Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Höga Kusten etapp 1, lång - H15

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
3 Albin Weiden Skåneslättens OL 00:41:44 18,22
4 Otto Balck Täby OK 00:42:50 20,65
5 Anton Uller Kils OK 00:43:02 21,09
6 Johan Mårtensson IF Hagen 00:43:07 21,27
7 Hugo Ericsson Växjö OK 00:44:51 25,09
10 Mattias Östberg Stora Tuna OK 00:45:45 27,07
11 Hugo Kindborn OK Hällen 00:45:55 27,44
12 Lukas Larsson OK Skogshjortarna 00:46:33 28,83
13 Hugo Larsson Karlskrona SOK 00:46:34 28,87
14 Viktor Gunnarsson IK Hakarpspojkarna 00:47:06 30,04
15 Anton Kastrup Sävedalens AIK 00:47:26 30,78
16 Casper Skepp Sävedalens AIK 00:47:31 30,96
17 Elias Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 00:47:33 31,03
18 William Grunder Järfälla OK 00:47:58 31,95
19 Sverre Röjgård OK Kolmården 00:48:28 33,05
20 Eric Hallner Ockelbo OK 00:48:47 33,75
21 Tore Palmgren Sundsvalls OK 00:48:58 34,15
22 Isak Gelius Snättringe SK 00:49:35 35,51
24 Arvid Björk Trollhättans SOK 00:49:53 36,17
25 Filip Håkansson OK Orion 00:50:00 36,43
26 Oscar Hultgren OK Njudung 00:50:08 36,72
27 Oskar Vikström Sundsvalls OK 00:50:09 36,76
28 Aron Hellgren IF Thor 00:50:15 36,98
29 Anton Carlsson IF Hagen 00:50:31 37,57
31 Edvin Hellsten Nyköpings OK 00:51:15 39,18
32 Edvin Selin FK Göingarna 00:51:16 39,22
33 Willy Fjällborg Stenungsunds OK 00:51:25 39,55
34 Isak Lundholm Umeå OK 00:51:47 40,36
36 Oskar Ådahl Umeå OK 00:52:21 41,60
37 Henrik Franzén Almby IK 00:52:29 41,90
39 Loke Hedberg Lunds OK 00:52:42 42,37
41 William Sturesson Lerums SOK 00:53:01 43,07
42 Hampus Hatlen Tullinge SK 00:53:16 43,62
43 Agust Kronkvist Örkelljunga FK 00:53:19 43,73
44 Olle Kallur OK Ravinen 00:53:36 44,36
45 Hjalmar Sandberg OK Älvsjö-Örby 00:54:25 46,15
46 Albin Gezelius IFK Mora OK 00:54:45 46,89
47 Tage Kinell IFK Göteborg 00:54:50 47,07
48 Pelle Nilsson OK Linné 00:55:30 48,54
51 Hugo Unosson Kalmar OK 00:56:20 50,37
53 Alfons Peterson OK Denseln 00:56:48 51,40
54 Simon Karlsson Holmer IFK Mora OK 00:57:17 52,47
55 Anton Törnqvist Karlskrona SOK 00:57:23 52,69
58 Alexander Jansson OK Djerf 00:58:00 54,05
61 Petter Erlandsson Sundsvalls OK 00:58:57 56,14
62 Adrian Hansson Bånga Alfta-Ösa OK 00:59:09 56,58
63 Valter Fredriksson Tjalve IF Norrköping 00:59:14 56,76
64 Arvid Persson Mölndal Outdoor IF 00:59:16 56,83
66 Kasper Lagerström Nyköpings OK 00:59:31 57,39
67 Erik Bovallius Järfälla OK 00:59:44 57,86
69 Simon Markström OK Renen 01:00:00 58,45
69 Olle Kallerbäck Växjö OK 01:00:00 58,45
71 Isak Fransson OK Njudung 01:00:18 59,11
73 Markus Melén OK Kåre 01:01:26 61,61
74 Alfred Erdelius IF Rigor 01:01:57 62,74
75 Axel Lindgren Nyköpings OK 01:02:07 63,11
76 Jakob Tedhamre Snättringe SK 01:02:12 63,29
78 Axel Eveborn SOK Viljan 01:02:20 63,59
79 Mattias Hansson OK Djerf 01:02:38 64,25
80 Markus Halvarson Leksands OK 01:02:39 64,29
82 Joel Björnlinger IK Hakarpspojkarna 01:02:52 64,76
83 Edvin Henrysson Tibro OK 01:03:01 65,09
85 Fritjof Aderstedt Althoff Kungälvs OK 01:03:08 65,35
87 Mattis Granström NAIS Orienteringsklubb 01:03:40 66,52
88 Ivar Helmersson Hässleholms OK 01:05:02 69,53
