Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Höga Kusten etapp 4, lång - H15

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Mattias Östberg Stora Tuna OK 00:36:36 17,67
2 Arvid Björk Trollhättans SOK 00:36:49 18,21
3 Lukas Larsson OK Skogshjortarna 00:38:48 23,16
4 Hugo Ericsson Växjö OK 00:38:53 23,37
5 Hugo Kindborn OK Hällen 00:39:15 24,29
6 Casper Skepp Sävedalens AIK 00:39:44 25,49
7 Johan Mårtensson IF Hagen 00:39:58 26,07
8 Albin Gezelius IFK Mora OK 00:40:21 27,03
9 Isak Lundholm Umeå OK 00:40:26 27,24
11 Otto Balck Täby OK 00:41:05 28,86
12 Viktor Gunnarsson IK Hakarpspojkarna 00:41:23 29,61
13 Alfred Erdelius IF Rigor 00:42:22 32,06
14 Tore Palmgren Sundsvalls OK 00:42:25 32,19
15 Sverre Röjgård OK Kolmården 00:42:51 33,27
16 Edvin Hellsten Nyköpings OK 00:43:10 34,06
17 Anton Uller Kils OK 00:43:36 35,14
18 Elias Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 00:44:03 36,27
22 Albin Weiden Skåneslättens OL 00:45:05 38,84
23 Eric Hallner Ockelbo OK 00:45:31 39,93
24 Albin Nyqvist OK Landehof 00:45:40 40,30
25 William Grunder Järfälla OK 00:45:50 40,72
26 Hampus Hatlen Tullinge SK 00:46:06 41,38
27 Simon Markström OK Renen 00:46:44 42,96
28 Erik Bovallius Järfälla OK 00:46:46 43,05
31 Willy Fjällborg Stenungsunds OK 00:47:34 45,04
32 Wille Långberg Hudiksvalls OK 00:47:43 45,42
33 Oscar Hultgren OK Njudung 00:47:48 45,62
34 Rasmus Eriksson Umeå OK 00:47:55 45,92
35 Agust Kronkvist Örkelljunga FK 00:48:04 46,29
36 Olle Kallur OK Ravinen 00:48:07 46,41
37 Markus Melén OK Kåre 00:48:13 46,66
39 Albin Blomberg Segersta OK 00:48:46 48,04
40 Arvid Feil Lindmark Skellefteå OK 00:48:56 48,45
41 Aron Hellgren IF Thor 00:49:01 48,66
42 William Sturesson Lerums SOK 00:49:19 49,41
43 Oskar Vikström Sundsvalls OK 00:49:23 49,58
44 Oskar Ådahl Umeå OK 00:49:37 50,16
45 Filip Håkansson OK Orion 00:49:39 50,24
46 Malte Johansson OK Hammaren 00:49:51 50,74
46 Henrik Franzén Almby IK 00:49:51 50,74
48 Eskil Widehag Sundbybergs IK 00:49:52 50,78
49 Arvid Ekström Stenungsunds OK 00:49:53 50,82
50 Klockar Eskil Nääs Leksands OK 00:49:58 51,03
51 Emil Jägstedt Halmstad OK 00:50:11 51,57
52 Wilhelm Bergman Tullinge SK 00:50:39 52,74
53 Axel Lindgren Nyköpings OK 00:50:53 53,32
54 Petter Erlandsson Sundsvalls OK 00:51:01 53,65
55 Hugo Unosson Kalmar OK 00:51:04 53,78
57 Edvin Selin FK Göingarna 00:51:12 54,11
59 Isak Gelius Snättringe SK 00:51:28 54,78
61 Victor Berglund Vittjärvs IK 00:52:43 57,89
64 Hugo Larsson Karlskrona SOK 00:53:11 59,06
66 Loke Hedberg Lunds OK 00:53:52 60,77
67 Jakob Widelund OK Kåre 00:53:56 60,93
68 Pelle Nilsson OK Linné 00:54:06 61,35
69 Joel Björnlinger IK Hakarpspojkarna 00:54:13 61,64
70 Olle Kallerbäck Växjö OK 00:54:15 61,72
72 Kasper Lagerström Nyköpings OK 00:54:31 62,39
73 Alex Johansson FK Friskus-Varberg 00:54:48 63,09
74 Anton Kastrup Sävedalens AIK 00:54:58 63,51
76 Alexander Jansson OK Djerf 00:55:12 64,09
78 Edvin Henrysson Tibro OK 00:55:31 64,88
79 Arvid Persson Mölndal Outdoor IF 00:56:14 66,67
81 Viktor Löfgren Södertälje-Nykvarn OF 00:56:19 66,88
