Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Höga Kusten etapp 1, lång - D14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Ebba Thern OK Skogshjortarna 00:34:29 23,11
2 Klara Borg Södertälje-Nykvarn OF 00:34:38 23,46
3 Elin Ladänges Alfta-Ösa OK 00:35:00 24,33
4 Fredrika Nordquist Täby OK 00:35:14 24,89
4 Lisa Swartz OK Orion 00:35:14 24,89
6 Tuva Nylund Bredaryds SOK 00:35:37 25,80
7 Elin Näslund OK Nolaskogsarna 00:37:16 29,71
8 Hanna Öberg Gamleby OK 00:37:23 29,98
9 Ebba Ottosson Gävle OK 00:38:02 31,52
10 Johanna Roos OK Linné 00:38:06 31,68
11 Emma Emilsson OK Skogsfalken 00:38:34 32,79
13 Felicia Fyhr SOK Aneby 00:39:05 34,01
15 Sara Åbom Gävle OK 00:39:11 34,25
16 Emmy Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:39:12 34,29
18 Elina Reinholdsson OK Alehof 00:39:39 35,36
19 Ida Bengtsson OK Alehof 00:39:48 35,71
21 Fannie Sjölander OK Rodhen 00:40:08 36,50
22 Ingrid André Tumba-Mälarhöjden OK 00:40:11 36,62
23 Tove Vallerius Gamleby OK 00:40:20 36,98
24 Enni Lindskog OK Älme 00:40:35 37,57
25 Alma Svennerud Karlskrona SOK 00:40:36 37,61
26 Alice Eriksson-Björling Domnarvets GoIF 00:40:42 37,85
28 Alice Larsson Sundsvalls OK 00:41:26 39,58
29 Elsa Lindahl Härnösands OK 00:41:31 39,78
31 Ebba Kolmodin Tumba-Mälarhöjden OK 00:41:43 40,26
32 Stina Andersson Anderstorps OK 00:41:54 40,69
33 Matilda Wallström Sävedalens AIK 00:41:55 40,73
36 Ella Turesson OK Renen 00:42:18 41,64
37 Elisabeth Larsson OK Södertörn 00:42:24 41,88
37 Alice Olvegård FK Göingarna 00:42:24 41,88
39 Miia Roller Järfälla OK 00:42:27 41,99
40 Wilma Leickt Tullinge SK 00:42:38 42,43
42 Ida Österberg Gustavsbergs OK 00:42:58 43,22
43 Filippa Fagerström IFK Göteborg 00:43:01 43,34
44 Anja Nilsson Domnarvets GoIF 00:43:16 43,93
46 Vendela Sturek SOK Viljan 00:43:38 44,80
47 Signe Schagerström Garphyttans IF 00:43:39 44,84
48 Nora Westerlund OK Nolaskogsarna 00:43:45 45,08
49 Kerstin Åberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:43:48 45,19
50 Tilda Hagelberg Eksjö SOK 00:44:27 46,73
51 Cornelia Kindlund OK Tyr 00:44:40 47,25
52 Meja Alenius Nyköpings OK 00:44:58 47,96
55 Ylva Sandström Sundsvalls OK 00:45:37 49,50
56 Linn Andersson OK Tyr 00:45:43 49,74
57 Ellen Funke Leksands OK 00:45:53 50,13
62 Amanda Sjödin OK Tisaren 00:47:21 53,61
64 Emmy Palm FK Boken 00:47:54 54,91
64 Emia Hjort Falköpings AIK OK 00:47:54 54,91
66 Linnea Rydlund Hässleholms OK 00:48:11 55,58
68 Nora Engström OK Nolaskogsarna 00:48:16 55,78
70 Maja Graad IF Rigor 00:48:43 56,85
71 Hanna Alsiö IF Hagen 00:48:55 57,32
73 Ida Hjort OK Roxen 00:49:13 58,03
74 Ellen Toll OK Njudung 00:49:21 58,35
75 Maja Ahlström Västerås SOK 00:49:54 59,65
77 Ebba Andersson Sundsvalls OK 00:50:07 60,17
78 Märta Södervall Tullinge SK 00:50:13 60,40
80 Allis Nilsson Vimmerby OK 00:50:58 62,18
81 Matilda Aasa Övertorneå IF 00:51:02 62,34
82 Elmina Molin Härnösands OK 00:51:42 63,92
83 Elin Wolgast Snättringe SK 00:51:49 64,20
84 Jonna Lindblad OK Djerf 00:51:58 64,55
85 Sarah Borglund Härnösands OK 00:52:02 64,71
86 Liv Norberg Avesta OK 00:52:04 64,79
87 Viola Holmström Härlövs IF 00:52:34 65,97
89 Tindra Jonsson Skarpnäcks OL 00:52:45 66,41
90 Elsa Granholm Sundsvalls OK 00:52:54 66,76
91 Alva Eriksson Östersunds OK 00:52:59 66,96
92 Ebba Lindholm Sundsvalls OK 00:53:09 67,36
94 Alice Johansson Finspångs SOK 00:53:46 68,82
95 Katja Gustafsson Nyköpings OK 00:53:49 68,94
