Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Höga Kusten etapp 2, lång - D15

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Klara Åkerman Sjöström Västerås SOK 00:37:51 7,45
3 Lisa Åkesson Markbygdens OK 00:41:13 13,33
4 Ida Eskilsson IK Hakarpspojkarna 00:42:33 15,65
5 Agnes Djurstedt Eksjö SOK 00:43:17 16,93
6 Kerstin Ljungemyr OK Kolmården 00:45:22 20,57
7 Tilda Palm IK Hakarpspojkarna 00:45:24 20,63
11 Maja Bergqvist Korsnäs IF OK 00:48:47 26,54
12 Elsa Sonesson Falköpings AIK OK 00:49:11 27,23
13 Linnea Lund OK Kolmården 00:49:51 28,40
16 Hanna Jonsell IF Thor 00:50:59 30,38
17 Eleonora Alinder Sjövalla FK 00:51:26 31,16
19 Emma Eliasson Domnarvets GoIF 00:52:46 33,49
21 Erika Åkesson Markbygdens OK 00:54:11 35,96
22 Sigrid Carlsson Sundbybergs IK 00:54:15 36,08
23 Alva Svensk Tjällmo-Godegårds OK 00:55:22 38,03
24 Olivia Lundstedt Sjövalla FK 00:55:57 39,05
25 Siri Simonsen IK Hakarpspojkarna 00:56:09 39,40
25 Ida Waernqvist NAIS Orienteringsklubb 00:56:09 39,40
27 Moa Skoog Falköpings AIK OK 00:56:14 39,54
29 Vendela Söderqvist OK Kåre 00:56:30 40,01
30 Vera Pettersson Falköpings AIK OK 00:56:56 40,76
31 Ida Hänström Täby OK 00:57:01 40,91
32 Ella Söderberg OK Skogsfalken 00:57:12 41,23
33 Cornelia Kraft Länna IF 00:57:16 41,35
34 Amanda Granqvist OK Ravinen 00:57:44 42,16
35 Ronja Ståhl Sundbybergs IK 00:57:53 42,42
36 Emma Westerlund Nyköpings OK 00:57:58 42,57
37 Emma Olsson OK Gränsen 00:58:04 42,74
38 Alice Ek Nyköpings OK 00:58:14 43,03
40 Evelina Svensson Finndahl IK Hakarpspojkarna 00:58:54 44,20
42 Kajsa Ivarsson Västerbergslagens OL 00:59:53 45,91
44 Elin Kjellman Linköpings OK 01:00:06 46,29
45 Filippa Söderberg Kalmar OK 01:00:11 46,44
46 Tuva-Cajsa Spik Leksands OK 01:00:16 46,58
47 Alicia Schandl OK Södertörn 01:00:38 47,22
48 Irmelie Enström Sundsvalls OK 01:00:42 47,34
50 Elsa Göras Leksands OK 01:01:24 48,56
52 Johanna Almgren OK Ravinen 01:01:35 48,88
53 Moa Wallenborg Lunds OK 01:02:03 49,70
54 Kristin Herberthson Linköpings OK 01:02:19 50,16
55 Thilda Seldén IF Rigor 01:02:23 50,28
56 Thea Nordin Abaji Eksjö SOK 01:02:29 50,45
57 Agnes Damberg IFK Lidingö SOK 01:02:30 50,48
58 Fanny Östlund OK Kolmården 01:02:50 51,06
59 Sofie Bodin Almby IK 01:02:54 51,18
60 Sofie Vind Finspångs SOK 01:03:19 51,91
61 Alma Wallman Västerbergslagens OL 01:03:20 51,94
62 Karin Lindgren KFUM Örebro OK 01:03:32 52,29
63 Eira Hertin IK Hakarpspojkarna 01:03:39 52,49
64 Smilla Mogensen OK Ravinen 01:04:22 53,74
65 Elsa Karlsson OK Landehof 01:04:52 54,61
66 Thea Nordin Korsnäs IF OK 01:05:05 54,99
67 Hedda Röstin OK Ravinen 01:05:18 55,37
68 Ida Johansson Främmestads IK 01:05:47 56,21
69 Thea Bökman Helsingborgs SOK 01:07:21 58,95
70 Emma Almgren OK Ravinen 01:08:24 60,78
70 Tove Sjöberg Tullinge SK 01:08:24 60,78
72 Olivia Grönqvist Jönköpings OK 01:08:31 60,99
73 Elin Forsgren OK Nolaskogsarna 01:08:35 61,10
74 Karolina Bergh Papasikas Skarpnäcks OL 01:08:36 61,13
76 Lea Edvardsson Umeå OK 01:08:43 61,33
78 Ronja Andersson Trollhättans SOK 01:09:12 62,18
79 Moa Eriksson Trollhättans SOK 01:09:42 63,05
80 Stina Lind SOK Viljan 01:10:31 64,48
81 Unni Granfors IF Rigor 01:10:59 65,29
81 Flisa Ravald Östersunds OK 01:10:59 65,29
83 Klara Persson Halmstad OK 01:11:20 65,90
85 Siri Larsen Tolered-Utby Ol-klubb 01:11:41 66,51