89 Olof Ekman Finspångs SOK 01:05:15 70,01
90 Oscar Aneland OK Ravinen 01:06:00 71,66
91 Alex Johansson FK Friskus-Varberg 01:06:29 72,73
92 Arvid Ekström Stenungsunds OK 01:06:42 73,20
93 Olle Melén Trollhättans SOK 01:07:05 74,05
94 Mattias Öhlund IK Hakarpspojkarna 01:07:08 74,16
95 Isak Liljeholm Gamleby OK 01:07:21 74,64
96 Wilhelm Bergman Tullinge SK 01:07:28 74,89
98 Albin Nyqvist OK Landehof 01:08:19 76,76
100 Arvid Feil Lindmark Skellefteå OK 01:08:53 78,01
101 Emil Jägstedt Halmstad OK 01:09:21 79,04
102 Albin Blomberg Segersta OK 01:09:33 79,48
104 Eskil Widehag Sundbybergs IK 01:09:38 79,66
105 David Almén Trollhättans SOK 01:10:28 81,50
106 Carl Hedegård OK Kolmården 01:10:50 82,31
107 Felix Gustafsson Lunds OK 01:11:07 82,93
108 Wilhelm Nordqvist Waxholms OK 01:11:20 83,41
109 Rasmus Eriksson Umeå OK 01:12:05 85,06
110 Axel Bechtel FK Friskus-Varberg 01:12:25 85,79
111 Lucas Ahlström Västerås SOK 01:12:31 86,01
112 Erik Johansson FK Boken 01:12:46 86,56
114 Sven Sjöqvist OK Måsen 01:13:07 87,33
115 Olle Erlandsson SOK Viljan 01:13:54 89,06
116 Jakob Widelund OK Kåre 01:14:02 89,35
117 Rasmus Söderberg Gävle OK 01:14:14 89,79
118 Anton Eriksson OK Milan 01:15:47 93,21
118 Albin Björk OK Hammaren 01:15:47 93,21
121 Viktor Löfgren Södertälje-Nykvarn OF 01:16:10 94,05
122 Wille Långberg Hudiksvalls OK 01:16:30 94,79
125 Oliver Höög OK Motala 01:18:18 98,75
126 Oscar Olin IK Hakarpspojkarna 01:18:21 98,86
129 Johan Lund Stenungsunds OK 01:19:44 101,91
133 Victor Berglund Vittjärvs IK 01:21:10 105,06
134 Jonathan Blomlöf IFK Lidingö SOK 01:21:40 106,16
135 Klas Ljungqvist Lunds OK 01:22:17 107,52
139 Jonatan Kraft Almby IK 01:25:47 115,23
139 David Näslund OK Roslagen 01:25:47 115,23
142 Oscar Lundborg Kungälvs OK 01:27:36 119,23
143 Ture Bergqvist NAIS Orienteringsklubb 01:29:06 122,53
144 Henrik Norgren Stora Tuna OK 01:30:13 124,99
145 Marcus Ekman Täby OK 01:30:15 125,06
146 Folke Svangren Gotlands Bro OK 01:32:21 129,69
148 Malte Johansson OK Hammaren 01:33:04 131,27
149 Isak Wikström OK Tyr 01:33:50 132,96
150 Filip Jennerstrand OK Njudung 01:35:17 136,15
152 Jacob Grahn IK Uven 01:36:20 138,46
156 Rasmus Johansson OK Stigen 01:38:21 142,90
157 Gustav Askroth KFUM Örebro OK 01:38:27 143,12
158 Andreas Holmqvist Nyköpings OK 01:40:29 147,60
159 Gustaf Kullberg Björkfors GoIF 01:41:07 148,99
160 Malte Berggren OK Älvsjö-Örby 01:42:25 151,86
161 Linus Ahlén IF Hagen 01:42:51 152,81
163 Linus Dahlberg OK Nolaskogsarna 01:45:20 158,28
164 Mattis Sandén OK Södertörn 01:45:31 158,68
166 Erik Albinsson Hjärnarps OL 01:49:03 166,47
168 Emil Viktorsson OK Skogsfalken 01:52:14 173,48
169 Edvin Waltersson OK Roxen 01:56:39 183,20
170 Oliver Pettersson OK Milan 02:00:04 190,73
171 Olle Ekbring Kexholms SK 02:00:16 191,17
172 Philip Martinsson FK Finn 02:02:54 196,97
173 Andreas Svensson SK Björnen 02:10:53 214,55
174 Gustav Norberg OK Hällen 02:13:42 220,75
175 Tom Ekenstråle FK Herkules 02:32:13 261,53
Erik Ling IK Hakarpspojkarna
Albin Lundberg Arvidsjaurs OK
Elmer Öhgren Karlsbyhedens OK
Alfred Leon Trollhättans SOK
Klockar Eskil Nääs Leksands OK

Annonser

OOCup 2022