Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Höga Kusten etapp 2, lång - H21-2

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Emil Kalered OK Denseln 01:10:12 6,96
3 Tobias Öström OK Tyr 01:10:21 7,13
6 Fredrik Edén IFK Göteborg 01:11:19 8,24
7 Mattias Millinger Järla Orientering 01:12:02 9,07
8 Simon Lundin Finspångs SOK 01:12:21 9,43
9 Albin Thunberg Sävedalens AIK 01:12:53 10,04
10 Isak Langerak Järfälla OK 01:13:15 10,47
11 Erik Berzell Järla Orientering 01:14:01 11,35
13 Rasmus Arfwedson Göteborg-Majorna OK 01:15:22 12,90
14 Anton Nilsson Järla Orientering 01:16:09 13,80
15 Joar Svartholm Bergnäsets AIK 01:16:40 14,39
16 Johannes Eklöf IF Hallby SOK 01:16:52 14,62
17 Jonas Carlsson Sundbybergs IK 01:17:11 14,98
19 Jefta Langerak Järfälla OK 01:17:22 15,19
21 David Lundsten Vittjärvs IK 01:18:07 16,06
22 Erik Karlsson Målilla OK 01:18:28 16,46
23 Hugo Dahlberg Haninge SOK 01:19:14 17,34
24 David Mellin Sundbybergs IK 01:19:18 17,42
25 Anders Vedin Sundsvalls OK 01:19:29 17,63
26 Timo Mähönen IFK Lidingö SOK 01:19:35 17,74
28 Morgan Karlsson Sundbybergs IK 01:19:41 17,86
30 Martin Hunhammar OK Ravinen 01:20:27 18,74
31 Gustav Boquist IK Uven 01:20:42 19,02
32 Fredrik Johansson Bredaryds SOK 01:20:54 19,25
33 Dag Stridh Umeå OK 01:20:57 19,31
34 Johan Wikström Sävedalens AIK 01:21:02 19,41
35 Arvid Våg IFK Göteborg 01:21:14 19,64
36 Magnus Yngvesson Robertsfors IK 01:22:32 21,13
37 Peter Eriksson Linköpings OK 01:22:38 21,24
38 Emil Nilsson Umeå OK 01:23:40 22,43
39 Johan Söderlund OK Tyr 01:23:45 22,53
40 Joakim Berglund Sävedalens AIK 01:24:29 23,37
42 Axel Bengtson Sol Tranås 01:25:54 25,00
44 Victor Axbom OK Landehof 01:26:31 25,71
45 Håkan Pettersson OK Djerf 01:26:32 25,72
46 Jonas Lundgren Linköpings OK 01:27:10 26,45
49 Simon Martelius Attunda OK 01:28:33 28,04
51 Robert Pettersson IF Thor 01:29:33 29,19
52 Erik Söderhjelm Litsbygdens SK 01:29:56 29,63
53 Aron Laurell Håkansson Kungälvs OK 01:30:14 29,97
56 Thomas Pettersson Attunda OK 01:31:07 30,99
57 Patrik Johansson Kexholms SK 01:31:46 31,74
58 Martin Ankel OK Alehof 01:32:06 32,12
59 Fredrik Norell Frölunda OL 01:32:18 32,35
60 Andreas Lundsten Vittjärvs IK 01:32:19 32,37
62 Oskar Lind Eksjö SOK 01:33:31 33,75
63 Måns Lennermo Nässjö OK 01:34:12 34,53
64 Emil Andersson Tullinge SK 01:35:04 35,53
66 Nils Henriksson Bergnäsets AIK 01:35:37 36,16
68 Oskar Öqvist Bergnäsets AIK 01:36:14 36,87
69 David Hector Snättringe SK 01:36:35 37,27
72 Niklas Mannberg Högåkers OK 01:37:07 37,88
73 Martin Norrbom Sala OK 01:37:14 38,02
74 Eric Hansson IK Hakarpspojkarna 01:37:27 38,26
75 Joakim Berg Bromma-Vällingby SOK 01:37:38 38,48
76 Andreas Johansson IFK Göteborg 01:40:05 41,29
77 Henrik Persson Umeå OK 01:40:06 41,31
79 Pontus Jansson Kungälvs OK 01:41:04 42,42
80 Erik Sköld Linköpings OK 01:41:39 43,09
81 Simon Nilsson Eksjö SOK 01:43:33 45,27
83 Thomas Ek Köping-Kolsva OK 01:43:41 45,43
85 Anton Gumaelius Waxholms OK 01:44:05 45,88
86 Isak Forsberg Högåkers OK 01:44:46 46,67
88 Joel Hallberg IFK Hedemora OK 01:45:50 47,89
89 Erik Bengtsson Sävedalens AIK 01:45:57 48,03
90 Henrik Tengvall Boxholm-Mjölby OL 01:46:23 48,53
92 Joakim Skärlén Haninge SOK 01:48:05 50,48
94 Erik Toomingas Sundsvalls OK 01:48:28 50,92
95 Erik Erlandsson OK Vivill 01:50:30 53,26
97 Bobby Brahm IFK Kiruna 01:51:21 54,23
98 Simon Lennermo Nässjö OK 01:52:38 55,71
99 Marcus Hansson Linköpings OK 01:54:09 57,45
100 Lukas Olsson Väsby OK 01:54:34 57,93
101 Cristian Larsson Köping-Kolsva OK 01:55:08 58,58
102 Jonas Lundblad Tullinge SK 01:56:54 60,61
103 Samuel Örn Markaryds FK 01:57:17 61,05
106 Mårten Lundqvist Sundbybergs IK 01:59:17 63,35
107 Petter Lind Skogsluffarnas OK 02:05:13 70,16
109 Markus Nordmark Nässjö OK 02:06:23 71,50
110 Aleksandr Manoilov Järfälla OK 02:07:16 72,52
112 Jacob Svensson Söders-Tyresö 02:08:58 74,47
113 Niklas Fries Umeå OK 02:09:11 74,72
117 Fredrik Setterqvist OK Södertörn 02:11:34 77,46
120 Johan Celander Köping-Kolsva OK 02:18:23 85,29
121 Joakim Olsson Väsby OK 02:21:51 89,27
123 Fredric Johansson Snättringe SK 02:30:50 99,59
124 Filip Olsson Väsby OK 02:50:16 121,91
Marcus Beckius OK Tyr

Annonser

OOCup 2022