Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Höga Kusten etapp 3, medel - D16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Hilda Holmqvist Johansson IK Hakarpspojkarna 00:26:45 5,60
3 Kajsa Bogren Sundbybergs IK 00:27:25 7,21
4 Julia Nordlander Sundsvalls OK 00:28:30 9,83
5 Hanna Lundberg OK Renen 00:28:39 10,19
8 Sofia Wigle Södertälje-Nykvarn OF 00:30:06 13,70
9 Emma Eriksson Eksjö SOK 00:31:26 16,92
11 Amanda Karmetun OK Njudung 00:31:40 17,48
12 Ebba Lindell IF Thor 00:31:47 17,76
17 Elin Nilsson Andrarums IF 00:32:59 20,66
18 Amelie Josefsson Skogslöparna 00:33:03 20,82
19 Sofia Ivers Attunda OK 00:33:06 20,95
21 Nellie Rydlund Hässleholms OK 00:33:40 22,31
23 Emilia Bergström OK Rodhen 00:33:41 22,35
28 Karin Wedman Västerbergslagens OL 00:34:19 23,89
29 Thea Fagerström IFK Göteborg 00:34:47 25,01
30 Matilda Lindh Sundbybergs IK 00:34:49 25,09
31 Agnes Lindblom Malmö OK 00:34:51 25,17
33 Elin Rindstig SOK Viljan 00:35:08 25,86
34 Clara Samuelsson OK Vivill 00:35:41 27,19
36 Klara Andersson Domnarvets GoIF 00:35:56 27,79
38 Alice Marmelid OK Roxen 00:36:05 28,15
40 Märta Ljungberg Sjövalla FK 00:36:29 29,12
41 Hilma Holmström Härlövs IF 00:36:59 30,33
42 Ida Hofstedt Täby OK 00:37:03 30,49
43 Embla Cinthio Skåneslättens OL 00:37:12 30,85
44 Elsa Albinsson OK Tyr 00:37:13 30,89
45 Lisa Olsson Torsås OK 00:37:15 30,97
48 Sofie Franzén Almby IK 00:37:35 31,78
50 Klara Andersson OK Orion 00:37:55 32,58
52 Tilda Golsäter Korsnäs IF OK 00:38:04 32,95
54 Nina Persson Haninge SOK 00:38:52 34,88
55 Alma Hjertberg Hestra IF 00:39:04 35,36
55 Thea Wennberg Skellefteå OK 00:39:04 35,36
57 Lovisa Gustafsson KFUM Örebro OK 00:39:14 35,77
58 Lovisa Hambäck Långhundra IF 00:39:24 36,17
60 Klara Johansson Västvärmlands OK 00:39:49 37,18
61 Elsa Nilsson Domnarvets GoIF 00:39:51 37,26
63 Therese Nilsson OK Österåker 00:40:32 38,91
65 Sara Möller OK Södertörn 00:40:50 39,63
66 Sara Hede Södertälje-Nykvarn OF 00:41:18 40,76
67 Josefine Johnsson OK Tor 00:41:20 40,84
70 Frida Andersson Segersta OK 00:42:13 42,97
73 Sofia Palm FK Boken 00:42:30 43,66
74 Felicia Lorén OK Landehof 00:42:45 44,26
75 Cornelia Ivarsson OK Hammaren 00:42:58 44,79
76 Elin Hugosson Lunds OK 00:43:56 47,12
77 Maria Logren Sjövalla FK 00:43:59 47,24
80 Lilian Palm HJS-Vansbro OK 00:44:34 48,65
81 Clara Johansson OK Skärmen 00:44:54 49,46
82 Sofia Edvardsson Järfälla OK 00:45:07 49,98
84 Ida Larsson Västerås SOK 00:45:10 50,10
87 Irma Svensson OK Klyftamo 00:45:36 51,15
