Svenska Orienteringsförbundet

Ungdoms-SM, sprint - H16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Gustav Wirén Attunda OK 00:14:32 14,26
2 Melker Lundin OK Hällen 00:14:34 14,46
3 Aron Östangård Gamleby OK 00:14:41 15,15
4 David Borg Södertälje-Nykvarn OF 00:14:46 15,65
5 Emil Boström OK Linné 00:14:54 16,45
6 Maxim Omelchenko Karlskrona SOK 00:15:05 17,55
7 Valter Pettersson OK Tisaren 00:15:06 17,65
8 Arvid Aronsson Göteborg-Majorna OK 00:15:12 18,25
9 Lukas Werner IFK Lidingö SOK 00:15:13 18,35
9 Emil Axelsson Lerums SOK 00:15:13 18,35
11 Melker Nordgren OK Kåre 00:15:16 18,65
12 Alfred Längheim Tullinge SK 00:15:20 19,05
13 Jesper Johansson OK Löftan 00:15:22 19,25
14 Isak Hagberg Kalmar OK 00:15:23 19,35
14 Karl Petersén OK Njudung 00:15:23 19,35
16 Hugo Mandinger Trollhättans SOK 00:15:25 19,55
17 Johan Lundbäck Järfälla OK 00:15:28 19,85
18 Erik Brandt Domnarvets GOIF 00:15:29 19,95
19 Rasmus Pettersson OK Djerf 00:15:31 20,15
20 Anton Gunnarsson Bredaryds SOK 00:15:36 20,65
21 Fabian Vallerius Gamleby OK 00:15:41 21,14
22 Henry Svens Västerbergslagens OL 00:15:44 21,44
22 Axel Nalbin Mullsjö SOK 00:15:44 21,44
24 Karl Lundin OK Hällen 00:15:49 21,94
25 Felix Bäckstäde Visborgs OK 00:15:51 22,14
26 Kalle Åkerman Sjöström Västerås SOK 00:15:54 22,44
27 Ludvig Sigrand OK Södertörn 00:15:55 22,54
28 David Melin OK Rodhen 00:16:01 23,14
29 Simon Nordberg Göteborg-Majorna OK 00:16:05 23,54
30 Adam Lindblom Malmö OK 00:16:12 24,24
31 Gustav Ohlin OK Tranan 00:16:26 25,64
32 Mattis Nilsson NAIS Orienteringsklubb 00:16:31 26,14
33 Felix Silver Gävle OK 00:16:32 26,24
34 Erik Ingemarsson Hestra IF 00:16:35 26,54
35 Manne Hammarberg Järfälla OK 00:16:36 26,64
36 Hannes Lindahl Sundsvalls OK 00:16:38 26,84
37 Martin Bygdén Södertälje-Nykvarn OF 00:16:39 26,94
38 Nils Grimbeck Sävedalens AIK 00:16:41 27,13
39 Isak Anängen Nyköpings OK 00:16:42 27,23
40 Gabriel Öhgren Sävedalens AIK 00:16:44 27,43
41 Karl Granath OK Kåre 00:16:45 27,53
42 Martin Rinnbäck OK Ravinen 00:16:48 27,83
43 Tobias Snell OK Renen 00:16:49 27,93
44 John McLelland OK Rodhen 00:16:57 28,73
45 Isak Olsson Stigsökarna 00:17:02 29,23
45 Viktor Holmgren Umeå OK 00:17:02 29,23
47 Rasmus Johansson Fjordside Sävedalens AIK 00:17:14 30,43
48 Arvid Kronmar Karlskrona SOK 00:17:15 30,53
49 Isak Westring Järfälla OK 00:17:20 31,03
50 Jakob Gunnarsson Lerums SOK 00:17:31 32,13
50 Albin Persson Halmstad OK 00:17:31 32,13
52 Benjamin Claesson Jönköpings OK 00:17:33 32,33
53 Nils Forsberg Rundström IFK Enskede 00:17:34 32,43
54 Alfred Liljeström Gävle OK 00:17:36 32,63
54 Johan Vinblad Lunds OK 00:17:36 32,63
56 Melker Andersson OK Pan-Kristianstad 00:17:37 32,73
57 Fredrik Glännefors Söders-Tyresö 00:17:38 32,83
58 Tamás Szüts Västerås SOK 00:17:40 33,03
59 Johan Bergius Visborgs OK 00:17:41 33,12
59 Arvid Blomster Ronneby OK 00:17:41 33,12
61 Jonas Carlsson Stora Tuna OK 00:17:42 33,22
62 Jonne Liukkonen Sundsvalls OK 00:17:45 33,52
63 Martin Sandqvist Västerås SOK 00:17:46 33,62
64 Erik Nilsson Dalaportens OL 00:17:49 33,92
65 Isak Berggren Gävle OK 00:17:50 34,02
66 Alvar Melin Haninge SOK 00:17:57 34,72
67 Malte Eveborn OK Roxen 00:18:00 35,02
68 Jakob Gadefors Nau Haninge SOK 00:18:05 35,52
69 Erik Lidström Lauri Snättringe SK 00:18:13 36,32
69 Oskar Sundblom Rånäs OK 00:18:13 36,32
71 Axel Lundgren Sundsvalls OK 00:18:17 36,72
72 Arvid Lundqvist Halmstad OK 00:18:22 37,22
73 Albin Hainke Snättringe SK 00:18:23 37,32
74 Samuel Lindén Attunda OK 00:18:24 37,42
75 Jakob Nilsson Umeå OK 00:18:28 37,82
76 Tobias Janzon Sjöstedt OK Måsen 00:18:33 38,32
76 David Mårtensson Garphyttans IF 00:18:33 38,32
78 Axel Hedström Östersunds OK 00:18:40 39,02
79 Ludvig Carlbom Ulricehamns OK 00:18:43 39,31
80 Lukas Aarnio OK Linné 00:18:49 39,91
81 Jakob Wilhelmsson Karlskrona SOK 00:18:58 40,81
82 Arvid Bylund IF Thor 00:19:01 41,11
83 Lukas Andrén Tibro OK 00:19:09 41,91
84 Carl Ås Lunds OK 00:19:10 42,01
85 Gustav Björklund IFK Enskede 00:19:13 42,31
86 Emil Sone Attunda OK 00:19:20 43,01
86 Filip Bäck Arboga OK 00:19:20 43,01
88 Linus Malm KFUM Örebro OK 00:19:30 44,01
89 Lukas Johansson Sundsvalls OK 00:19:45 45,50
90 Albin Lindskog OK Ravinen 00:19:47 45,70
91 Erik Johnsson OK Kolmården 00:19:58 46,80
92 Hugo Frisk Västerås SOK 00:20:06 47,60
93 Ludde Blom IFK Enskede 00:21:19 54,89
94 Sixten Ekbladh Sol Tranås 00:22:05 59,48
95 Pontus Axell IFK Enskede 00:23:05 65,47
96 Sven Nyström OK Linné 00:30:57 112,59
97 Emil Ahlström Västerås SOK 00:35:47 141,55
Elias Thörnblad Trollhättans SOK
Simon Fogelström Torsås OK
Viktor Jellvert Börjeson Göteborg-Majorna OK
Erik Åkesson Växjö OK
John Wolgast Snättringe SK
Olle Pettersson Gradin Attunda OK
Oscar Wall Jungbjer Göteborgs SK
Nils Körle OK Landehof
Seth Borglund Härnösands OK
Kevin Sjölander OK Rodhen
Henrik Petrisi Västerbergslagens OL

Annonser