Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Höga Kusten etapp 4, lång - H14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Arvid Skepp Sävedalens AIK 00:25:47 21,45
2 Marcus Stenebo Attunda OK 00:26:50 25,32
3 Alvin Craig OK Ravinen 00:27:53 29,20
5 Hugo Örn KFUM Örebro OK 00:28:11 30,30
6 Viktor Jemth IF Thor 00:28:41 32,15
7 Hugo Persson OK Denseln 00:29:05 33,62
8 Adrian Sjödin IK Hakarpspojkarna 00:29:16 34,30
11 Viktor Sone Attunda OK 00:30:05 37,31
13 Elias Danielsson OK Hammaren 00:30:17 38,05
14 Joel Golsäter Korsnäs IF OK 00:30:27 38,67
15 Anton Kruse KFUM Örebro OK 00:30:42 39,59
16 Olle Karlsson IK Hakarpspojkarna 00:31:40 43,16
17 Johan Fochsen Waxholms OK 00:31:50 43,77
21 Simon Bååth Sävedalens AIK 00:32:04 44,63
22 Marcus Nilsson Skogslöparna 00:32:14 45,25
23 Tobias Johansson OK Löftan 00:32:21 45,68
24 Edvin Nilsson Långhundra IF 00:32:42 46,97
25 Jakob Carlsson Stora Tuna OK 00:32:44 47,09
26 Gunnar Fovaeus Sävedalens AIK 00:32:51 47,52
28 Ludvig Lange Tumba-Mälarhöjden OK 00:33:08 48,57
30 Leo Alvolin OK Kåre 00:33:41 50,60
31 Viggo Östlund Kovlands IF 00:33:43 50,72
32 Ludvig Hedström OK Skogshjortarna 00:33:49 51,09
33 Elis Forsberg Rundström IFK Enskede 00:33:51 51,21
34 Gustav Berts OK Alehof 00:34:06 52,13
36 Victor Hansson OK Löftan 00:34:13 52,56
37 Karl Kylborn Almby IK 00:34:24 53,24
38 Melker Åkesson OK Landehof 00:34:27 53,42
39 Jonathan Rundqvist OK Nackhe 00:34:37 54,04
41 Victor Beischer IK Uven 00:34:40 54,22
43 Axel Arnesson Östersunds OK 00:35:02 55,58
44 Simon Claesson OK Rodhen 00:35:03 55,64
45 Edvin Lake Sundsvalls OK 00:35:19 56,62
46 Simon Flankegård Tjalve IF Norrköping 00:35:41 57,98
48 Theo Lövdahl SOK Viljan 00:35:46 58,28
50 Lukas Hagberg Kalmar OK 00:35:55 58,84
52 Jesper Åkesson Järfälla OK 00:36:20 60,37
53 Hugo Cedervall Örkelljunga FK 00:36:24 60,62
55 Oskar Ingvarsson OK Renen 00:36:31 61,05
60 Johan Årbrink Linköpings OK 00:37:14 63,69
61 Noel Helmersson OK Tisaren 00:37:19 64,00
63 Erik Byström OK Nolaskogsarna 00:37:30 64,68
65 David Ryderås Waxholms OK 00:37:49 65,85
66 Edvin Forsberg OK Ravinen 00:37:51 65,97
69 Johan Lindén Selånger SOK 00:38:22 67,88
70 Max Stigenlöv Högåkers OK 00:38:28 68,24
72 Elis Ivers Attunda OK 00:38:30 68,37
73 Filip Broling Bredaryds SOK 00:38:33 68,55
76 Rasmus Påledal OK Roxen 00:39:00 70,21
76 Elias Nordberg Göteborg-Majorna OK 00:39:00 70,21
78 Erik Åkerman Älvdalens IF OK 00:39:06 70,58
79 Martin Hansson IF Rigor 00:39:09 70,77
81 Adam Johansson Skåneslättens OL 00:39:36 72,43
82 David Morén Hjärnarps OL 00:39:51 73,35
83 Jakob Asp IFK Göteborg 00:39:55 73,59
84 Elmer Waldfelt Finspångs SOK 00:40:07 74,33
85 Gustav Lyckebäck Sigtuna OK 00:40:08 74,39
86 Isak Andersson Lunds OK 00:40:18 75,01
89 Edvin Mäkinen OK Hammaren 00:40:38 76,24
90 Love Persson Malmö OK 00:40:58 77,47
92 Isak Bengtsson OK Lindéna 00:41:26 79,19
93 Aron Blomqvist Vittjärvs IK 00:41:33 79,62
95 Gustav Eveborn SOK Viljan 00:41:35 79,74
96 Carl-Henrik Wass OK Kolmården 00:41:41 80,11
