Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Höga Kusten etapp 3, medel - H14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Arvid Skepp Sävedalens AIK 00:22:19 20,73
3 Marcus Stenebo Attunda OK 00:23:17 24,82
5 Hugo Persson OK Denseln 00:24:50 31,38
6 Johan Fochsen Waxholms OK 00:25:02 32,22
7 Edvin Nilsson Långhundra IF 00:25:25 33,84
8 Jesper Åkesson Järfälla OK 00:25:36 34,62
9 Victor Beischer IK Uven 00:26:00 36,31
10 Edvin Lake Sundsvalls OK 00:26:04 36,59
11 Joel Golsäter Korsnäs IF OK 00:26:08 36,88
12 Tobias Johansson OK Löftan 00:26:37 38,92
15 Viktor Jemth IF Thor 00:26:53 40,05
19 Olle Karlsson IK Hakarpspojkarna 00:27:48 43,93
21 Hugo Örn KFUM Örebro OK 00:28:10 45,48
22 Simon Bååth Sävedalens AIK 00:28:26 46,61
23 Adrian Sjödin IK Hakarpspojkarna 00:28:52 48,44
24 Johan Årbrink Linköpings OK 00:29:01 49,07
28 Alfred Hallqvist Ulricehamns OK 00:30:37 55,84
29 Hugo Lindskog OK Ravinen 00:30:45 56,41
30 Ludvig Lange Tumba-Mälarhöjden OK 00:30:48 56,62
30 Edvin Forsberg OK Ravinen 00:30:48 56,62
32 David Morén Hjärnarps OL 00:30:55 57,11
35 Marcus Nilsson Skogslöparna 00:31:20 58,87
36 Elis Ivers Attunda OK 00:31:22 59,02
37 Anton Kruse KFUM Örebro OK 00:31:41 60,35
38 Elis Forsberg Rundström IFK Enskede 00:32:01 61,76
39 Simon Claesson OK Rodhen 00:32:10 62,40
41 Elias Nordberg Göteborg-Majorna OK 00:32:29 63,74
43 Gustaf Hofstedt Täby OK 00:32:37 64,30
46 Arvid Eriksson Norbergs OK 00:32:55 65,57
47 Rasmus Påledal OK Roxen 00:33:04 66,21
48 Adam Johansson Skåneslättens OL 00:33:08 66,49
49 Noel Helmersson OK Tisaren 00:33:10 66,63
50 Victor Hansson OK Löftan 00:33:11 66,70
51 Justus Arenander Skarpnäcks OL 00:33:18 67,19
52 Hugo Cedervall Örkelljunga FK 00:33:19 67,26
53 Ludvig Hedström OK Skogshjortarna 00:33:23 67,55
54 Gunnar Fovaeus Sävedalens AIK 00:33:36 68,46
55 Elias Danielsson OK Hammaren 00:34:10 70,86
57 Johan Lindén Selånger SOK 00:34:23 71,78
58 Gustav Eveborn SOK Viljan 00:34:25 71,92
59 Melker Åkesson OK Landehof 00:34:28 72,13
61 Jonathan Rundqvist OK Nackhe 00:34:39 72,91
62 David Berglund IF Thor 00:34:41 73,05
64 Viktor Sone Attunda OK 00:34:44 73,26
65 Emil Larsson OK Tisaren 00:34:48 73,54
65 Lukas Groth Kungälvs OK 00:34:48 73,54
67 Alvin Craig OK Ravinen 00:34:52 73,82
68 Axel Arnesson Östersunds OK 00:34:59 74,32
69 Jakob Carlsson Stora Tuna OK 00:35:00 74,39
70 Jacob Henriksson Rånäs OK 00:35:02 74,53
71 Fabian Sund OK Hammaren 00:35:05 74,74
72 Filip Lindqvist Täby OK 00:35:50 77,91
73 Elmer Waldfelt Finspångs SOK 00:35:51 77,98
75 Simon Flankegård Tjalve IF Norrköping 00:36:03 78,83
76 Isak Thörnblad OK Flundrehof 00:37:00 82,85
77 Anders Skoglund Sol Tranås 00:37:10 83,55
78 Erik Byström OK Nolaskogsarna 00:37:16 83,97
79 Karl Kylborn Almby IK 00:37:34 85,24
80 Isak Andersson Lunds OK 00:37:35 85,31
82 Gustav Berts OK Alehof 00:37:50 86,37
83 Erik Åkerman Älvdalens IF OK 00:37:58 86,94
84 Leo Alvolin OK Kåre 00:38:04 87,36
85 Viggo Östlund Kovlands IF 00:38:05 87,43
86 Hannes Essunger Sjövalla FK 00:38:11 87,85
89 Hjalmar Wennberg Hudiksvalls OK 00:38:40 89,90
92 Mathias Nordlinder OK Linné 00:38:49 90,53
