Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Höga Kusten etapp 2, lång - D16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Hanna Lundberg OK Renen 00:42:52 3,31
5 Hilda Holmqvist Johansson IK Hakarpspojkarna 00:47:36 10,15
6 Lisa Olsson Torsås OK 00:48:23 11,29
8 Emma Eriksson Eksjö SOK 00:50:26 14,25
8 Matilda Lindh Sundbybergs IK 00:50:26 14,25
10 Sofia Wigle Södertälje-Nykvarn OF 00:50:38 14,54
12 Ebba Lindell IF Thor 00:51:35 15,91
16 Kajsa Bogren Sundbybergs IK 00:52:41 17,50
19 Ebba Lind OK Skärmen 00:54:05 19,52
20 Sofia Ivers Attunda OK 00:54:32 20,17
26 Elsa Nilsson Domnarvets GoIF 00:56:20 22,77
27 Märta Ljungberg Sjövalla FK 00:56:41 23,28
28 Nicolina Moberg OK Tyr 00:57:20 24,22
29 Emma Ling IK Hakarpspojkarna 00:57:25 24,34
30 Embla Cinthio Skåneslättens OL 00:58:02 25,23
31 Julia Nordlander Sundsvalls OK 00:58:09 25,40
33 Amelie Josefsson Skogslöparna 00:58:58 26,58
34 Emilia Bergström OK Rodhen 00:59:00 26,63
38 Amanda Karmetun OK Njudung 01:00:08 28,27
39 Hanna Roth Linköpings OK 01:00:42 29,08
41 Tilda Golsäter Korsnäs IF OK 01:00:51 29,30
42 Elin Nilsson Andrarums IF 01:00:58 29,47
43 Thea Fagerström IFK Göteborg 01:01:22 30,05
44 Nina Persson Haninge SOK 01:01:23 30,07
45 Olivia Asp IFK Göteborg 01:01:34 30,34
49 Hilma Holmström Härlövs IF 01:02:48 32,12
50 Ester Laudon Vännäs OK 01:02:58 32,36
52 Ida Hofstedt Täby OK 01:03:07 32,58
53 Sara Möller OK Södertörn 01:03:10 32,65
55 Lovisa Hambäck Långhundra IF 01:03:34 33,23
56 Sofie Franzén Almby IK 01:03:43 33,44
57 Amelie Rajan IFK Lidingö SOK 01:03:57 33,78
59 Elin Netz OK Kolmården 01:04:31 34,60
60 Emely Weihart Hestra IF 01:04:34 34,67
61 Klara Andersson Domnarvets GoIF 01:04:53 35,13
63 Klara Johansson Västvärmlands OK 01:05:45 36,38
64 Therese Nilsson OK Österåker 01:05:52 36,55
66 Klara Andersson OK Orion 01:06:02 36,79
70 Karin Wedman Västerbergslagens OL 01:07:11 38,45
71 Elin Rindstig SOK Viljan 01:07:12 38,48
72 Elsa Albinsson OK Tyr 01:07:20 38,67
75 Lovisa Gustafsson KFUM Örebro OK 01:07:57 39,56
76 Clara Samuelsson OK Vivill 01:08:10 39,87
77 Ida Hallin Surahammars SOK 01:08:47 40,77
78 Clara Johansson OK Skärmen 01:09:00 41,08
79 Vilde Jonsson Wold Sundbybergs IK 01:09:10 41,32
80 Josefine Johnsson OK Tor 01:09:22 41,61
81 Lovisa Nilsson Attunda OK 01:09:54 42,38
84 Anna Aasa Övertorneå IF 01:10:51 43,75
86 Maya Ljubez IK Hakarpspojkarna 01:11:12 44,26
87 Nellie Rydlund Hässleholms OK 01:11:13 44,28
90 Felicia Lorén OK Landehof 01:12:54 46,71
91 Thea Wennberg Skellefteå OK 01:13:45 47,94
92 Sanna Hedberg OK Södertörn 01:14:17 48,71
93 Agnes Lindblom Malmö OK 01:15:01 49,77
94 Elin Emilsson OK Skogsfalken 01:15:11 50,01
95 Hanna Kromnér Skogspojkarnas OK 01:15:14 50,09
96 Ylva Johansson OK Djerf 01:16:15 51,56
97 Alma Hjertberg Hestra IF 01:16:39 52,13
97 Frida Andersson Segersta OK 01:16:39 52,13
100 Emmy Lindgren Linköpings OK 01:17:56 53,99
102 Ella Karlsson Snättringe SK 01:18:55 55,41
103 Hillevie Svärd Strängnäs-Malmby OL 01:19:00 55,53
104 Tove Ringi OK Kåre 01:19:17 55,94
105 Irma Svensson OK Klyftamo 01:19:31 56,28
107 Lilian Palm HJS-Vansbro OK 01:19:45 56,61
108 Ellen Sigvardson Bredaryds SOK 01:20:11 57,24
110 Ella Stenils OK Hällen 01:20:22 57,50
111 Sara Hede Södertälje-Nykvarn OF 01:21:37 59,31
112 Alice Marmelid OK Roxen 01:23:23 61,86
113 Tuva Lövdahl SOK Viljan 01:23:50 62,51
115 Alva Larsson Sundsvalls OK 01:26:02 65,69
116 Elin Hugosson Lunds OK 01:27:01 67,11
118 Ester Olofsson OK Storsjön 01:29:02 70,03
120 Malin Hansson Täby OK 01:30:30 72,15
121 Tyra Dernfalk Västerbergslagens OL 01:31:05 72,99
122 Hanna Lundgren Linköpings OK 01:31:36 73,74
122 Tilda Wiklund Falköpings AIK OK 01:31:36 73,74
124 Liv Åkerman Älvdalens IF OK 01:31:56 74,22
125 Hanna Olsson IFK Sävsjö 01:32:58 75,71
126 Ingrid Olsson OK Tor 01:34:40 78,17
127 Nadja Schuler Malmö OK 01:35:03 78,72
128 Emilia Österlund IK Ymer 01:35:23 79,20
129 Emmie Lindbäck OK Renen 01:35:26 79,28
130 Ida Larsson Västerås SOK 01:35:33 79,44
131 Elsa Forsgren Västerbergslagens OL 01:36:30 80,82
132 Sofia Edvardsson Järfälla OK 01:37:15 81,90
133 Alva Nyström IF Thor 01:38:36 83,85
135 Linnéa Persson Valbo AIF 01:40:35 86,72
137 Tilda Wigforss Arboga OK 01:42:01 88,79
138 Agnes Olsson OK Tor 01:46:46 95,65
139 Filippa Björkhammer Björkfors GoIF 01:51:01 101,79
140 Emma Ivarsson OK Kullingshof 01:51:45 102,85
142 Elin Johansson Gudhems IF 01:53:36 105,53
143 Kajsa Ljungberg Tumba-Mälarhöjden OK 01:53:38 105,58
144 Agnes Malmgren Ockelbo OK 01:55:50 108,76
145 Matilda Åkesson OK Landehof 02:06:27 124,10
146 Tilde Carlinger Skogsluffarnas OK 02:10:01 129,25
148 Alma Sand Västerbergslagens OL 02:33:58 163,86
Cornelia Ivarsson OK Hammaren
Katja Leickt Tullinge SK
Maria Logren Sjövalla FK
Sofia Palm FK Boken

Annonser

OOCup 2022