Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Höga Kusten etapp 4, lång - H16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Axel Elmblad Bredaryds SOK 00:37:02 9,96
3 Jesper Johansson OK Löftan 00:39:19 15,12
5 Emil Axelsson Lerums SOK 00:39:44 16,06
6 Kalle Åkerman Sjöström Västerås SOK 00:40:38 18,09
8 Viktor Jellvert Börjeson Göteborg-Majorna OK 00:40:59 18,88
9 Melker Lundin OK Hällen 00:42:00 21,18
10 Axel Lundgren Sundsvalls OK 00:42:03 21,29
12 Manne Hammarberg Järfälla OK 00:43:12 23,89
13 Albin Persson Halmstad OK 00:43:22 24,27
14 David Borg Södertälje-Nykvarn OF 00:43:24 24,34
16 Arvid Aronsson Göteborg-Majorna OK 00:44:19 26,41
17 Frantisek Svetnicky Karlskrona SOK 00:44:46 27,43
18 Anton Gunnarsson Bredaryds SOK 00:45:02 28,03
19 David Melin OK Rodhen 00:45:27 28,97
20 Karl Petersén OK Njudung 00:45:38 29,38
21 Jonas Carlsson Stora Tuna OK 00:45:45 29,65
22 Gustav Wirén Attunda OK 00:46:20 30,97
23 Alfred Längheim Tullinge SK 00:46:26 31,19
25 Nils Körle OK Landehof 00:47:43 34,09
27 Melker Nordgren OK Kåre 00:48:35 36,05
31 Jakob Nilsson Umeå OK 00:48:47 36,50
33 Henrik Petrisi Västerbergslagens OL 00:49:04 37,14
34 Martin Rinnbäck OK Ravinen 00:49:27 38,00
37 Lukas Werner IFK Lidingö SOK 00:49:51 38,91
38 Karl Lundin OK Hällen 00:49:57 39,13
39 Martin Bygdén Södertälje-Nykvarn OF 00:50:02 39,32
40 Isak Hagberg Kalmar OK 00:50:17 39,89
41 Gustav Ohlin OK Tranan 00:50:26 40,23
42 Isak Anängen Nyköpings OK 00:50:29 40,34
43 Mattis Nilsson NAIS Orienteringsklubb 00:50:53 41,24
43 Gabriel Öhgren Sävedalens AIK 00:50:53 41,24
45 Tobias Snell OK Renen 00:50:57 41,39
47 Jari Suter Eksjö SOK 00:51:29 42,60
48 Samuel Lindén Attunda OK 00:51:38 42,94
51 Emil Sone Attunda OK 00:52:11 44,18
54 Jakob Wilhelmsson Karlskrona SOK 00:52:27 44,78
56 Axel Nalbin Mullsjö SOK 00:52:57 45,91
57 Erik Lidström Lauri Snättringe SK 00:54:21 49,07
59 Nils Schagerström Garphyttans IF 00:55:12 50,99
60 Oskar Sundblom Rånäs OK 00:55:41 52,08
61 Karl Granath OK Kåre 00:55:46 52,27
63 Simon Fogelström Torsås OK 00:56:14 53,32
65 Linus Täck OK Hammaren 00:56:22 53,62
66 Henry Svens Västerbergslagens OL 00:56:30 53,93
67 Erik Brandt Domnarvets GoIF 00:56:32 54,00
68 Benjamin Claesson Jönköpings OK 00:56:39 54,26
68 Johan Lundbäck Järfälla OK 00:56:39 54,26
71 Rasmus Pettersson OK Djerf 00:57:02 55,13
72 Jakob Gunnarsson Lerums SOK 00:57:17 55,69
73 Albin Lindskog OK Ravinen 00:57:21 55,85
74 Hannes Lindahl Sundsvalls OK 00:57:25 56,00
75 Felix Bäckstäde Visborgs OK 00:57:27 56,07
76 Simon Nordberg Göteborg-Majorna OK 00:57:41 56,60
77 Axel Hedström Östersunds OK 00:57:46 56,79
78 John McLelland OK Rodhen 00:57:54 57,09
79 Alvar Melin Haninge SOK 00:57:57 57,20
80 Fabian Vallerius Gamleby OK 00:58:17 57,95
81 Jacob Österman Vänersborgs SK 00:58:19 58,03
83 Emil Ahlström Västerås SOK 00:58:45 59,01
84 Isak Olsson Stigsökarna 00:58:49 59,16
85 Ludvig Sigrand OK Södertörn 00:58:51 59,23
86 Robert Olsson Kihlborg IFK Lidingö SOK 00:58:54 59,35
88 Valter Pettersson OK Tisaren 00:59:06 59,80
91 Alfred Liljeström Gävle OK 00:59:46 61,30
