Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Höga Kusten etapp 1, lång - H14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Marcus Stenebo Attunda OK 00:27:04 23,67
2 Olle Karlsson IK Hakarpspojkarna 00:27:23 24,81
3 Edvin Nilsson Långhundra IF 00:28:59 30,57
4 Elias Danielsson OK Hammaren 00:29:04 30,87
5 Adrian Sjödin IK Hakarpspojkarna 00:29:28 32,31
6 Arvid Skepp Sävedalens AIK 00:29:39 32,97
7 Alvin Craig OK Ravinen 00:29:52 33,74
10 Victor Beischer IK Uven 00:31:27 39,44
11 Edvin Lake Sundsvalls OK 00:31:28 39,50
15 Tobias Johansson OK Löftan 00:32:19 42,56
16 Hugo Cedervall Örkelljunga FK 00:32:24 42,86
17 Viktor Jemth IF Thor 00:32:28 43,10
18 Karl Granfors OK Landehof 00:32:55 44,71
19 Melker Åkesson OK Landehof 00:33:10 45,61
20 Hugo Örn KFUM Örebro OK 00:33:21 46,27
21 Gunnar Fovaeus Sävedalens AIK 00:33:36 47,17
23 Hugo Persson OK Denseln 00:33:59 48,55
24 Joel Golsäter Korsnäs IF OK 00:34:01 48,67
24 Anton Kruse KFUM Örebro OK 00:34:01 48,67
26 Simon Bååth Sävedalens AIK 00:34:05 48,91
27 Johan Fochsen Waxholms OK 00:34:07 49,03
29 Leo Alvolin OK Kåre 00:34:22 49,93
31 Viktor Sone Attunda OK 00:34:34 50,65
33 Ludvig Hedström OK Skogshjortarna 00:34:41 51,07
36 Emil Larsson OK Tisaren 00:35:22 53,53
38 Edvin Forsberg OK Ravinen 00:35:35 54,31
39 Oskar Ingvarsson OK Renen 00:35:36 54,37
40 Viggo Östlund Kovlands IF 00:35:45 54,91
41 Elias Nordberg Göteborg-Majorna OK 00:36:02 55,92
43 Axel Gidlund OK Linné 00:36:41 58,26
47 Karl Kylborn Almby IK 00:36:54 59,04
50 Hugo Lindskog OK Ravinen 00:37:10 60,00
51 Simon Claesson OK Rodhen 00:37:18 60,48
52 Victor Hansson OK Löftan 00:37:25 60,90
53 Filip Broling Bredaryds SOK 00:38:01 63,06
55 Marcus Nilsson Skogslöparna 00:38:12 63,72
57 Alfred Hallqvist Ulricehamns OK 00:38:45 65,70
58 Noel Helmersson OK Tisaren 00:38:52 66,12
59 Isak Bengtsson OK Lindéna 00:38:53 66,18
61 Filip Lindqvist Täby OK 00:39:26 68,15
62 Elis Ivers Attunda OK 00:39:28 68,27
66 Jesper Åkesson Järfälla OK 00:40:01 70,25
70 Axel Arnesson Östersunds OK 00:40:25 71,69
72 David Morén Hjärnarps OL 00:40:39 72,53
73 Erik Byström OK Nolaskogsarna 00:41:00 73,79
75 Theo Lövdahl SOK Viljan 00:41:06 74,15
76 Albin Samuelsson OK Vivill 00:41:21 75,05
78 Jonathan Rundqvist OK Nackhe 00:41:28 75,47
79 Jacob Henriksson Rånäs OK 00:41:50 76,79
80 Elis Forsberg Rundström IFK Enskede 00:41:54 77,03
81 Johan Årbrink Linköpings OK 00:42:03 77,57
82 Hannes Essunger Sjövalla FK 00:42:11 78,04
84 Lukas Hagberg Kalmar OK 00:42:30 79,18
85 Kristoffer Klarin Västerås SOK 00:42:43 79,96
85 David Berglund IF Thor 00:42:43 79,96
87 Erik Åkerman Älvdalens IF OK 00:43:02 81,10
88 Ludvig Lange Tumba-Mälarhöjden OK 00:43:14 81,82
88 Gustav Berts OK Alehof 00:43:14 81,82
90 Isak Andersson Lunds OK 00:43:35 83,08
91 Simon Flankegård Tjalve IF Norrköping 00:43:40 83,38
92 Jonatan Green Almby IK 00:44:07 85,00
94 Justus Arenander Skarpnäcks OL 00:44:35 86,68
96 Fabian Sund OK Hammaren 00:44:45 87,28
97 Mathias Nordlinder OK Linné 00:44:58 88,06
98 Max Stigenlöv Högåkers OK 00:44:59 88,12
101 Lukas Groth Kungälvs OK 00:45:37 90,39
102 Lucas Wanner Avesta OK 00:45:46 90,93
