Svenska Orienteringsförbundet

Ungdoms-SM, sprint - D15

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Elsa Sonesson Falköpings AIK OK 00:13:47 12,16
2 Agnes Djurstedt Eksjö SOK 00:13:53 12,67
3 Ida Eskilsson IK Hakarpspojkarna 00:14:00 13,27
4 Kerstin Ljungemyr OK Kolmården 00:14:07 13,87
5 Tilda Palm IK Hakarpspojkarna 00:14:11 14,21
6 Sabina Aumo Kungälvs OK 00:14:15 14,55
7 Moa Wallenborg Lunds OK 00:14:23 15,23
8 Vendela Söderqvist OK Kåre 00:14:31 15,92
9 Smilla Mogensen OK Ravinen 00:14:33 16,09
10 Klara Persson Halmstad OK 00:14:40 16,69
11 Lisa Thunell IFK Lidingö SOK 00:14:44 17,03
12 Maja Bergqvist Korsnäs IF OK 00:14:53 17,80
13 Sigrid Carlsson Sundbybergs IK 00:14:57 18,14
14 Evelina Svensson Finndahl IK Hakarpspojkarna 00:15:06 18,91
15 Eira Hertin IK Hakarpspojkarna 00:15:19 20,02
16 Thea Bökman Helsingborgs SOK 00:15:25 20,53
17 Åsa Sundström Järla Orientering 00:15:26 20,61
18 Emma Eliasson Domnarvets GOIF 00:15:34 21,30
19 Elsa Göras Leksands OK 00:15:36 21,47
19 Vera Pettersson Falköpings AIK OK 00:15:36 21,47
21 Kristin Herberthson Linköpings OK 00:15:39 21,72
22 Filippa Söderberg Kalmar OK 00:15:40 21,81
23 Irmelie Enström Sundsvalls OK 00:15:41 21,90
24 Ida Waernqvist NAIS Orienteringsklubb 00:15:47 22,41
24 Moa Eriksson Trollhättans SOK 00:15:47 22,41
26 Moa Skoog Falköpings AIK OK 00:15:49 22,58
27 Alice Ek Nyköpings OK 00:15:50 22,66
28 Hedda Röstin OK Ravinen 00:15:51 22,75
29 Alva Svensk Tjällmo-Godegårds OK 00:15:56 23,18
30 Hanna Jonsell IF Thor 00:16:00 23,52
31 Julia Näslund OK Hammaren 00:16:06 24,03
32 Tove Sjöberg Tullinge SK 00:16:07 24,12
33 Edit Karlsson Älvsby IF OK 00:16:13 24,63
33 Kajsa Heyden Lunds OK 00:16:13 24,63
35 Alicia Schandl OK Södertörn 00:16:17 24,97
36 Tilda Mårtensson OK Ravinen 00:16:25 25,65
36 Ida Hänström Täby OK 00:16:25 25,65
38 Elin Kjellman Linköpings OK 00:16:27 25,82
39 Ida Johansson Främmestads IK 00:16:28 25,91
40 Linnea Lund OK Kolmården 00:16:30 26,08
41 Caroline Guttke Nyköpings OK 00:16:32 26,25
42 Erika Åkesson Markbygdens OK 00:16:39 26,85
43 Ronja Ståhl Sundbybergs IK 00:16:40 26,93
44 Tuva-Cajsa Spik Leksands OK 00:16:46 27,45
45 Lea Edvardsson Umeå OK 00:16:51 27,87
46 Astrid Rex Sundsvalls OK 00:16:55 28,21
47 Ella Söderberg OK Skogsfalken 00:16:59 28,56
48 Alma Wallman Västerbergslagens OL 00:17:03 28,90
49 Sofie Bodin Almby IK 00:17:10 29,50
50 Cornelia Krafft Länna IF 00:17:12 29,67
51 Fanny Cedstedt Långhundra IF 00:17:21 30,43
52 Amanda Schönfeldt Sundsvalls OK 00:17:24 30,69
53 Alva Nystedt Skåneslättens OL 00:17:25 30,78
54 Evelina Nilsson Högåkers OK 00:17:27 30,95
55 Olivia Larsson Lunds OK 00:17:30 31,20
55 Sofia Rask Kungälvs OK 00:17:30 31,20
57 Agnes Damberg IFK Lidingö SOK 00:17:34 31,54
