Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Höga Kusten etapp 2, lång - H15

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Mattias Östberg Stora Tuna OK 00:38:47 15,29
2 Hugo Ericsson Växjö OK 00:39:55 17,89
3 Anton Uller Kils OK 00:43:48 26,80
5 Hugo Kindborn OK Hällen 00:44:46 29,02
6 Aron Hellgren IF Thor 00:44:51 29,21
7 Edvin Hellsten Nyköpings OK 00:45:24 30,47
8 Hugo Larsson Karlskrona SOK 00:45:54 31,62
9 Albin Gezelius IFK Mora OK 00:46:20 32,61
11 William Sturesson Lerums SOK 00:46:44 33,53
12 Viktor Gunnarsson IK Hakarpspojkarna 00:46:54 33,91
13 Isak Lundholm Umeå OK 00:47:00 34,14
15 William Grunder Järfälla OK 00:47:27 35,17
16 Olle Kallur OK Ravinen 00:47:30 35,29
17 Otto Balck Täby OK 00:47:40 35,67
18 Casper Skepp Sävedalens AIK 00:47:52 36,13
19 Albin Weiden Skåneslättens OL 00:48:11 36,86
21 Sverre Röjgård OK Kolmården 00:49:06 38,96
23 Pelle Nilsson OK Linné 00:49:37 40,14
24 Oskar Ådahl Umeå OK 00:49:38 40,18
26 Oskar Vikström Sundsvalls OK 00:50:00 41,02
27 Olle Kallerbäck Växjö OK 00:50:01 41,06
28 Lukas Larsson OK Skogshjortarna 00:50:41 42,59
29 Tore Palmgren Sundsvalls OK 00:50:51 42,97
31 Willy Fjällborg Stenungsunds OK 00:50:56 43,16
32 Oscar Aneland OK Ravinen 00:51:05 43,51
33 Johan Mårtensson IF Hagen 00:51:19 44,04
34 Edvin Selin FK Göingarna 00:51:20 44,08
35 Rasmus Eriksson Umeå OK 00:51:22 44,16
35 Joel Björnlinger IK Hakarpspojkarna 00:51:22 44,16
37 Elias Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 00:51:27 44,35
38 Erik Bovallius Järfälla OK 00:51:58 45,53
39 Albin Blomberg Segersta OK 00:52:05 45,80
40 Mattias Öhlund IK Hakarpspojkarna 00:52:13 46,11
41 Eskil Widehag Sundbybergs IK 00:52:20 46,38
42 Isak Gelius Snättringe SK 00:52:41 47,18
43 Henrik Franzén Almby IK 00:53:09 48,25
45 Anton Törnqvist Karlskrona SOK 00:53:40 49,43
48 Hjalmar Sandberg OK Älvsjö-Örby 00:54:26 51,19
50 Hugo Unosson Kalmar OK 00:55:33 53,75
52 Alexander Jansson OK Djerf 00:55:40 54,02
53 Sven Sjöqvist OK Måsen 00:55:43 54,14
53 Arvid Persson Mölndal Outdoor IF 00:55:43 54,14
55 David Almén Trollhättans SOK 00:55:49 54,37
56 Erik Johansson FK Boken 00:56:17 55,44
57 Eric Hallner Ockelbo OK 00:56:36 56,16
62 Alex Johansson FK Friskus-Varberg 00:57:20 57,85
63 Arvid Ekström Stenungsunds OK 00:57:30 58,23
64 Hampus Hatlen Tullinge SK 00:57:40 58,61
65 Markus Halvarson Leksands OK 00:57:58 59,30
66 Simon Karlsson Holmer IFK Mora OK 00:58:12 59,83
67 Wilhelm Bergman Tullinge SK 00:58:14 59,91
69 Adrian Hansson Bånga Alfta-Ösa OK 00:58:40 60,90
70 Edvin Henrysson Tibro OK 00:58:47 61,17
71 Alfred Erdelius IF Rigor 00:58:54 61,44
72 Anton Kastrup Sävedalens AIK 00:59:08 61,97
73 Olof Ekman Finspångs SOK 00:59:13 62,17
74 Oscar Hultgren OK Njudung 00:59:38 63,12
75 Erik Ling IK Hakarpspojkarna 00:59:42 63,27
76 Jakob Tedhamre Snättringe SK 00:59:46 63,43
77 Kasper Lagerström Nyköpings OK 00:59:55 63,77
79 Anton Carlsson IF Hagen 01:00:23 64,84
81 Albin Nyqvist OK Landehof 01:01:20 67,02
82 Jakob Widelund OK Kåre 01:01:25 67,21
83 Axel Eveborn SOK Viljan 01:01:41 67,82
86 Linus Dahlberg OK Nolaskogsarna 01:02:36 69,93
89 Alfons Peterson OK Denseln 01:03:17 71,49
