Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Höga Kusten etapp 2, lång - D13

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Tova Rangert IK Hakarpspojkarna 00:29:50 28,76
2 Maja Axelsson Lerums SOK 00:30:02 29,35
3 Annie Lund OK Kolmården 00:30:12 29,83
6 Elsa Kaipe OK Kåre 00:31:02 32,27
8 Tuva Östangård Gamleby OK 00:31:22 33,25
11 Elsa Hedin OK Linné 00:32:04 35,30
12 Sofie Ettling Skogspojkarnas OK 00:32:12 35,69
13 Stina Bygdén Södertälje-Nykvarn OF 00:32:15 35,84
14 Yrsa Röjgård OK Kolmården 00:32:39 37,01
15 Julia Forsgren OK Tyr 00:33:21 39,06
16 Moa Bergqvist Korsnäs IF OK 00:33:33 39,65
18 Alva Björk Trollhättans SOK 00:33:58 40,87
19 Audrey Hansson Frölunda OL 00:34:23 42,09
19 Sigrid Ljunggren Linköpings OK 00:34:23 42,09
21 Julia Hagelberg Nordahl OK Kåre 00:34:40 42,92
22 Elsa Brandt Domnarvets GoIF 00:34:45 43,16
23 Emma Olin IK Hakarpspojkarna 00:35:53 46,48
24 Ella Pettersson Sävedalens AIK 00:36:18 47,70
25 Ellen Lindfors Björkfors GoIF 00:36:41 48,82
27 Sofia Tunesson Skogspojkarnas OK 00:36:57 49,61
29 Lovisa Lindqvist IFK Enskede 00:37:19 50,68
31 Jenny Göstas Källman Söders-Tyresö 00:37:21 50,78
33 Tuva Selin FK Göingarna 00:37:35 51,46
34 Lisa Östensson OK Tranan 00:37:37 51,56
35 Hanna Östberg Stora Tuna OK 00:37:41 51,75
36 Sandra Ling IK Hakarpspojkarna 00:37:51 52,24
37 Ida Körle OK Landehof 00:37:57 52,54
38 Signe Öhgren Karlsbyhedens OK 00:38:31 54,20
39 Ida Bergfors VK Uvarna 00:38:39 54,59
42 Emma Hasselström OK Renen 00:38:56 55,42
47 Alva Lidström Lauri Snättringe SK 00:39:52 58,15
50 Emma Zettervall Karlskrona SOK 00:40:53 61,13
50 Stella Rosengren Tjalve IF Norrköping 00:40:53 61,13
52 Lovis Hellsten Nyköpings OK 00:41:12 62,06
53 Emelie Svärd IF Thor 00:41:24 62,64
55 Elsa Arnesson Östersunds OK 00:42:13 65,03
56 Vilma Nilsson Attunda OK 00:42:20 65,38
57 Frida Melin OK Rodhen 00:42:26 65,67
58 Alice Rytterstedt Skogslöparna 00:42:28 65,77
59 Sofie Karlsson Holmer IFK Mora OK 00:42:42 66,45
61 Milla Forkéus OK Tyr 00:43:31 68,84
62 Olivia Engel OK Ravinen 00:43:37 69,13
63 Ellen Trofast Tjällmo-Godegårds OK 00:43:38 69,18
64 Alva Karlsson OK Kolmården 00:43:43 69,43
66 Elsa Södervall IK Gandvik 00:44:13 70,89
67 Paula Silier Järfälla OK 00:44:19 71,18
68 Klara Zimmerman Tjalve IF Norrköping 00:44:40 72,21
69 Alice Trygg Sävedalens AIK 00:44:53 72,84
69 Sara Ohlin OK Tranan 00:44:53 72,84
71 Sannna Hörnell Domnarvets GoIF 00:44:59 73,14
71 Klara Hart OK Linné 00:44:59 73,14
73 Klara Junegard Tullinge SK 00:45:03 73,33
73 Emmy Kärrlander Umedalens IF 00:45:03 73,33
75 Maja Lilja IFK Lidingö SOK 00:45:05 73,43
76 Sofia Hugg Forsa OK 00:45:10 73,67
76 Agnes Ivarsson OK Skogshjortarna 00:45:10 73,67
78 Emilia Bergman Tullinge SK 00:45:11 73,72
80 Tova Lindbäck OK Renen 00:46:08 76,51
81 Maja Karlsson Tolered-Utby Ol-klubb 00:46:20 77,09