86 Julia Näslund OK Hammaren 01:12:03 67,15
87 Elin Lindberg Vandrarringen 01:12:16 67,53
88 Lina Hällsten Stora Tuna OK 01:12:32 68,00
90 Alva Nystedt Skåneslättens OL 01:13:17 69,31
92 Ester Andersson OK Södertörn 01:13:27 69,60
93 Frida Johansson OK Skärmen 01:13:41 70,01
96 Cecilia Hector Snättringe SK 01:14:29 71,40
97 Frida Jarding Nyköpings OK 01:14:36 71,61
98 Sara Wänström Finspångs SOK 01:14:39 71,69
100 Kristina Lindgren Västerås SOK 01:15:11 72,62
101 Fanny Cedstedt Långhundra IF 01:15:18 72,83
102 Caroline Guttke Nyköpings OK 01:15:23 72,97
105 Alice Helmersson Vandrarringen 01:16:31 74,95
106 Jensine Svensson Finspångs SOK 01:16:38 75,16
107 Agnes Bohlin IFK Göteborg 01:16:58 75,74
108 Selma Larsson Lunds OK 01:17:23 76,47
109 Clea Wallnäs Sundbybergs IK 01:17:24 76,49
110 Disa Rangert Kungälvs OK 01:17:58 77,48
112 Ellen Hannrup IF Thor 01:18:59 79,26
114 Elsa Linder OK Hällen 01:19:12 79,64
115 Amanda Hall Västerås SOK 01:20:23 81,70
116 Tove Den Braver OK Gränsen 01:20:34 82,02
117 Sanna Sander OK Milan 01:21:26 83,54
118 Rebecka Pihlström OK Landehof 01:21:37 83,86
119 Klara Nordström Kils OK 01:22:04 84,64
120 Elvira Ljungberg OK Skogsfalken 01:22:21 85,14
121 Malin Svensson Rånäs OK 01:22:30 85,40
122 Lisa Thunell IFK Lidingö SOK 01:22:32 85,46
124 Lisa Jakobsson Sundsvalls OK 01:22:58 86,21
125 Alva Bladh Tullinge SK 01:23:15 86,71
127 Astrid Rex Sundsvalls OK 01:25:17 90,26
129 Lovisa Göstas Källman Söders-Tyresö 01:26:35 92,53
130 Hanna Larsson Ystads OK 01:26:44 92,79
131 Ellen Olovsson Gamleby OK 01:27:00 93,25
133 Rebecka Hasler Surahammars SOK 01:27:27 94,04
136 Emma Isidorsson OK Vivill 01:28:44 96,28
137 Edit Karlsson Älvsby IF OK 01:29:10 97,04
138 Emma Eliasson FK Friskus-Varberg 01:29:34 97,73
139 Sofia Elverlind OK Tranan 01:31:02 100,29
141 Sofia Green Almby IK 01:31:54 101,81
142 Julia Berg KFUM Örebro OK 01:32:10 102,27
143 Johanna Fredrixon OK Skogshjortarna 01:32:16 102,45
144 Emilia Johnsson OK Kåre 01:32:41 103,18
145 Johanna Olsson Ockelbo OK 01:33:11 104,05
146 Evelina Nilsson Högåkers OK 01:37:43 111,96
147 Nora Staafjord Umeå OK 01:37:55 112,31
149 Hilda Martander Trollhättans SOK 01:38:57 114,12
150 Elina Fredman OK Skogshjortarna 01:42:05 119,59
151 Linn Risto OK Linné 01:42:27 120,23
152 Cornelia Möller OK Kontinent 01:42:38 120,55
153 Malin Kindbom IF Hagen 01:43:30 122,06
154 Tyra Karlsson Sundsvalls OK 01:44:03 123,02
155 Sofia Rask Kungälvs OK 01:44:51 124,42
156 Klara Strand OK Linné 01:45:24 125,38
158 Tilda Borgström Avesta OK 01:49:40 132,82
159 Emilia Nilsson Gustavsbergs OK 01:50:56 135,04
160 Mathilda Karlsson Valbo AIF 01:53:48 140,04
161 Julia Arvidsson IF Rigor 01:57:12 145,98
162 Ellen Andersson Hagaby GoIF Örebro 01:58:13 147,75
163 Louise Olsson Mölndal Outdoor IF 02:01:18 153,13
164 Rakel Hanson Tolered-Utby Ol-klubb 02:02:53 155,90
165 Anna Nilsson Garphyttans IF 02:03:08 156,33
166 Elsa Ericsson Lunds OK 02:06:06 161,51
167 Tilde Jonsson OK Österåker 02:11:14 170,48
168 Johanna Halldin KFUM Örebro OK 02:12:14 172,22
169 Felicia Sahlén Västerås SOK 02:16:59 180,51
Ella Persson Eksjö SOK
Felicia Svensson Rasbo IK
Wilma Thornell Surahammars SOK
Lisa Karlsson OK Älvsjö-Örby
Olivia Larsson Lunds OK
Elsa Hermansson IFK Mora OK
Elin Rahm OK Norrvirdarna

Annonser

Bagheera