Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Höga Kusten etapp 3, medel - H21 Lång-1

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Oskar Leinonen OK Kolmården 00:31:56 6,30
2 Filip Wadsten Malungs OK Skogsmårdarna 00:32:19 7,26
3 Rickard Börjesson Malungs OK Skogsmårdarna 00:32:26 7,55
4 Johan Bäckman Malungs OK Skogsmårdarna 00:33:16 9,64
5 Robbin Kantarp Ärla IF 00:33:19 9,76
6 Martin Hammarberg Malungs OK Skogsmårdarna 00:33:36 10,47
8 Leonas Mockunas Hellas Orientering 00:33:39 10,60
9 Markus Larsson Hestra IF 00:34:09 11,85
10 Erik Blomgren Stora Tuna OK 00:34:21 12,35
11 Per Lindman Finspångs SOK 00:34:32 12,81
12 Magnus Glännefors Tullinge SK 00:34:38 13,06
13 Daniel Nilsson Nyköpings OK 00:34:50 13,56
14 Jonas Engström OK Hällen 00:34:51 13,60
15 Lukas Peterson IFK Umeå 00:35:14 14,56
17 Martin Hederskog IFK Umeå 00:35:33 15,36
17 Maxime Bonneau Linköpings OK 00:35:33 15,36
19 Heino Ollin Sävedalens AIK 00:35:37 15,52
20 Erik Boman Gävle OK 00:35:38 15,57
21 Erik Martinsson Linköpings OK 00:35:42 15,73
22 Samuel Hedlund Långhundra IF 00:35:45 15,86
24 Oscar Björck Järla Orientering 00:36:06 16,73
25 Mattis Hallberg Göteborg-Majorna OK 00:36:07 16,78
26 Markus Hederskog IK Hakarpspojkarna 00:36:13 17,03
26 Ken Peeters OK Linné 00:36:13 17,03
30 Gustaf Sundbüe OK Hällen 00:36:30 17,74
31 Emil Åberg OK Kåre 00:36:42 18,24
33 Linus Bohman Malungs OK Skogsmårdarna 00:36:50 18,57
35 Sixten Walheim IFK Umeå 00:36:58 18,90
36 Simon Wikström OK PAN-Kristianstad 00:37:02 19,07
38 Oskar Lundqvist Malungs OK Skogsmårdarna 00:37:13 19,53
39 Simon Andersson Trollhättans SOK 00:37:21 19,86
40 Ola Svahn IFK Mora OK 00:37:31 20,28
41 Gustaf Sparrevik IK Hakarpspojkarna 00:37:40 20,66
42 Linus Rapp IFK Mora OK 00:37:50 21,08
43 Mikael Andersson OK Kolmården 00:37:51 21,12
44 Mikael Eliasson Göteborg-Majorna OK 00:37:53 21,20
45 Olle Nilsson OK Linné 00:37:56 21,33
46 Joel Sjölander IFK Umeå 00:37:57 21,37
47 Jesper Lysell Rehns BK 00:38:12 21,99
48 Lucas Sundblad Eksjö SOK 00:38:31 22,79
50 Karl Enges Attunda OK 00:38:35 22,95
51 Benjamin Edlund Hestra IF 00:38:38 23,08
53 Oscar Vångell Ärla IF 00:38:53 23,70
54 Torbjörn Jakobsson OK Rodhen 00:38:54 23,75
55 Axel Wrådhe Attunda OK 00:38:57 23,87
56 Anders Axling Sundsvalls OK 00:39:03 24,12
57 Martin Jansson Södertälje-Nykvarn OF 00:39:31 25,29
58 Adam Georgsson Karlskrona SOK 00:39:32 25,33
59 Arvid Nord IK Hakarpspojkarna 00:39:40 25,67
60 Niklas Olsson Linköpings OK 00:39:43 25,79
61 Johan Fröberg Tjalve IF Norrköping 00:39:49 26,04
62 Erik Björklund OK Linné 00:39:59 26,46
62 Daniel Martinsson Göteborg-Majorna OK 00:39:59 26,46
64 Johan Hellman Vänersborgs SK 00:40:18 27,25
66 Jonas Andersson Stora Tuna OK 00:40:55 28,80
67 Felix Späth IFK Lidingö SOK 00:40:56 28,84
