Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Höga Kusten etapp 3, medel - D14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
3 Ebba Ottosson Gävle OK 00:25:23 19,21
5 Ida Bengtsson OK Alehof 00:26:47 23,52
6 Alma Svennerud Karlskrona SOK 00:27:34 25,94
7 Elina Reinholdsson OK Alehof 00:27:44 26,45
8 Johanna Roos OK Linné 00:28:00 27,27
9 Elin Ladänges Alfta-Ösa OK 00:28:41 29,38
10 Tuva Nylund Bredaryds SOK 00:28:55 30,10
11 Elisabeth Larsson OK Södertörn 00:29:54 33,13
12 Fannie Sjölander OK Rodhen 00:30:04 33,64
14 Alice Olvegård FK Göingarna 00:30:28 34,88
15 Emma Emilsson OK Skogsfalken 00:30:32 35,08
15 Hanna Öberg Gamleby OK 00:30:32 35,08
17 Lisa Swartz OK Orion 00:30:44 35,70
18 Klara Borg Södertälje-Nykvarn OF 00:30:45 35,75
21 Meja Alenius Nyköpings OK 00:31:28 37,96
22 Nora Westerlund OK Nolaskogsarna 00:31:44 38,78
23 Alice Johansson Finspångs SOK 00:31:46 38,88
24 Ingrid André Tumba-Mälarhöjden OK 00:31:49 39,04
25 Ebba Kolmodin Tumba-Mälarhöjden OK 00:32:07 39,96
26 Enni Lindskog OK Älme 00:32:37 41,50
27 Elsa Lindahl Härnösands OK 00:32:44 41,86
28 Tove Vallerius Gamleby OK 00:32:55 42,43
31 Cornelia Kindlund OK Tyr 00:33:21 43,77
32 Ida Österberg Gustavsbergs OK 00:33:28 44,12
34 Filippa Fagerström IFK Göteborg 00:33:51 45,31
38 Signe Schagerström Garphyttans IF 00:34:24 47,00
39 Stella Rangert IK Hakarpspojkarna 00:34:34 47,52
40 Hanna Alsiö IF Hagen 00:34:49 48,29
41 Karolina Andersson Dalaportens OL 00:35:01 48,90
42 Vendela Sturek SOK Viljan 00:35:03 49,01
43 Ella Turesson OK Renen 00:35:05 49,11
44 Emmy Palm FK Boken 00:35:06 49,16
45 Matilda Cederberg Vänersborgs SK 00:35:08 49,26
45 Alice Larsson Sundsvalls OK 00:35:08 49,26
48 Ebba Thern OK Skogshjortarna 00:35:16 49,67
49 Elin Bryggar Grycksbo IF OK 00:35:29 50,34
50 Wilma Leickt Tullinge SK 00:35:43 51,06
51 Ebba Andersson Sundsvalls OK 00:35:57 51,78
52 Klara Kivijärvi OK Renen 00:35:59 51,88
53 Ellen Funke Leksands OK 00:36:02 52,04
54 Matilda Aasa Övertorneå IF 00:36:09 52,40
56 Anja Nilsson Domnarvets GoIF 00:36:21 53,01
57 Matilda Wallström Sävedalens AIK 00:36:35 53,73
58 Tindra Jonsson Skarpnäcks OL 00:36:39 53,94
59 Emia Hjort Falköpings AIK OK 00:36:42 54,09
61 Ellen Toll OK Njudung 00:36:53 54,66
62 Moa Lundin OK Linné 00:36:58 54,91
64 Olga Rindeskog Västerbergslagens OL 00:37:33 56,71
65 Elsa Granholm Sundsvalls OK 00:37:35 56,81
66 Lovisa Mases Stora Tuna OK 00:37:48 57,48
67 Elin Näslund OK Nolaskogsarna 00:37:54 57,79
69 Jonna Lindblad OK Djerf 00:38:06 58,41
70 Miia Roller Järfälla OK 00:38:08 58,51
72 Sara Åbom Gävle OK 00:38:11 58,66
73 Nora Engström OK Nolaskogsarna 00:38:22 59,23
76 Linn Wennberg Skellefteå OK 00:38:42 60,26
77 Liv Norberg Avesta OK 00:38:55 60,92
79 Katja Gustafsson Nyköpings OK 00:39:14 61,90
80 Emma Norin Söders-Tyresö 00:39:15 61,95
81 Märta Södervall Tullinge SK 00:39:16 62,00
82 Allis Nilsson Vimmerby OK 00:39:18 62,11
83 Liv Herne Tumba-Mälarhöjden OK 00:39:22 62,31
84 Ebba Näsman Lerums SOK 00:39:41 63,29
85 Linnea Rydlund Hässleholms OK 00:39:48 63,65
86 Maja Ahlström Västerås SOK 00:39:53 63,90
87 Stina Andersson Anderstorps OK 00:40:12 64,88
88 Amanda Sjödin OK Tisaren 00:40:15 65,03
90 Maja Karmstig FK Friskus-Varberg 00:40:17 65,14
91 Sandra Widuch Karlskrona SOK 00:40:30 65,80
92 Alicia Bergkvist Västerbergslagens OL 00:40:34 66,01
93 Linnea Solvang Stagg OK Skogsvargarna 00:40:49 66,78