92 Fredrik Junevik Leksands OK 01:00:05 62,02
93 Hannes Rosendahl IF Marin Väst 01:00:24 62,73
98 Martin Sandqvist Västerås SOK 01:02:02 66,42
100 Carl Ås Lunds OK 01:02:16 66,95
101 Gustav Kügler Sigtuna OK 01:02:18 67,02
102 Viktor Holmgren Umeå OK 01:02:33 67,59
102 Isak Westring Järfälla OK 01:02:33 67,59
105 Arvid Kronmar Karlskrona SOK 01:02:52 68,30
106 Axel Målargård Täby OK 01:03:12 69,06
107 John Wolgast Snättringe SK 01:03:15 69,17
109 Erik Nilsson Dalaportens OL 01:03:30 69,73
111 Gustav Göransson Arboga OK 01:03:40 70,11
112 Lukas Gustafsson IK Ymer 01:04:07 71,13
114 Seth Borglund Härnösands OK 01:04:17 71,50
115 Erik Jonsson Strängnäs-Malmby OL 01:04:25 71,80
120 Elis Sandberg Alfta-Ösa OK 01:05:46 74,85
121 Sixten Ekbladh Sol Tranås 01:05:47 74,89
122 David Mårtensson Garphyttans IF 01:05:59 75,34
123 Filip Bäck Arboga OK 01:06:07 75,64
124 Lukas Johansson Sundsvalls OK 01:06:20 76,13
126 Martin Blomberg Lycksele IF 01:07:22 78,47
127 Waldemar von Frenckell IFK Lidingö SOK 01:08:03 80,01
129 Viggo Johansson Skåneslättens OL 01:08:20 80,65
131 Linus Halvorsen Skarpnäcks OL 01:09:09 82,49
132 Erik Johnsson OK Kolmården 01:09:11 82,57
133 Oscar Wall Jungbjer Göteborgs SK 01:09:42 83,74
135 Albin Hainke Snättringe SK 01:09:53 84,15
137 Linus Malm KFUM Örebro OK 01:10:11 84,83
139 Emil Ravakko Sävedalens AIK 01:11:02 86,75
141 Gustav Hägglund OK Nolaskogsarna 01:12:21 89,72
142 Ludde Blom IFK Enskede 01:14:39 94,92
143 Hampus Wikner OK Österåker 01:14:41 94,99
144 Joel Aristondo Magnusson OK Tor 01:15:24 96,61
145 Tor Rönnestrand Frösö IF 01:15:38 97,14
146 Jakob Fredby OK Renen 01:16:04 98,11
147 Felix Silver Gävle OK 01:16:05 98,15
148 Zebastian Arfwedson Frölunda OL 01:16:42 99,54
149 Albin Forsberg Långhundra IF 01:16:47 99,73
151 Melvin Nilsson Härlövs IF 01:17:15 100,79
152 Arvid Bylund IF Thor 01:18:07 102,74
153 Ludvig Classon NAIS Orienteringsklubb 01:18:21 103,27
154 Isak Berggren Gävle OK 01:21:34 110,54
155 Samuel Johansson OK Nolaskogsarna 01:24:16 116,63
156 Carl Henriksson Rånäs OK 01:24:45 117,72
157 Ludvig Carlbom Ulricehamns OK 01:25:00 118,29
159 Melker Andersson OK PAN-Kristianstad 01:26:23 121,41
161 Edvin Borne Frölunda OL 01:28:28 126,12
163 Hugo Frisk Västerås SOK 01:31:19 132,55
164 Erik Thoresson Andrarums IF 01:31:43 133,46
165 Emil Karlsson Väsby OK 01:33:07 136,62
166 Gustav Björklund IFK Enskede 01:33:59 138,58
167 Simon Lilja IFK Lidingö SOK 01:34:43 140,23
168 Arvid Lundqvist Halmstad OK 01:35:58 143,06
170 Erik Johansson OK Alehof 01:36:54 145,16
171 Teodor Älvegran Västerås SOK 01:37:44 147,05
173 Ludvig Jarlemark IFK Lidingö SOK 01:39:39 151,37
174 Alfred Östergren Alvesta SOK 01:39:45 151,60
175 Noa Stenälv Valbo AIF 01:39:49 151,75
178 Mattias Lauri FK Herkules 01:47:45 169,67
179 Pontus Thuresson Skåneslättens OL 01:48:05 170,42
180 Elias Thörnblad Trollhättans SOK 01:53:25 182,46
Kevin Sjölander OK Rodhen
Jonne Liukkonen Sundsvalls OK
Olle Molin OK Klemmingen
Felix Drejmo OK Landehof
Nils Forsberg Rundström IFK Enskede
Aron Östangård Gamleby OK

Annonser

Bagheera