Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Höga Kusten etapp 4, lång - H15

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Mattias Östberg Stora Tuna OK 00:36:36 17,66
2 Arvid Björk Trollhättans SOK 00:36:49 18,20
3 Lukas Larsson OK Skogshjortarna 00:38:48 23,15
4 Hugo Ericsson Växjö OK 00:38:53 23,36
5 Hugo Kindborn OK Hällen 00:39:15 24,27
6 Casper Skepp Sävedalens AIK 00:39:44 25,48
7 Johan Mårtensson IF Hagen 00:39:58 26,06
8 Albin Gezelius IFK Mora OK 00:40:21 27,02
9 Isak Lundholm Umeå OK 00:40:26 27,23
11 Otto Balck Täby OK 00:41:05 28,85
12 Viktor Gunnarsson IK Hakarpspojkarna 00:41:23 29,60
13 Alfred Erdelius IF Rigor 00:42:22 32,05
14 Tore Palmgren Sundsvalls OK 00:42:25 32,18
15 Sverre Röjgård OK Kolmården 00:42:51 33,26
16 Edvin Hellsten Nyköpings OK 00:43:10 34,05
17 Anton Uller Kils OK 00:43:36 35,13
18 Elias Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 00:44:03 36,25
22 Albin Weiden Skåneslättens OL 00:45:05 38,83
23 Eric Hallner Ockelbo OK 00:45:31 39,91
24 Albin Nyqvist OK Landehof 00:45:40 40,29
25 William Grunder Järfälla OK 00:45:50 40,70
26 Hampus Hatlen Tullinge SK 00:46:06 41,37
27 Simon Markström OK Renen 00:46:44 42,95
28 Erik Bovallius Järfälla OK 00:46:46 43,03
31 Willy Fjällborg Stenungsunds OK 00:47:34 45,03
32 Wille Långberg Hudiksvalls OK 00:47:43 45,40
33 Oscar Hultgren OK Njudung 00:47:48 45,61
34 Rasmus Eriksson Umeå OK 00:47:55 45,90
35 Agust Kronkvist Örkelljunga FK 00:48:04 46,28
36 Olle Kallur OK Ravinen 00:48:07 46,40
37 Markus Melén OK Kåre 00:48:13 46,65
39 Albin Blomberg Segersta OK 00:48:46 48,02
40 Arvid Feil Lindmark Skellefteå OK 00:48:56 48,44
41 Aron Hellgren IF Thor 00:49:01 48,65
42 William Sturesson Lerums SOK 00:49:19 49,40
43 Oskar Vikström Sundsvalls OK 00:49:23 49,56
44 Oskar Ådahl Umeå OK 00:49:37 50,15
45 Filip Håkansson OK Orion 00:49:39 50,23
46 Malte Johansson OK Hammaren 00:49:51 50,73
46 Henrik Franzén Almby IK 00:49:51 50,73
48 Eskil Widehag Sundbybergs IK 00:49:52 50,77
49 Arvid Ekström Stenungsunds OK 00:49:53 50,81
50 Klockar Eskil Nääs Leksands OK 00:49:58 51,02
51 Emil Jägstedt Halmstad OK 00:50:11 51,56
52 Wilhelm Bergman Tullinge SK 00:50:39 52,72
53 Axel Lindgren Nyköpings OK 00:50:53 53,31
54 Petter Erlandsson Sundsvalls OK 00:51:01 53,64
55 Hugo Unosson Kalmar OK 00:51:04 53,76
57 Edvin Selin FK Göingarna 00:51:12 54,10
59 Isak Gelius Snättringe SK 00:51:28 54,76
61 Victor Berglund Vittjärvs IK 00:52:43 57,88
64 Hugo Larsson Karlskrona SOK 00:53:11 59,05
66 Loke Hedberg Lunds OK 00:53:52 60,75
67 Jakob Widelund OK Kåre 00:53:56 60,92
68 Pelle Nilsson OK Linné 00:54:06 61,33
69 Joel Björnlinger IK Hakarpspojkarna 00:54:13 61,63
70 Olle Kallerbäck Växjö OK 00:54:15 61,71
72 Kasper Lagerström Nyköpings OK 00:54:31 62,37
73 Alex Johansson FK Friskus-Varberg 00:54:48 63,08
74 Anton Kastrup Sävedalens AIK 00:54:58 63,50
76 Alexander Jansson OK Djerf 00:55:12 64,08
78 Edvin Henrysson Tibro OK 00:55:31 64,87
79 Arvid Persson Mölndal Outdoor IF 00:56:14 66,66
81 Viktor Löfgren Södertälje-Nykvarn OF 00:56:19 66,87