103 Isak Thörnblad OK Flundrehof 00:46:24 93,21
105 Anders Skoglund Sol Tranås 00:46:35 93,87
106 Martin Hansson IF Rigor 00:46:45 94,47
107 Gustav Lyckebäck Sigtuna OK 00:47:19 96,51
109 Jonatan Hälldal Skogslöparna 00:47:56 98,73
111 Viktor Norberg Stora Tuna OK 00:48:07 99,39
114 Arvid Eriksson Norbergs OK 00:48:46 101,72
116 Joel Ringström OK Landehof 00:48:58 102,44
117 Pontus Östemar Finspångs SOK 00:49:11 103,22
119 Oskar Ericsson Ronneby OK 00:50:02 106,28
120 Rasmus Lindblom Gustavsbergs OK 00:50:14 107,00
121 Gustaf Hofstedt Täby OK 00:51:19 110,90
122 Edvin Mäkinen OK Hammaren 00:51:21 111,02
123 Alfred Johansson OK Alehof 00:51:25 111,26
125 Johan Lindén Selånger SOK 00:51:30 111,56
126 Adam Johansson Skåneslättens OL 00:51:33 111,73
131 David Ryderås Waxholms OK 00:53:05 117,25
133 Hjalmar Wennberg Hudiksvalls OK 00:53:23 118,33
134 Isak Dalin Leksands OK 00:53:48 119,83
136 Gustav Eveborn SOK Viljan 00:54:34 122,59
137 Rasmus Påledal OK Roxen 00:54:40 122,94
139 Erik Eriksson OK Skogsfalken 00:55:08 124,62
140 Albin Sjöblom OK Kåre 00:56:02 127,86
141 Alexander Ahlsén Södertälje-Nykvarn OF 00:56:10 128,34
142 Svante Lorentzson Stigmännen Karlshamns OK 00:56:15 128,64
143 Filip Nordström Skogslöparna 00:56:19 128,88
144 Lucas Alzén Gustavsbergs OK 00:56:33 129,72
145 Samuel Klein Björkfors GoIF 00:56:34 129,78
146 Melker Larsson OK Orion 00:56:42 130,26
147 Anton Mörkfors Järfälla OK 00:56:46 130,50
148 Erik Jönsson Stigmännen Karlshamns OK 00:57:28 133,02
149 Albin Malmgren Ockelbo OK 00:57:33 133,32
153 Daniel Olars Leksands OK 00:58:09 135,47
154 Jakob Asp IFK Göteborg 00:58:12 135,65
156 Love Persson Malmö OK 00:59:21 139,79
157 Loke Holmgren OK Hammaren 00:59:50 141,53
158 Anton Hedström OK Renen 01:00:03 142,31
159 Aron Blomqvist Vittjärvs IK 01:00:21 143,39
160 Viktor Karlsson Storviks IF 01:01:14 146,56
161 Albin Kjellberg Björkfors GoIF 01:03:15 153,82
163 Johan Björck OK Älme 01:05:35 162,21
164 Elias Söderlund Skogslöparna 01:05:49 163,05
165 Pablo Aristondo Magnusson OK Tor 01:06:41 166,17
166 Eric Bäck Arboga OK 01:07:04 167,55
168 Simon Ljungkvist OK Alehof 01:08:14 171,74
169 Oskar Eriksson OK Renen 01:08:22 172,22
170 Moltas Östergren Alvesta SOK 01:09:30 176,30
171 Linus Sjödén Älvdalens IF OK 01:10:52 181,21
172 Jakob Carlsson Stora Tuna OK 01:13:19 190,03
173 Axel Andersson OK 64 Torpa 01:13:37 191,10
175 Tronje Skoglund OK Motala 01:16:45 202,37
176 Isaak Gustafsson Västerbergslagens OL 01:16:53 202,85
177 Elmer Waldfelt Finspångs SOK 01:17:09 203,81
179 Martin Eriksson Väsby OK 01:18:52 209,99
180 Johan Sameus Frölunda OL 01:19:20 211,67
183 Isak Abrahamsson Skogslöparna 01:21:46 220,42
184 Melker Carlinger Skogsluffarnas OK 01:22:25 222,76
186 Calle Johansson OK Ravinen 01:23:49 227,79
187 Johan Wall Jungbjer Göteborgs SK 01:24:12 229,17
188 Oskar Eurenius OK Hammaren 01:28:02 242,96
189 Erik Bernersson OK Enen 01:28:11 243,50
190 Axel Tenghagen Härlövs IF 01:30:43 252,61
191 Rickar Berndtsson Frölunda OL 01:34:49 267,36
192 Linus Hallin Surahammars SOK 01:38:01 278,87
Viktor Zilling OK Södertörn
Vilgot Kempe OK Denseln
Albin Jägstedt Halmstad OK

Annonser

OOCup 2022