakob Fredby OK Renen 01:17:12 97,97
157 Elis Sandberg Alfta-Ösa OK 01:17:31 98,67
159 Erik Johnsson OK Kolmården 01:18:01 99,78
160 Ludvig Jarlemark IFK Lidingö SOK 01:18:07 100,00
161 Joel Aristondo Magnusson OK Tor 01:21:50 108,27
162 Filip Bäck Arboga OK 01:22:12 109,08
163 Ludde Blom IFK Enskede 01:22:14 109,16
164 Zebastian Arfwedson Frölunda OL 01:22:41 110,16
165 Edvin Borne Frölunda OL 01:23:02 110,94
166 Hugo Frisk Västerås SOK 01:23:16 111,45
167 Carl Henriksson Rånäs OK 01:23:48 112,64
168 Noa Stenälv Valbo AIF 01:25:26 116,27
169 Hampus Persson OK Enen 01:26:56 119,61
171 Melvin Nilsson Härlövs IF 01:28:39 123,42
172 Olle Molin OK Klemmingen 01:28:55 124,02
173 Simon Lilja IFK Lidingö SOK 01:31:16 129,24
174 Jonas Björs Ljusdals OK 01:31:32 129,83
175 Pontus Thuresson Skåneslättens OL 01:32:10 131,24
176 Erik Johansson OK Alehof 01:34:16 135,91
177 Emil Karlsson Väsby OK 01:35:03 137,65
178 Samuel Johansson OK Nolaskogsarna 01:36:10 140,14
179 Emil Ahlström Västerås SOK 01:39:21 147,21
182 Alfred Östergren Alvesta SOK 02:02:16 198,17
Kevin Sjölander OK Rodhen
Teodor Älvegran Västerås SOK
Nils Forsberg Rundström IFK Enskede
Johan Lundbäck Järfälla OK
Karl Petersén OK Njudung

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr