Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Höga Kusten etapp 2, lång - H13

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Simon Corneliusson OK Löftan 00:26:52 30,80
3 Isak Eskilsson IK Hakarpspojkarna 00:27:39 33,84
4 Olle Ringi OK Kåre 00:28:04 35,46
6 Hannes Mogensen OK Ravinen 00:28:42 37,93
7 Tim Lundberg OK Renen 00:28:55 38,77
13 Odin Ek Nyköpings OK 00:31:04 47,13
14 Albin Sundström Hestra IF 00:31:14 47,78
16 Noah Krikström Hjärnarps OL 00:31:40 49,46
17 Olle Långberg Hudiksvalls OK 00:31:42 49,59
18 Casper Karlsson OK Tor 00:31:45 49,79
20 Erik Månsson Södertälje-Nykvarn OF 00:32:12 51,54
22 Elis Peterson OK Denseln 00:32:40 53,35
24 Hugo Nordlander Sundsvalls OK 00:33:10 55,29
25 Svante Selin FK Göingarna 00:33:33 56,79
26 Simon Nordlander Sundsvalls OK 00:33:40 57,24
27 Tom Weihart Hestra IF 00:33:46 57,63
28 Niklas Erlandsson OK Södertörn 00:33:55 58,21
29 Olle Dalin OK Kåre 00:34:08 59,05
30 Hannes Lindqvist IFK Enskede 00:34:19 59,77
32 Ludvig Eronn Linköpings OK 00:34:28 60,35
33 Tim Martner Frölunda OL 00:34:38 61,00
34 Victor Hörnquist Anderstorps OK 00:34:55 62,10
35 Noel Bengtsson OK Skogshjortarna 00:34:57 62,23
37 Axel Eriksson Stora Tuna OK 00:35:24 63,98
38 Elias Nyqvist OK Landehof 00:35:28 64,24
40 Jacob Påledal OK Roxen 00:35:35 64,69
41 Sixten Persson Skogslöparna 00:35:46 65,40
42 Helmer Jöhnemark Stora Tuna OK 00:36:01 66,38
44 Elias Hällsten Stora Tuna OK 00:36:15 67,28
45 Wille Söderqvist OK Kåre 00:36:16 67,35
46 Love Bylund IF Thor 00:36:25 67,93
48 Dante Rangert Kungälvs OK 00:36:47 69,36
49 Otto Timby Umeå OK 00:36:50 69,55
50 Wilmer Selin FK Göingarna 00:36:55 69,88
52 Anton Engstrand Storviks IF 00:37:14 71,11
53 Oskar Erlandsson Sundsvalls OK 00:37:29 72,08
55 Elias Westerbergh Rasbo IK 00:37:34 72,40
56 Sixten Lindqvist Skogsluffarnas OK 00:37:36 72,53
56 Axel Bratt OK Orion 00:37:36 72,53
58 Elias Thunberg OK Vivill 00:38:12 74,87
59 Edvin Ockborn Trollhättans SOK 00:38:18 75,26
59 Arvid Eriksson OK Tyr 00:38:18 75,26
61 Elis Liukkonen Sundsvalls OK 00:39:17 79,08
62 Marcus Barboza Attunda OK 00:39:18 79,14
64 Nils Engberg Härnösands OK 00:39:27 79,73
64 Lucas Söderberg Gävle OK 00:39:27 79,73
66 Martin Eriksson Annebergs GIF 00:39:33 80,12
67 Ludvig Svahn Lind Tumba-Mälarhöjden OK 00:39:35 80,25
68 Fabian Alinder Sjövalla FK 00:39:41 80,63
69 Albin Paulsson OK Löftan 00:39:43 80,76
69 Johan Eriksson OK Skogsvargarna 00:39:43 80,76
71 Emil Seldén IF Rigor 00:39:49 81,15
72 Nils Swartz OK Orion 00:39:51 81,28
72 Tore Hamberg Östersunds OK 00:39:51 81,28
74 Hugo Sjölander Täby OK 00:39:52 81,35
75 Erik Lundquist OK Ravinen 00:39:55 81,54
77 Simon Westh Mullsjö SOK 00:40:18 83,03
78 Axel Andersson IF Thor 00:40:27 83,62
80 Vidar Nettelmark Surahammars SOK 00:41:03 85,95
81 Oskar Blom OK Löftan 00:41:08 86,27
82 Rasmus Doering Garphyttans IF 00:41:12 86,53
83 Linus Nilsson OK Österåker 00:41:17 86,86
84 Olle Florén IF Rigor 00:41:23 87,24
85 Mattias Larsson Sundsvalls OK 00:41:38 88,22
86 Emil Albinsson OK Skogsfalken 00:41:44 88,61
91 Lukas Erdalen IFK Göteborg 00:42:39 92,17
92 Marcus Grunder Järfälla OK 00:42:42 92,36
93 Elia Kämpe Örkelljunga FK 00:43:08 94,05
94 Linus Alinder Sjövalla FK 00:43:31 95,54
95 Nils Arvid Wedman Västerbergslagens OL 00:43:32 95,60