82 Axel Eveborn SOK Viljan 00:56:22 66,99
85 Alfons Peterson OK Denseln 00:57:34 69,99
86 Valter Fredriksson Tjalve IF Norrköping 00:57:47 70,53
87 Markus Halvarson Leksands OK 00:57:49 70,61
92 Oscar Lundborg Kungälvs OK 00:59:22 74,48
93 David Almén Trollhättans SOK 00:59:39 75,19
94 Hjalmar Sandberg OK Älvsjö-Örby 00:59:41 75,27
95 Axel Bechtel FK Friskus-Varberg 00:59:57 75,93
97 Erik Johansson FK Boken 01:00:08 76,39
99 Olof Ekman Finspångs SOK 01:00:17 76,77
100 Wilhelm Nordqvist Waxholms OK 01:00:54 78,31
101 Rasmus Johansson OK Stigen 01:01:39 80,18
102 Simon Karlsson Holmer IFK Mora OK 01:01:40 80,22
103 Isak Fransson OK Njudung 01:01:41 80,26
104 Oscar Aneland OK Ravinen 01:02:00 81,05
105 Oscar Olin IK Hakarpspojkarna 01:02:43 82,84
106 Ivar Helmersson Hässleholms OK 01:03:14 84,13
107 Felix Gustafsson Lunds OK 01:03:20 84,38
109 Mattias Hansson OK Djerf 01:04:28 87,21
111 Elmer Öhgren Karlsbyhedens OK 01:04:40 87,71
112 Erik Ling IK Hakarpspojkarna 01:05:15 89,16
113 Isak Liljeholm Gamleby OK 01:05:47 90,49
116 Olle Melén Trollhättans SOK 01:06:30 92,28
118 Linus Dahlberg OK Nolaskogsarna 01:07:04 93,69
119 Tage Kinell IFK Göteborg 01:07:15 94,15
119 Marcus Ekman Täby OK 01:07:15 94,15
121 Mattias Öhlund IK Hakarpspojkarna 01:07:25 94,57
123 Lucas Ahlström Västerås SOK 01:07:31 94,82
124 Anton Törnqvist Karlskrona SOK 01:07:45 95,40
125 Tom Ekenstråle FK Herkules 01:07:56 95,86
127 Folke Svangren Gotlands Bro OK 01:09:01 98,56
130 Fritjof Aderstedt Althoff Kungälvs OK 01:10:56 103,34
131 Carl Hedegård OK Kolmården 01:11:02 103,59
132 Oliver Höög OK Motala 01:11:03 103,64
135 Rasmus Söderberg Gävle OK 01:12:56 108,34
137 Mattis Granström NAIS Orienteringsklubb 01:14:27 112,12
138 Isak Wikström OK Tyr 01:14:29 112,20
141 Linus Ahlén IF Hagen 01:14:47 112,95
143 Jonatan Kraft Almby IK 01:15:20 114,33
145 Anton Carlsson IF Hagen 01:16:21 116,86
147 Edvin Waltersson OK Roxen 01:16:56 118,32
148 Malte Berggren OK Älvsjö-Örby 01:17:14 119,07
150 Gustav Askroth KFUM Örebro OK 01:17:32 119,82
151 Johan Lund Stenungsunds OK 01:17:45 120,36
153 Gustav Norberg OK Hällen 01:18:56 123,31
154 Klas Ljungqvist Lunds OK 01:19:03 123,60
156 Alfred Leon Trollhättans SOK 01:20:11 126,43
157 Ture Bergqvist NAIS Orienteringsklubb 01:20:38 127,55
158 Philip Martinsson FK Finn 01:21:59 130,92
163 Jacob Grahn IK Uven 01:25:38 140,03
164 Jakob Tedhamre Snättringe SK 01:26:23 141,90
166 Olle Erlandsson SOK Viljan 01:27:48 145,44
167 David Näslund OK Roslagen 01:28:56 148,27
168 Mattis Sandén OK Södertörn 01:30:17 151,64
170 Filip Jennerstrand OK Njudung 01:33:47 160,37
171 Adrian Hansson Bånga Alfta-Ösa OK 01:34:57 163,28
172 Anton Eriksson OK Milan 01:37:22 169,31
173 Emil Viktorsson OK Skogsfalken 01:39:13 173,93
174 Olle Ekbring Kexholms SK 01:39:23 174,35
175 Gustaf Kullberg Björkfors GoIF 01:52:54 208,08
176 Albin Björk OK Hammaren 01:57:16 218,98
177 Andreas Svensson SK Björnen 01:59:42 225,05
Oliver Pettersson OK Milan
Henrik Norgren Stora Tuna OK
Jonathan Blomlöf IFK Lidingö SOK

Annonser

OOCup 2022