Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Höga Kusten etapp 4, lång - H18 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Viktor Svensk Stora Tuna OK 00:43:40 2,31
2 Philip Carlsson Nyköpings OK 00:47:24 8,80
4 Simon Frisk Järla Orientering 00:47:40 9,27
5 Erik Hannrup IF Thor 00:47:42 9,33
6 Lukas Olm Kils OK 00:47:48 9,50
9 Søren Thrane Ødum IFK Göteborg 00:49:16 12,05
11 Elias Tidevall Skogsluffarnas OK 00:49:54 13,16
13 Jonas Soldini Eksjö SOK 00:50:31 14,23
15 Carl Josefsson Sävedalens AIK 00:50:46 14,66
16 Johan Calleberg Snättringe SK 00:51:19 15,62
17 Gustav Runefors Växjö OK 00:51:20 15,65
20 Oscar Modig OK PAN-Kristianstad 00:51:47 16,43
22 Benjamin Näslund Skogslöparna 00:52:06 16,98
23 Albin Falk Nyköpings OK 00:52:24 17,51
24 Fredrik Hamrefors Västerås SOK 00:52:39 17,94
26 Leo Johansson OK Kolmården 00:52:52 18,32
27 Samuel Pihlström OK Landehof 00:53:06 18,72
28 Victor Hansson Jönköpings OK 00:53:26 19,30
30 Isac Ericsson Växjö OK 00:54:38 21,39
31 Joar Hertin IK Hakarpspojkarna 00:54:51 21,77
34 Erik Wigle Södertälje-Nykvarn OF 00:55:18 22,55
35 Tim Johansson FK Friskus-Varberg 00:55:25 22,76
37 Adrian Vartia OK Löftan 00:55:45 23,34
40 Oskar Nyman OK Tyr 00:56:05 23,92
41 Lukas Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:56:21 24,38
43 Viktor Waernqvist NAIS Orienteringsklubb 00:56:25 24,50
44 Jonathan Uller Kils OK 00:56:30 24,64
45 Jesper Lidmar Snättringe SK 00:56:33 24,73
48 Anton Hänström Täby OK 00:56:46 25,10
49 Gustav Olsson OK Orion 00:56:47 25,13
50 Emanuel Herberthson Linköpings OK 00:57:14 25,92
51 Marcus Carlsson IF Hagen 00:57:19 26,06
54 Arvid Westerberg OK Kolmården 00:58:03 27,34
55 Mattias Ivarez OK Södertörn 00:58:12 27,60
57 Filip Bengtsson OK Orion 00:58:32 28,18
60 Alfred Pettersson Mullsjö SOK 00:59:00 28,99
61 Daniel Bogren IF Hagen 00:59:34 29,98
61 Anton Silier Järfälla OK 00:59:34 29,98
63 Linus Kristiansson Trollhättans SOK 00:59:45 30,30
64 Olof Ljunggren Linköpings OK 00:59:55 30,59
69 Gabriel Sturesson Lerums SOK 01:01:08 32,70
70 Emil Öhlund IK Hakarpspojkarna 01:01:11 32,79
72 Mattis Persson Eksjö SOK 01:01:29 33,31
73 Hugo Djurstedt Eksjö SOK 01:01:33 33,43
74 William Lundstedt Mullsjö SOK 01:01:49 33,89
76 Lukas Katvala Karlskrona SOK 01:02:02 34,27
76 Jakob Ingström IK Hakarpspojkarna 01:02:02 34,27
81 Axel Olsson IF Hagen 01:03:44 37,23
82 Melker Forsberg KFUM Örebro OK 01:03:55 37,55
85 Duncan Robertson Svaide Roma SOK 01:04:18 38,21
86 Jonatan Ståhl Sundbybergs IK 01:04:35 38,71
88 Albin Toll OK Njudung 01:05:06 39,61
89 Hugo Jakobsson Eksjö SOK 01:05:23 40,10
91 Felix Persson Haninge SOK 01:06:14 41,58
92 Simon Harden FK Boken 01:07:43 44,16
93 Johan Langerak Järfälla OK 01:07:46 44,25
96 Jakob Sjöberg Gävle OK 01:10:50 49,58
98 Johannes Öhgren OK Kåre 01:11:09 50,13
99 Hugo Ström Mullsjö SOK 01:11:32 50,80
103 Emils Zernis Ärla IF 01:13:27 54,14
104 Algot Najvik OK PAN-Kristianstad 01:14:44 56,37
106 Alexander Käll Tumba-Mälarhöjden OK 01:15:42 58,05
111 Arvid Umegård Långhundra IF 01:22:45 70,32
113 Albin Kronkvist Örkelljunga FK 01:28:39 80,59

Annonser