89 Isak Liljeholm Gamleby OK 01:03:17 71,49
91 Oscar Olin IK Hakarpspojkarna 01:04:15 73,71
92 Viktor Löfgren Södertälje-Nykvarn OF 01:04:18 73,83
93 Isak Fransson OK Njudung 01:04:44 74,82
94 Albin Björk OK Hammaren 01:04:48 74,97
95 Fritjof Aderstedt Althoff Kungälvs OK 01:04:56 75,28
98 Filip Håkansson OK Orion 01:05:40 76,96
99 Olle Melén Trollhättans SOK 01:05:48 77,27
100 Agust Kronkvist Örkelljunga FK 01:05:59 77,69
101 Wilhelm Nordqvist Waxholms OK 01:07:10 80,40
103 Wille Långberg Hudiksvalls OK 01:07:18 80,71
104 Axel Bechtel FK Friskus-Varberg 01:07:28 81,09
105 Felix Gustafsson Lunds OK 01:07:32 81,24
106 Malte Johansson OK Hammaren 01:08:07 82,58
107 Axel Lindgren Nyköpings OK 01:08:43 83,96
109 Petter Erlandsson Sundsvalls OK 01:09:04 84,76
110 Valter Fredriksson Tjalve IF Norrköping 01:09:11 85,03
111 Rasmus Söderberg Gävle OK 01:09:22 85,45
112 Rasmus Johansson OK Stigen 01:09:27 85,64
113 Emil Jägstedt Halmstad OK 01:09:39 86,10
114 Oscar Lundborg Kungälvs OK 01:10:31 88,09
115 Lucas Ahlström Västerås SOK 01:10:38 88,35
116 Ivar Helmersson Hässleholms OK 01:10:52 88,89
118 Mattis Granström NAIS Orienteringsklubb 01:11:28 90,27
121 Erik Albinsson Hjärnarps OL 01:12:31 92,67
122 Folke Svangren Gotlands Bro OK 01:12:40 93,02
123 Johan Lund Stenungsunds OK 01:13:10 94,17
124 Tage Kinell IFK Göteborg 01:14:15 96,65
125 Victor Berglund Vittjärvs IK 01:14:21 96,88
126 Simon Markström OK Renen 01:14:22 96,92
128 Arvid Feil Lindmark Skellefteå OK 01:14:39 97,57
129 Anton Eriksson OK Milan 01:15:08 98,68
131 Loke Hedberg Lunds OK 01:16:29 101,77
133 Jonathan Blomlöf IFK Lidingö SOK 01:16:51 102,61
136 Carl Hedegård OK Kolmården 01:18:17 105,90
138 Jacob Grahn IK Uven 01:20:16 110,45
139 Filip Jennerstrand OK Njudung 01:22:09 114,77
140 Jonatan Kraft Almby IK 01:23:36 118,10
141 Isak Wikström OK Tyr 01:23:39 118,21
142 Emil Viktorsson OK Skogsfalken 01:24:23 119,90
143 Ture Bergqvist NAIS Orienteringsklubb 01:24:43 120,66
144 Oliver Höög OK Motala 01:24:55 121,12
147 Marcus Ekman Täby OK 01:25:54 123,37
148 Mattias Hansson OK Djerf 01:26:09 123,95
149 Arvid Björk Trollhättans SOK 01:27:20 126,66
151 Klas Ljungqvist Lunds OK 01:28:37 129,61
152 Markus Melén OK Kåre 01:28:40 129,72
155 Olle Erlandsson SOK Viljan 01:32:39 138,86
156 Henrik Norgren Stora Tuna OK 01:34:36 143,33
157 Gustav Askroth KFUM Örebro OK 01:34:50 143,87
158 Edvin Waltersson OK Roxen 01:35:35 145,59
160 Linus Ahlén IF Hagen 01:38:15 151,70
164 Elmer Öhgren Karlsbyhedens OK 01:40:20 156,48
165 Gustaf Kullberg Björkfors GoIF 01:41:33 159,27
166 Gustav Norberg OK Hällen 01:44:35 166,23
167 Andreas Holmqvist Nyköpings OK 01:45:54 169,25
168 Malte Berggren OK Älvsjö-Örby 01:47:02 171,85
169 Philip Martinsson FK Finn 01:49:33 177,63
170 David Näslund OK Roslagen 01:50:21 179,46
171 Mattis Sandén OK Södertörn 01:50:56 180,80
172 Tom Ekenstråle FK Herkules 01:51:16 181,56
175 Olle Ekbring Kexholms SK 02:01:12 204,35
176 Andreas Svensson SK Björnen 02:42:49 299,81
Oliver Pettersson OK Milan
Albin Lundberg Arvidsjaurs OK
Alfred Leon Trollhättans SOK
Klockar Eskil Nääs Leksands OK

Annonser

Bagheera