68 Love Berzell OK Ravinen 00:41:15 29,63
69 Hans Persson IFK Umeå 00:41:25 30,05
71 Gustaf Wennerberg OK PAN-Kristianstad 00:41:32 30,34
72 Albert Askengren Bergnäsets AIK 00:41:40 30,68
72 Jacob Eriksson KFUM Örebro OK 00:41:40 30,68
74 Simon Andersson OK Rodhen 00:41:42 30,76
75 Erik Gustafsson Ntnui 00:41:45 30,88
77 Egil Edvardsen Göteborg-Majorna OK 00:42:37 33,06
78 Anders Österlund Västerås SOK 00:42:39 33,14
81 Jesper Sjögren Hestra IF 00:43:05 34,22
82 Joakim Eliasson Göteborg-Majorna OK 00:43:16 34,68
83 Martin Larsson Hestra IF 00:43:17 34,72
84 Markus Lang Stora Tuna OK 00:43:18 34,77
85 Sixten Hillerhag IFK Lidingö SOK 00:43:24 35,02
86 Ludvig Eriksson Kils OK 00:43:32 35,35
87 Joel Johnsson OK Nackhe 00:43:37 35,56
88 Josh Beech Espoon Suunta 00:43:43 35,81
89 Henric Fröberg Tjalve IF Norrköping 00:44:02 36,60
92 Erik Memmi Halmstad OK 00:44:17 37,23
94 John Kumlin IK Ymer 00:44:26 37,61
96 Erik Skärberg Vänersborgs SK 00:44:57 38,90
97 Erik Barr Zeilon Skåneslättens OL 00:45:04 39,19
101 Kasper Westman Västerås SOK 00:46:22 42,45
102 Mikael Pihel OK Tisaren 00:46:23 42,49
103 Filip Karlsson IF Hagen 00:46:25 42,57
103 Mattias Karlsson Växjö OK 00:46:25 42,57
105 Mikael Nilsson Snättringe SK 00:46:26 42,61
106 Adam Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:46:29 42,74
109 Albin Bergkvist OK Kåre 00:47:28 45,20
111 Ulrik Imberg OK Linné 00:47:41 45,75
112 Fredrik Wennermark Sävedalens AIK 00:47:58 46,45
113 Hampus Westman Västerås SOK 00:48:43 48,33
115 Sven Engström Linköpings OK 00:49:43 50,84
117 Christoffer Johansson Trollhättans SOK 00:50:16 52,22
118 Martin Djerf IK Hakarpspojkarna 00:50:19 52,34
121 Magnus Nordström OK Älvsjö-Örby 00:50:56 53,88
123 Magnus Björk OK Rodhen 00:51:39 55,68
124 Robert Johansson Täby OK 00:52:00 56,56
126 Lennart Bengtsson Falkenbergs OK 00:54:37 63,11
127 Fabian Wennerberg OK Klyftamo 00:54:40 63,24
128 Håkan Karlsson Älvsby IF OK 00:54:59 64,03
129 Erik Pettersson OK Denseln 00:55:35 65,53
130 Daniel Duhlbo IFK Mora OK 00:56:21 67,45
131 Viktor Silvemark Ärla IF 00:56:27 67,70
132 Fredrik Levin Svaide Roma SOK 00:56:28 67,74
133 Nils Dahlqvist Storviks IF 00:56:39 68,20
136 Niclas Tjernlund Skåneslättens OL 00:57:15 69,71
138 Emil Øbro OK Orion 00:58:33 72,96
139 Andreas Nilsson Sävedalens AIK 00:58:46 73,50
143 Erik Bäcklundekvall Trollhättans SOK 01:00:32 77,93
144 Victor Bergstrand Linköpings OK 01:00:34 78,01
146 Erik Dahlqvist Storviks IF 01:02:29 82,81
147 Viktor Dahlqvist Storviks IF 01:04:05 86,82
148 Fredrik Persson Domnarvets GoIF 01:04:34 88,03
151 Håkan Almqvist Nybro OK 01:14:07 111,95
153 Joel Börjesson-Eriksson Storviks IF 01:19:36 125,68
155 Rasmus Göthberg IFK Mora OK 01:37:02 169,35
Kevin Ståhl OK Hammaren

Annonser