Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Höga Kusten etapp 2, lång - H21-1

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
5 Oskar Eklöf Hagaby GoIF Örebro 01:10:49 11,04
7 Nils Spetz Ulricehamns OK 01:12:33 13,12
8 William Pommer Stora Tuna OK 01:13:12 13,89
9 Fredrik Mattsson OK Kåre 01:13:45 14,55
10 Niklas Olofsson OK PAN-Kristianstad 01:13:51 14,67
13 Fredrik Nilsson OK PAN-Kristianstad 01:14:25 15,35
14 David Sundström Söderhamns OK 01:14:44 15,73
17 Mathias Drage OK Tisaren 01:16:00 17,24
18 Pelle Engstrand Stora Tuna OK 01:16:43 18,10
24 Jesper Nilsson Ulricehamns OK 01:18:05 19,74
25 Richard Sjöholm OK PAN-Kristianstad 01:18:19 20,02
26 Pontus Petersson OK Orion 01:19:01 20,85
27 Jesper Kullin Alfredsson Långhundra IF 01:19:31 21,45
28 Kristian Dahlström IFK Mora OK 01:20:00 22,03
29 Fabian Steen OK Enen 01:20:12 22,27
31 Anton Sundgren Långhundra IF 01:20:34 22,71
32 Martin Sundström Söderhamns OK 01:20:40 22,83
35 Ola Nyberg Malungs OK Skogsmårdarna 01:21:32 23,86
39 Johan Olsson Hjobygdens OK 01:23:57 26,75
40 Anton Sundin Strängnäs-Malmby OL 01:24:49 27,79
42 Daniel Gustafsson FK Friskus-Varberg 01:25:14 28,29
43 Tobias Mattsson Trollhättans SOK 01:25:31 28,63
44 Anders Lindberg Forsa OK 01:25:54 29,09
45 Martin Herbert Täby OK 01:26:07 29,35
46 Olov Ericson Alfta-Ösa OK 01:27:13 30,66
47 Mikael Andersson Stora Tuna OK 01:27:21 30,82
48 Rasmus Blockgren Falkenbergs OK 01:28:19 31,98
49 Joel Lännevall OK Roslagen 01:28:56 32,72
50 Erik Hansson Bredareds IF 01:29:10 33,00
51 Leon Hansson Visborgs OK 01:29:41 33,61
52 Jon Åkesson Forsa OK 01:29:46 33,71
53 Philip Pålsson Skåneslättens OL 01:30:57 35,13
54 Pontus Johansson OK Linné 01:30:58 35,15
56 Mattihas Kjell Främmestads IK 01:31:27 35,73
57 Simon Eklöv OK Linné 01:31:57 36,33
58 Daniel Carlson Bjernald OK Linné 01:32:38 37,14
59 Jesper Liderud Tibro OK 01:32:44 37,26
60 Sven-Anders Melin Södertälje-Nykvarn OF 01:32:48 37,34
61 Charlie Stolt Rehns BK 01:33:10 37,78
62 André Andersson OK Kåre 01:33:36 38,30
64 Emil Nylin OK Tisaren 01:34:00 38,78
65 Anders Dahlin OK Sarven 01:34:31 39,40
66 Victor Flingmark Uddevalla OK 01:34:33 39,44
67 Johan Ivarsson OK Kullingshof 01:34:38 39,54
68 Didrik Hall Nyköpings OK 01:34:49 39,76
69 Jonas Lundgren Stora Tuna OK 01:34:52 39,81
70 Simon Bohman Rånäs OK 01:35:07 40,11
71 Jonatan Andersson Falkenbergs OK 01:35:19 40,35
72 Fredrik Andersson IF Rigor 01:35:32 40,61
73 Martin Schagerlind Trollhättans SOK 01:35:40 40,77
74 Mattias Mårts Stora Tuna OK 01:35:55 41,07
75 Viktor Tovesson OK Orion 01:36:13 41,43
76 Rikard Tynell Grycksbo IF OK 01:36:23 41,63
78 Johan Persson Hagaby GoIF Örebro 01:37:56 43,48
79 Jakob Fransson OK Milan 01:38:31 44,18
79 Oscar Gustafsson Idefjordens SK 01:38:31 44,18
81 Erik Hanson Gävle OK 01:38:38 44,32
82 Robin Pousette Långhundra IF 01:40:23 46,41
83 Hampus Möller Stora Tuna OK 01:42:13 48,61
84 Andreas Calleberg Rehns BK 01:42:42 49,19
86 Mattias Olofsson OK Enen 01:43:21 49,96
87 Joel Kristiansson Skåneslättens OL 01:43:27 50,08
89 Ludvig Danfors Mullsjö SOK 01:43:54 50,62
91 Anders Johansson Rehns BK 01:45:46 52,86
92 Fredrik Berndtsson Skåneslättens OL 01:46:06 53,25
93 Erik Fors Hestra IF 01:46:38 53,89
94 Petter Sundin Strängnäs-Malmby OL 01:48:12 55,77
95 William Hultqvist Vallentuna-Össeby OL 01:48:29 56,11
97 Simon Börjeson Ryda SK 01:51:26 59,63
102 Erik Widmark IF Hagen 01:54:07 62,85
103 Oscar Törnroth Hjobygdens OK 01:57:02 66,33
104 Rasmus Steen OK Enen 01:57:46 67,21
106 Linus Landergren Hestra IF 01:59:23 69,15
107 Anton Österblad Karlskrona SOK 01:59:31 69,31
108 Simon Engel Hässleholms OK 01:59:33 69,35
110 Andreas Magnusson OK Måsen 02:01:30 71,68
115 Oskar Lyding Hylte OK 02:10:18 82,21
117 Filip Barkestedt OK Kullingshof 02:14:44 87,51
119 Simon Wallman OK Kullingshof 02:15:20 88,23
123 Calle Stenberg OK Skogshjortarna 02:19:14 92,89
126 Anders Kallings Visborgs OK 02:22:22 96,64
Johan Lindahl Långhundra IF
Pontus Johansson OK Kullingshof
Viktor Janrik OK Linné
David Arborelius Helsingborgs SOK
Simon Preutz OK Torfinn
Anton Karlsson OK Kullingshof

Annonser