94 Axel Gidlund OK Linné 00:38:52 90,74
95 Filip Broling Bredaryds SOK 00:39:03 91,52
96 Gustav Lyckebäck Sigtuna OK 00:39:27 93,21
98 Daniel Olars Leksands OK 00:39:29 93,35
103 Karl Granfors OK Landehof 00:39:55 95,19
104 Theo Lövdahl SOK Viljan 00:40:02 95,68
105 Max Stigenlöv Högåkers OK 00:40:03 95,75
106 Martin Hansson IF Rigor 00:40:13 96,45
110 Erik Jönsson Stigmännen Karlshamns OK 00:40:28 97,51
111 Isak Dalin Leksands OK 00:40:31 97,72
112 Love Persson Malmö OK 00:40:35 98,01
114 Lukas Hagberg Kalmar OK 00:40:54 99,35
115 Kristoffer Klarin Västerås SOK 00:41:15 100,83
118 Albin Samuelsson OK Vivill 00:41:44 102,87
120 Lucas Wanner Avesta OK 00:43:19 109,57
122 Samuel Klein Björkfors GoIF 00:44:10 113,16
124 Johan Wall Jungbjer Göteborgs SK 00:44:32 114,72
125 Vilgot Kempe OK Denseln 00:44:39 115,21
126 Alexander Ahlsén Södertälje-Nykvarn OF 00:45:05 117,04
127 Oskar Ingvarsson OK Renen 00:45:23 118,31
128 Melker Larsson OK Orion 00:46:05 121,27
130 Edvin Mäkinen OK Hammaren 00:46:40 123,74
131 Jonatan Hälldal Skogslöparna 00:46:50 124,45
131 Carl-Henrik Wass OK Kolmården 00:46:50 124,45
133 Jakob Asp IFK Göteborg 00:46:53 124,66
135 Svante Lorentzson Stigmännen Karlshamns OK 00:47:27 127,05
137 Elias Söderlund Skogslöparna 00:47:45 128,32
138 Filip Nordström Skogslöparna 00:48:17 130,58
141 Melker Carlinger Skogsluffarnas OK 00:49:55 137,49
142 Linus Hallin Surahammars SOK 00:50:17 139,04
143 Albin Sjöblom OK Kåre 00:50:41 140,73
144 Johan Sameus Frölunda OL 00:50:50 141,37
145 Martin Eriksson Väsby OK 00:50:57 141,86
146 Isaak Gustafsson Västerbergslagens OL 00:51:13 142,99
149 Eric Bäck Arboga OK 00:52:32 148,56
150 Pontus Östemar Finspångs SOK 00:52:42 149,26
151 Aron Blomqvist Vittjärvs IK 00:53:00 150,53
152 Viktor Norberg Stora Tuna OK 00:53:07 151,03
153 Isak Abrahamsson Skogslöparna 00:53:31 152,72
154 Lucas Alzén Gustavsbergs OK 00:53:54 154,34
158 Loke Holmgren OK Hammaren 00:55:36 161,53
160 Albin Malmgren Ockelbo OK 00:56:14 164,21
162 Rasmus Lindblom Gustavsbergs OK 00:56:40 166,05
163 Viktor Karlsson Storviks IF 00:56:48 166,61
165 Jonatan Green Almby IK 00:58:53 175,42
166 Anton Mörkfors Järfälla OK 00:59:16 177,04
167 David Ryderås Waxholms OK 01:00:15 181,20
168 Anton Hedström OK Renen 01:00:16 181,28
169 Alfred Johansson OK Alehof 01:03:20 194,25
170 Axel Andersson OK 64 Torpa 01:03:42 195,80
171 Tronje Skoglund OK Motala 01:04:12 197,92
173 Oskar Eriksson OK Renen 01:05:28 203,27
174 Linus Sjödén Älvdalens IF OK 01:06:38 208,21
175 Axel Tenghagen Härlövs IF 01:07:44 212,86
176 Pablo Aristondo Magnusson OK Tor 01:08:21 215,47
177 Oskar Eurenius OK Hammaren 01:08:45 217,16
178 Moltas Östergren Alvesta SOK 01:09:40 221,04
181 Johan Björck OK Älme 01:12:44 234,01
182 Simon Ljungkvist OK Alehof 01:12:50 234,44
183 Rickar Berndtsson Frölunda OL 01:14:21 240,85
187 Albin Jägstedt Halmstad OK 01:20:37 267,36
188 Erik Bernersson OK Enen 01:22:09 273,85
189 Calle Johansson OK Ravinen 01:24:35 284,15
Oskar Ericsson Ronneby OK
Viktor Zilling OK Södertörn
Isak Bengtsson OK Lindéna
Erik Eriksson OK Skogsfalken
Albin Kjellberg Björkfors GoIF

Annonser

OOCup 2022