84 Alexandra Stål Södertälje-Nykvarn OF 00:46:44 78,26
85 Mindra Langer OK Roxen 00:46:47 78,41
87 Elvira Björnberg Västerås SOK 00:46:55 78,80
88 Linn de Boussard IFK Enskede 00:47:30 80,51
90 Hanna Lindqvist Östersunds OK 00:48:21 83,00
91 Emma Hallendal IFK Enskede 00:48:25 83,19
92 Emelie Forslund Kristinehamns OK 00:48:26 83,24
93 Olivia Karlsson Kovlands IF 00:48:32 83,54
94 Johanna Berg KFUM Örebro OK 00:49:10 85,39
95 Emma Larsson Karlskrona SOK 00:49:29 86,32
96 Clara Nordström Skogslöparna 00:49:31 86,42
98 Stina Dernfalk Västerbergslagens OL 00:49:42 86,95
99 Lisa Eriksson OK Landehof 00:49:46 87,15
100 Wilma Larsson Sundsvalls OK 00:49:51 87,39
101 Julia Boge OK Alehof 00:50:17 88,66
102 Alva Engström OK Renen 00:50:18 88,71
104 Fanny Sundberg Tullinge SK 00:50:43 89,93
105 Linn Björneld Kalmar OK 00:50:44 89,98
106 Karolina Sunnanhagen Stora Tuna OK 00:50:47 90,13
107 Clara Adolfsson Anderstorps OK 00:50:53 90,42
108 Isabel Unnerud Långhundra IF 00:51:12 91,35
109 Elsa Martander Trollhättans SOK 00:51:29 92,18
111 Johanna Pihlström OK Landehof 00:53:14 97,30
112 Tilde Mansén Skarpnäcks OL 00:53:41 98,62
113 Hanna Nilsson Hestra IF 00:53:49 99,01
115 Alma Ander Istrums SK 00:53:55 99,31
117 Klara Nilsson Hestra IF 00:55:01 102,53
119 Enni Lundberg OK Kåre 00:56:02 105,51
120 Tova Duell Hestra IF 00:56:19 106,34
121 Nelly Mårtensson Garphyttans IF 00:57:19 109,26
122 Malin Strömqvist Attunda OK 00:57:46 110,58
125 Alva Wickström Arboga OK 00:58:26 112,54
126 Emma Karlsson OK Landehof 00:58:48 113,61
127 Felicia Eliasson Dalaportens OL 00:59:31 115,71
128 Elsa Palmberg OK Hammaren 00:59:36 115,95
129 Cornelia Hörnquist Örnsköldsviks OK 00:59:50 116,64
130 Elsa Söllvander-Eklund OK Rodhen 00:59:54 116,83
132 Stina Nalbin Mullsjö SOK 01:01:00 120,05
133 Alva Perbo Skogslöparna 01:01:12 120,64
134 Johanna Ottosson Örkelljunga FK 01:01:40 122,01
135 Alva Olá Rånäs OK 01:02:43 125,08
136 Josefine Nilsson Finspångs SOK 01:03:46 128,16
138 Fanny Waltersson OK Roxen 01:05:20 132,75
139 Matilda Ekman Täby OK 01:07:04 137,83
141 Malin Nilsson OK Linné 01:08:53 143,15
143 Hedda Borgström Avesta OK 01:10:32 147,98
144 Kajsa Hall Västerås SOK 01:11:25 150,57
145 Jennifer Stigsson Trollhättans SOK 01:13:38 157,06
148 Elin Ådahl Umeå OK 01:16:09 164,43
149 Agnes Berlin Karlskrona SOK 01:20:04 175,91
150 Emelia Carlström FK Boken 01:20:57 178,49
151 Anna Viktorsson OK Skogsfalken 01:23:39 186,40
152 Amanda Rådström OK Enen 01:24:58 190,26
153 Lovisa Djerf Västerbergslagens OL 01:27:34 197,87
155 Vilma Johansson OK Hällen 01:36:01 222,63
156 Ingrid Toresäter IK Uven 01:40:37 236,10
157 Alice Lindqvist Selånger SOK 01:51:47 268,81
Julia Andersson OK Tor
Nova Matthews Tullinge SK
Lovisa Dufva Sundsvalls OK
Moa Holsten Hestra IF
Vilja Åkerlund Skellefteå OK

Annonser

Bagheera