89 Tilda Wiklund Falköpings AIK OK 00:45:37 51,19
90 Sanna Hedberg OK Södertörn 00:46:30 53,32
91 Lovisa Nilsson Attunda OK 00:46:36 53,57
92 Emely Weihart Hestra IF 00:46:40 53,73
93 Elin Johansson Gudhems IF 00:46:43 53,85
94 Ebba Lind OK Skärmen 00:46:57 54,41
95 Elin Emilsson OK Skogsfalken 00:47:00 54,53
96 Ylva Johansson OK Djerf 00:47:14 55,10
97 Olivia Asp IFK Göteborg 00:47:19 55,30
98 Agnes Malmgren Ockelbo OK 00:47:20 55,34
99 Hanna Kromnér Skogspojkarnas OK 00:47:30 55,74
100 Amelie Rajan IFK Lidingö SOK 00:47:53 56,67
102 Vilde Jonsson Wold Sundbybergs IK 00:48:43 58,68
103 Anna Aasa Övertorneå IF 00:48:47 58,84
104 Ingrid Olsson OK Tor 00:48:51 59,00
105 Linnea Wedberg Kilnäs Sjövalla FK 00:49:15 59,97
106 Nadja Schuler Malmö OK 00:49:32 60,65
108 Emma Ling IK Hakarpspojkarna 00:49:53 61,50
109 Emmy Lindgren Linköpings OK 00:50:10 62,18
110 Emilia Österlund IK Ymer 00:50:46 63,63
112 Hanna Olsson IFK Sävsjö 00:51:14 64,76
113 Linnéa Persson Valbo AIF 00:51:16 64,84
115 Tove Ringi OK Kåre 00:52:07 66,90
116 Tuva Lövdahl SOK Viljan 00:52:52 68,71
118 Maya Ljubez IK Hakarpspojkarna 00:53:15 69,64
119 Malin Hansson Täby OK 00:53:18 69,76
120 Ester Laudon Vännäs OK 00:53:35 70,44
121 Ida Hallin Surahammars SOK 00:53:36 70,48
122 Emmie Lindbäck OK Renen 00:53:45 70,84
124 Ellen Sigvardson Bredaryds SOK 00:55:51 75,92
125 Alva Larsson Sundsvalls OK 00:55:55 76,08
127 Alva Nyström IF Thor 00:57:12 79,18
129 Ella Stenils OK Hällen 00:58:17 81,80
130 Ester Olofsson OK Storsjön 00:58:20 81,92
133 Ella Karlsson Snättringe SK 01:00:02 86,03
135 Tyra Dernfalk Västerbergslagens OL 01:00:29 87,11
137 Emma Ivarsson OK Kullingshof 01:01:39 89,93
138 Hanna Roth Linköpings OK 01:02:52 92,87
139 Hillevie Svärd Strängnäs-Malmby OL 01:02:54 92,95
140 Elsa Forsgren Västerbergslagens OL 01:03:21 94,04
141 Matilda Åkesson OK Landehof 01:04:41 97,26
142 Hanna Lundgren Linköpings OK 01:05:03 98,15
144 Filippa Björkhammer Björkfors GoIF 01:06:19 101,21
144 Liv Åkerman Älvdalens IF OK 01:06:19 101,21
146 Maja Sandvik Attunda OK 01:06:56 102,70
146 Tuva Falk Sundbybergs IK 01:06:56 102,70
150 Tilda Wigforss Arboga OK 01:09:12 108,18
151 Kajsa Ljungberg Tumba-Mälarhöjden OK 01:09:25 108,70
152 Elin Netz OK Kolmården 01:16:10 125,01
154 Katja Leickt Tullinge SK 01:28:01 153,64
156 Tilde Carlinger Skogsluffarnas OK 01:29:59 158,40
157 Siri Berglund Linköpings OK 01:48:14 202,49
Alma Gustafsson SOK Aneby
Nicolina Moberg OK Tyr

Annonser

OOCup 2022