82 Axel Eveborn SOK Viljan 00:56:22 67,00
85 Alfons Peterson OK Denseln 00:57:34 70,00
86 Valter Fredriksson Tjalve IF Norrköping 00:57:47 70,54
87 Markus Halvarson Leksands OK 00:57:49 70,62
92 Oscar Lundborg Kungälvs OK 00:59:22 74,49
93 David Almén Trollhättans SOK 00:59:39 75,20
94 Hjalmar Sandberg OK Älvsjö-Örby 00:59:41 75,28
95 Axel Bechtel FK Friskus-Varberg 00:59:57 75,95
97 Erik Johansson FK Boken 01:00:08 76,40
99 Olof Ekman Finspångs SOK 01:00:17 76,78
100 Wilhelm Nordqvist Waxholms OK 01:00:54 78,32
101 Rasmus Johansson OK Stigen 01:01:39 80,19
102 Simon Karlsson Holmer IFK Mora OK 01:01:40 80,23
103 Isak Fransson OK Njudung 01:01:41 80,27
104 Oscar Aneland OK Ravinen 01:02:00 81,06
105 Oscar Olin IK Hakarpspojkarna 01:02:43 82,85
106 Ivar Helmersson Hässleholms OK 01:03:14 84,14
107 Felix Gustafsson Lunds OK 01:03:20 84,39
109 Mattias Hansson OK Djerf 01:04:28 87,22
111 Elmer Öhgren Karlsbyhedens OK 01:04:40 87,72
112 Erik Ling IK Hakarpspojkarna 01:05:15 89,17
113 Isak Liljeholm Gamleby OK 01:05:47 90,51
116 Olle Melén Trollhättans SOK 01:06:30 92,29
118 Linus Dahlberg OK Nolaskogsarna 01:07:04 93,71
119 Tage Kinell IFK Göteborg 01:07:15 94,17
119 Marcus Ekman Täby OK 01:07:15 94,17
121 Mattias Öhlund IK Hakarpspojkarna 01:07:25 94,58
123 Lucas Ahlström Västerås SOK 01:07:31 94,83
124 Anton Törnqvist Karlskrona SOK 01:07:45 95,41
125 Tom Ekenstråle FK Herkules 01:07:56 95,87
127 Folke Svangren Gotlands Bro OK 01:09:01 98,58
130 Fritjof Aderstedt Althoff Kungälvs OK 01:10:56 103,36
131 Carl Hedegård OK Kolmården 01:11:02 103,61
132 Oliver Höög OK Motala 01:11:03 103,65
135 Rasmus Söderberg Gävle OK 01:12:56 108,35
137 Mattis Granström NAIS Orienteringsklubb 01:14:27 112,14
138 Isak Wikström OK Tyr 01:14:29 112,22
141 Linus Ahlén IF Hagen 01:14:47 112,97
143 Jonatan Kraft Almby IK 01:15:20 114,34
145 Anton Carlsson IF Hagen 01:16:21 116,88
147 Edvin Waltersson OK Roxen 01:16:56 118,33
148 Malte Berggren OK Älvsjö-Örby 01:17:14 119,08
150 Gustav Askroth KFUM Örebro OK 01:17:32 119,83
151 Johan Lund Stenungsunds OK 01:17:45 120,37
153 Gustav Norberg OK Hällen 01:18:56 123,32
154 Klas Ljungqvist Lunds OK 01:19:03 123,62
156 Alfred Leon Trollhättans SOK 01:20:11 126,44
157 Ture Bergqvist NAIS Orienteringsklubb 01:20:38 127,57
158 Philip Martinsson FK Finn 01:21:59 130,94
163 Jacob Grahn IK Uven 01:25:38 140,05
164 Jakob Tedhamre Snättringe SK 01:26:23 141,92
166 Olle Erlandsson SOK Viljan 01:27:48 145,45
167 David Näslund OK Roslagen 01:28:56 148,28
168 Mattis Sandén OK Södertörn 01:30:17 151,65
170 Filip Jennerstrand OK Njudung 01:33:47 160,39
171 Adrian Hansson Bånga Alfta-Ösa OK 01:34:57 163,30
172 Anton Eriksson OK Milan 01:37:22 169,33
173 Emil Viktorsson OK Skogsfalken 01:39:13 173,95
174 Olle Ekbring Kexholms SK 01:39:23 174,36
175 Gustaf Kullberg Björkfors GoIF 01:52:54 208,10
176 Albin Björk OK Hammaren 01:57:16 218,99
177 Andreas Svensson SK Björnen 01:59:42 225,07
Oliver Pettersson OK Milan
Henrik Norgren Stora Tuna OK
Jonathan Blomlöf IFK Lidingö SOK

Annonser

Bagheera