94 Bella Pedersen Järfälla OK 00:40:52 66,94
96 Julia Westh Mullsjö SOK 00:40:58 67,24
97 Matilda Asp IFK Göteborg 00:40:59 67,29
98 Elin Wolgast Snättringe SK 00:41:26 68,68
99 Wilma Pettersson OK Kullingshof 00:41:27 68,73
101 Felicia Fyhr SOK Aneby 00:41:54 70,12
102 Emma Rindstig SOK Viljan 00:42:02 70,53
103 Alice Eriksson-Björling Domnarvets GoIF 00:42:05 70,69
104 Ida Hjort OK Roxen 00:42:11 70,99
105 Marta Törnström FK Friskus-Varberg 00:42:19 71,40
107 Elsa Käll Tumba-Mälarhöjden OK 00:42:40 72,48
108 Tilda Hagelberg Eksjö SOK 00:42:44 72,69
110 Sarah Borglund Härnösands OK 00:43:19 74,49
111 Maja Nordin Ulricehamns OK 00:43:51 76,13
112 Ina Åman OK Vilse 87 00:43:54 76,29
115 Alva Eriksson Östersunds OK 00:44:14 77,31
116 Linn Andersson OK Tyr 00:44:44 78,85
117 Amanda Jansson OK Klemmingen 00:44:49 79,11
123 Emma Johansson Sundsvalls OK 00:45:45 81,99
124 Maja Inghammar Hestra IF 00:45:50 82,24
125 Alice Persson OK Tyringe 00:46:09 83,22
127 Gry Dahlgren Östersunds OK 00:46:13 83,43
130 Saga Mattsson Dalaportens OL 00:46:51 85,38
132 Maja Graad IF Rigor 00:47:43 88,05
133 Elin Axelsson Mullsjö SOK 00:48:07 89,28
134 Wilma Josefsson Väsby OK 00:48:18 89,85
135 Elin Jonhed KFUM Örebro OK 00:48:38 90,88
136 Matilda Fagerlind Markbygdens OK 00:49:02 92,11
137 Linn Olsson OK Södertörn 00:49:05 92,26
138 Ebba Lindholm Sundsvalls OK 00:49:09 92,47
139 Agnes Wallin Korsnäs IF OK 00:49:21 93,08
140 Moa Algers Omholt Skogspojkarnas OK 00:49:50 94,57
141 Ella Sandberg Alfta-Ösa OK 00:50:13 95,76
142 Alicia Björnberg Söders-Tyresö 00:50:46 97,45
144 Agnes Söllvander-Eklund OK Rodhen 00:51:32 99,82
146 Klara Bäckstäde Visborgs OK 00:52:44 103,51
147 Ella Servin Långhundra IF 00:53:42 106,49
148 Hilja Berggrund Umeå OK 00:53:43 106,55
149 Irma Östberg Alfta-Ösa OK 00:53:55 107,16
150 Viola Holmström Härlövs IF 00:54:03 107,57
151 Karin Arvelius Tjalve IF Norrköping 00:54:04 107,62
152 Kerstin Åberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:54:05 107,68
153 Sanna Rinnbäck OK Ravinen 00:54:11 107,98
154 Vilma Larsson OK Milan 00:54:25 108,70
155 Stella Burén IK Ymer 00:55:30 112,04
157 Alva Svensson FK Åsen 00:56:30 115,12
158 Elmina Molin Härnösands OK 00:56:38 115,54
159 Isabelle Ståhlbrandt Rasbo IK 00:56:49 116,10
161 Lisa Nilsson OK Linné 00:57:40 118,72
162 Annika Källman OK Hällen 00:57:45 118,98
164 Julia Meijer IFK Mora OK 00:58:16 120,57
165 Frida Lindmark Robertsfors IK 00:59:26 124,17
166 Moa Johansson Väsby OK 00:59:51 125,45
167 Vendela Rundström OK Ravinen 01:00:02 126,02
168 Elin Danielsson Istrums SK 01:00:51 128,53
169 Linn Eneljung IFK Göteborg 01:02:54 134,85
173 Ellen Arneborg Ulricehamns OK 01:05:10 141,84
174 Frida Berggren Östersunds OK 01:05:11 141,89
177 Linnea Skobe Kalmar OK 01:08:31 152,17
178 Lena Persson Tullinge SK 01:09:09 154,12
179 Wiola Magnusson Göteborgs SK 01:14:38 171,02
180 Märta Henningsson Lunds OK 01:18:41 183,50
181 Hanna Thulin Västerås SOK 01:24:58 202,87
182 Thea Lennartsson Järfälla OK 01:25:17 203,85
184 Greta Berglund Linköpings OK 01:38:40 245,10
185 Clara Svensson Surahammars SOK 01:43:32 260,10
Fredrika Nordquist Täby OK
Angelina Älvegran Västerås SOK
Evelin Gummesson Finspångs SOK
Stina Lindholm Sundsvalls OK
Hanny Edström Härnösands OK
Ylva Sandström Sundsvalls OK
Emmy Granstedt IK Hakarpspojkarna

Annonser

Bagheera