98 Karl Granfors OK Landehof 00:41:46 80,42
99 Melker Larsson OK Orion 00:41:53 80,85
101 Jonatan Hälldal Skogslöparna 00:42:02 81,40
102 Alfred Hallqvist Ulricehamns OK 00:42:06 81,65
103 Viktor Norberg Stora Tuna OK 00:42:22 82,63
104 Filip Lindqvist Täby OK 00:42:27 82,94
105 Kristoffer Klarin Västerås SOK 00:42:33 83,31
106 Pontus Östemar Finspångs SOK 00:42:53 84,54
113 Lukas Groth Kungälvs OK 00:43:56 88,41
117 Arvid Eriksson Norbergs OK 00:44:49 91,67
118 Lucas Wanner Avesta OK 00:44:52 91,86
119 Mathias Nordlinder OK Linné 00:44:54 91,98
120 Albin Sjöblom OK Kåre 00:44:55 92,04
123 David Berglund IF Thor 00:45:53 95,61
125 Isaak Gustafsson Västerbergslagens OL 00:46:33 98,07
125 Isak Thörnblad OK Flundrehof 00:46:33 98,07
127 Viktor Karlsson Storviks IF 00:46:36 98,25
128 Anders Skoglund Sol Tranås 00:46:41 98,56
129 Gustaf Hofstedt Täby OK 00:46:47 98,93
130 Svante Lorentzson Stigmännen Karlshamns OK 00:46:48 98,99
132 Axel Gidlund OK Linné 00:47:37 102,00
134 Filip Nordström Skogslöparna 00:48:01 103,48
135 Axel Andersson OK 64 Torpa 00:48:21 104,71
137 Alfred Johansson OK Alehof 00:48:31 105,32
138 Jacob Henriksson Rånäs OK 00:49:09 107,66
140 Albin Malmgren Ockelbo OK 00:49:27 108,77
141 Johan Wall Jungbjer Göteborgs SK 00:49:39 109,51
142 Fabian Sund OK Hammaren 00:49:44 109,81
143 Johan Sameus Frölunda OL 00:49:52 110,31
145 Albin Kjellberg Björkfors GoIF 00:50:31 112,70
146 Loke Holmgren OK Hammaren 00:50:42 113,38
147 Hannes Essunger Sjövalla FK 00:50:54 114,12
149 Johan Björck OK Älme 00:51:09 115,04
152 Anton Mörkfors Järfälla OK 00:51:47 117,38
153 Vilgot Kempe OK Denseln 00:52:05 118,48
156 Albin Samuelsson OK Vivill 00:52:31 120,08
158 Pablo Aristondo Magnusson OK Tor 00:53:57 125,37
159 Jonatan Green Almby IK 00:54:48 128,51
161 Elias Söderlund Skogslöparna 00:55:38 131,58
163 Rasmus Lindblom Gustavsbergs OK 00:56:00 132,93
164 Martin Eriksson Väsby OK 00:56:10 133,55
166 Oskar Eriksson OK Renen 00:56:32 134,90
167 Rickar Berndtsson Frölunda OL 00:57:17 137,67
168 Anton Hedström OK Renen 00:57:21 137,92
170 Alexander Ahlsén Södertälje-Nykvarn OF 00:57:57 140,13
171 Lucas Alzén Gustavsbergs OK 00:58:21 141,60
172 Axel Tenghagen Härlövs IF 00:58:37 142,59
173 Melker Carlinger Skogsluffarnas OK 00:59:04 144,25
174 Calle Johansson OK Ravinen 00:59:43 146,65
176 Oskar Eurenius OK Hammaren 01:00:36 149,91
177 Hjalmar Wennberg Hudiksvalls OK 01:01:02 151,51
178 Linus Hallin Surahammars SOK 01:01:09 151,94
179 Simon Ljungkvist OK Alehof 01:01:28 153,10
180 Tronje Skoglund OK Motala 01:01:30 153,23
181 Oskar Ericsson Ronneby OK 01:01:49 154,40
182 Isak Abrahamsson Skogslöparna 01:03:38 161,10
185 Samuel Klein Björkfors GoIF 01:08:50 180,28
187 Linus Sjödén Älvdalens IF OK 01:12:22 193,32
191 Moltas Östergren Alvesta SOK 01:26:13 244,42
192 Eric Bäck Arboga OK 01:27:24 248,79
193 Erik Bernersson OK Enen 01:29:45 257,46
196 Albin Jägstedt Halmstad OK 01:48:38 300,00
Emil Larsson OK Tisaren
Isak Dalin Leksands OK
Hugo Lindskog OK Ravinen

Annonser

OOCup 2022