96 Emma Rindstig SOK Viljan 00:53:55 69,17
98 Elsa Käll Tumba-Mälarhöjden OK 00:54:07 69,65
99 Vilma Larsson OK Milan 00:54:31 70,60
100 Ebba Näsman Lerums SOK 00:54:33 70,68
101 Matilda Cederberg Vänersborgs SK 00:54:35 70,75
102 Ina Åman OK Vilse 87 00:54:44 71,11
103 Emma Johansson Sundsvalls OK 00:55:02 71,82
104 Karolina Andersson Dalaportens OL 00:55:14 72,30
105 Emma Norin Söders-Tyresö 00:55:15 72,33
106 Olga Rindeskog Västerbergslagens OL 00:55:27 72,81
107 Marta Törnström FK Friskus-Varberg 00:55:30 72,93
108 Klara Kivijärvi OK Renen 00:55:31 72,97
109 Maja Karmstig FK Friskus-Varberg 00:55:47 73,60
112 Linnea Solvang Stagg OK Skogsvargarna 00:56:36 75,53
113 Gry Dahlgren Östersunds OK 00:56:47 75,97
116 Bella Pedersen Järfälla OK 00:57:15 77,08
117 Agnes Söllvander-Eklund OK Rodhen 00:59:30 82,41
119 Julia Westh Mullsjö SOK 00:59:37 82,69
120 Maja Inghammar Hestra IF 01:00:00 83,59
121 Wilma Pettersson OK Kullingshof 01:00:31 84,82
123 Matilda Asp IFK Göteborg 01:00:52 85,65
124 Saga Mattsson Dalaportens OL 01:00:53 85,69
125 Elin Bryggar Grycksbo IF OK 01:01:21 86,79
126 Frida Lindmark Robertsfors IK 01:01:36 87,39
128 Alicia Björnberg Söders-Tyresö 01:01:46 87,78
129 Wilma Josefsson Väsby OK 01:02:08 88,65
130 Alva Svensson FK Åsen 01:02:10 88,73
131 Elin Jonhed KFUM Örebro OK 01:02:22 89,20
132 Irma Östberg Alfta-Ösa OK 01:02:41 89,95
134 Alice Persson OK Tyringe 01:02:58 90,63
135 Agnes Wallin Korsnäs IF OK 01:03:29 91,85
136 Lovisa Mases Stora Tuna OK 01:04:09 93,43
137 Maja Nordin Ulricehamns OK 01:04:16 93,71
139 Angelina Älvegran Västerås SOK 01:04:36 94,50
140 Linn Wennberg Skellefteå OK 01:05:02 95,52
141 Moa Lundin OK Linné 01:05:47 97,30
143 Stella Rangert IK Hakarpspojkarna 01:05:54 97,58
145 Linn Olsson OK Södertörn 01:06:48 99,71
146 Moa Johansson Väsby OK 01:07:22 101,06
147 Stina Lindholm Sundsvalls OK 01:08:14 103,11
149 Elin Axelsson Mullsjö SOK 01:09:03 105,05
150 Anna Svensson IF Rigor 01:09:42 106,59
152 Ella Sandberg Alfta-Ösa OK 01:12:15 112,63
154 Moa Algers Omholt Skogspojkarnas OK 01:13:21 115,24
155 Sanna Rinnbäck OK Ravinen 01:13:37 115,87
156 Amanda Jansson OK Klemmingen 01:13:46 116,23
159 Julia Meijer IFK Mora OK 01:15:43 120,85
160 Linn Eneljung IFK Göteborg 01:16:00 121,52
162 Lena Persson Tullinge SK 01:16:15 122,11
163 Vendela Rundström OK Ravinen 01:17:02 123,97
164 Hilja Berggrund Umeå OK 01:18:02 126,34
167 Ella Servin Långhundra IF 01:20:39 132,54
168 Isabelle Ståhlbrandt Rasbo IK 01:22:11 136,18
169 Hanny Edström Härnösands OK 01:22:30 136,93
170 Linnea Skobe Kalmar OK 01:22:56 137,95
171 Klara Bäckstäde Visborgs OK 01:25:54 144,99
173 Alicia Bergkvist Västerbergslagens OL 01:28:26 150,99
174 Sandra Widuch Karlskrona SOK 01:29:42 153,99
175 Matilda Fagerlind Markbygdens OK 01:30:55 156,88
176 Elin Danielsson Istrums SK 01:31:48 158,97
177 Evelin Gummesson Finspångs SOK 01:33:23 162,73
178 Ellen Arneborg Ulricehamns OK 01:36:11 169,36
179 Stella Burén IK Ymer 01:38:29 174,81
180 Annika Källman OK Hällen 01:43:21 186,35
183 Märta Henningsson Lunds OK 01:50:54 204,25
184 Karin Arvelius Tjalve IF Norrköping 01:51:22 205,35
185 Frida Berggren Östersunds OK 02:08:22 245,65
186 Thea Lennartsson Järfälla OK 02:26:04 287,61
Liv Herne Tumba-Mälarhöjden OK
Wiola Magnusson Göteborgs SK
Hanna Thulin Västerås SOK
Clara Svensson Surahammars SOK

Annonser

Bagheera