96 Noa Helgars Täby OK 00:43:37 95,93
97 Björn Rönnestrand Frösö IF 00:43:48 96,64
99 Olle Synnermark Skogsluffarnas OK 00:43:56 97,16
100 Linus Forsberg OK Ravinen 00:43:58 97,29
101 Hampus Karlsson OK Hammaren 00:44:00 97,42
102 Alfred Jeppsson OK Hammaren 00:44:16 98,46
103 Malte Albinsson OK Österåker 00:44:17 98,52
104 Elias Ljungdell Täby OK 00:44:44 100,27
106 Hugo Atterbrand OK Kåre 00:44:46 100,40
107 Erik Slätt OK Alehof 00:45:10 101,96
108 Åke Falkenström Skogsluffarnas OK 00:45:23 102,80
109 Rasmus Hedar OK Tor 00:46:05 105,52
110 Edvin Lund OK Renen 00:46:13 106,04
111 Sebastian Sjöqvist OK Måsen 00:46:20 106,49
113 Aron Sidenvall Hudiksvalls OK 00:46:27 106,95
114 Filip Hatlen Tullinge SK 00:46:41 107,85
115 Olle Sandberg OK Älvsjö-Örby 00:46:48 108,31
116 Adam Sparrman OK Linné 00:46:53 108,63
117 Linus Nilsson OK Tyr 00:47:05 109,41
118 Joar Bäckman Frösö IF 00:47:10 109,73
119 Olov Norin Sundsvalls OK 00:47:19 110,32
120 Carl Johan Ståhl Sävedalens AIK 00:47:41 111,74
121 Axel Hejdenberg Gävle OK 00:48:24 114,53
122 Emil Åslund Sol Tranås 00:48:29 114,85
125 Vilmer Lindström OK Skogsfalken 00:49:20 118,16
126 Albin Karlsmo IK Uven 00:50:21 122,11
127 Linus Nordin OK Renen 00:50:39 123,28
128 Oskar Nowén Frösö IF 00:50:55 124,31
129 Arvid Johansson OK Djerf 00:51:10 125,29
131 Rasmus Widelund OK Kåre 00:51:34 126,84
132 Arvid Hammarbäck Skogsluffarnas OK 00:52:17 129,63
133 Axel Trofast Tullinge SK 00:52:23 130,02
134 Simon Lundell OK Österåker 00:52:26 130,21
135 Joel Svensson Finndahl IK Hakarpspojkarna 00:52:31 130,54
135 Olle Petersén OK Njudung 00:52:31 130,54
137 Einar Sörqvist Markbygdens OK 00:52:59 132,35
138 Jakob Baier Tolered-Utby Ol-klubb 00:53:15 133,39
139 Olle Malmström Linköpings OK 00:53:25 134,04
140 Gustav Granström NAIS Orienteringsklubb 00:53:52 135,79
141 August Göras Leksands OK 00:54:09 136,89
142 Olle Malm KFUM Örebro OK 00:54:22 137,73
143 Viktor Öhman Skogslöparna 00:54:38 138,77
144 Arvid Svensson Björkfors GoIF 00:54:43 139,09
145 Karl Forsgren Västerbergslagens OL 00:54:48 139,41
146 Hugo Martinsson FK Finn 00:55:39 142,72
147 Daniel Kraft Almby IK 00:55:40 142,78
148 Hugo Björkhammer Björkfors GoIF 00:56:12 144,86
150 Isak Holmgård Kils OK 00:56:45 147,00
151 Emil Kreutner SOK Viljan 00:58:00 151,86
152 Olof Olsson OK Kåre 00:58:44 154,71
153 Oliver Håkansson OK Orion 00:59:17 156,85
154 Wilmer Rex Sundsvalls OK 01:00:15 160,61
155 Axel Nilsson Örkelljunga FK 01:02:20 168,71
156 Sebastian Gunnarsson Malungs OK Skogsmårdarna 01:02:50 170,65
157 Gustav Lundqvist Halmstad OK 01:04:02 175,32
158 Axel Wikner OK Österåker 01:05:26 180,76
159 Olle Gahnshag OK Kåre 01:05:40 181,67
160 Melwin Arvidsson IF Rigor 01:06:55 186,53
161 Rasmus Viberg OK Roxen 01:07:11 187,57
162 Love Palmgren Skogsluffarnas OK 01:07:41 189,51
165 Alwin Einarsson Kungälvs OK 01:14:54 217,57
167 Casper Turesson Härlövs IF 01:17:26 227,42
168 Adrian Widmark Umeå OK 01:20:17 238,50
169 Rasmus Larsson Bredareds IF 01:20:47 240,45
171 Arvid Albinsson Hjärnarps OL 01:27:43 267,41
172 William Häggkvist OK Nolaskogsarna 01:28:43 271,30
173 Anton Karlsson FK Finn 01:35:43 298,52
174 Albin Boell IFK Göteborg 01:36:24 300,00
176 Anton Dyrelius Snättringe SK 02:01:56 300,00
Jakob Olsson Ockelbo OK
Måns Bergqvist Garphyttans IF

Annonser

Bagheera