57 Fanny Östlund OK Kolmården 00:17:34 31,54
59 Thilda Seldén IF Rigor 00:17:37 31,80
60 Amanda Hall Västerås SOK 00:17:40 32,06
61 Anna Svarfvar Sjövalla FK 00:17:46 32,57
62 Elsa Karlsson OK Landehof 00:17:50 32,91
63 Tilda Berg Leksands OK 00:17:53 33,17
64 Stina Lind SOK Viljan 00:17:57 33,51
65 Lova Perman OK Tyr 00:18:00 33,76
66 Frida Johansson OK Skärmen 00:18:03 34,02
67 Filippa Kinde Tolered-Utby Ol-klubb 00:18:04 34,11
68 Rebecka Rundblad Främmestads IK 00:18:09 34,53
69 Hilda Martander Trollhättans SOK 00:18:11 34,70
70 Karin Lindgren KFUM Örebro OK 00:18:13 34,87
71 Tyra Forsberg Valbo AIF 00:18:17 35,22
72 Lisa Jakobsson Sundsvalls OK 00:18:22 35,64
72 Agnes Weiss Långhundra IF 00:18:22 35,64
74 Cecilia Hector Snättringe SK 00:18:25 35,90
74 Alice Helmersson Vandrarringen 00:18:25 35,90
76 Elsa Linder OK Hällen 00:18:34 36,67
77 Sofia Elverlind OK Tranan 00:18:52 38,21
78 Mirjam Inemyr Istrums SK 00:18:57 38,63
78 Sofia Green Almby IK 00:18:57 38,63
80 Disa Rangert Kungälvs OK 00:19:04 39,23
81 Amanda Alfredsson OK Tyr 00:19:06 39,40
82 Vilmalee Suwan OK Vilse 87 00:19:10 39,74
82 Ronja Andersson Trollhättans SOK 00:19:10 39,74
84 Sanna Sander OK Milan 00:19:17 40,34
85 Clea Wallnäs Sundbybergs IK 00:19:24 40,94
86 Emma Eliasson FK Friskus-Varberg 00:19:26 41,11
87 Anna Nilsson Garphyttans IF 00:19:30 41,45
88 Thea Nordin Korsnäs IF OK 00:19:33 41,71
89 Siri Larsen Tolered-Utby Ol-klubb 00:19:37 42,05
90 Hilma Erikers IK Jarl Rättvik 00:19:40 42,30
91 Sara Wänström Finspångs SOK 00:19:41 42,39
92 Frida Jarding Nyköpings OK 00:19:48 42,99
93 Karolina Bergh Papasikas Skarpnäcks OL 00:19:51 43,24
94 Elvira Ljungberg OK Skogsfalken 00:19:53 43,41
95 Julia Berg KFUM Örebro OK 00:20:01 44,10
96 Alma Appelgren Trollhättans SOK 00:20:08 44,69
97 Rebecka Pihlström OK Landehof 00:20:15 45,29
98 Felicia Svensson Rasbo IK 00:20:19 45,63
99 Frida Johansson Älvsby IF OK 00:20:20 45,72
99 Emma Westerlund Nyköpings OK 00:20:20 45,72
101 Sofia Sundin Waxholms OK 00:20:28 46,40
102 Lina Hällsten Stora Tuna OK 00:20:45 47,85
103 Emilia Johnsson OK Kåre 00:20:53 48,54
104 Alva Bladh Tullinge SK 00:21:15 50,42
105 Rebecka Westlund Kils OK 00:21:16 50,50
106 Mathilda Karlsson Valbo AIF 00:21:17 50,59
107 Linnea Leijon Härlövs IF 00:21:18 50,67
108 Wilma Thornell Surahammars SOK 00:21:26 51,36
109 Hanna Larsson Ystads OK 00:21:59 54,17
110 Jonna Sandberg Köping-Kolsva OK 00:22:38 57,50
111 Matilda Holm OK Djerf 00:22:55 58,96
112 Felicia Sahlén Västerås SOK 00:24:45 68,35
113 Kajsa Ivarsson Västerbergslagens OL 00:25:06 70,14
114 Ellen Hannrup IF Thor 00:25:09 70,40
115 Ester Andersson OK Södertörn 00:25:41 73,13
116 Johanna Almgren OK Ravinen 00:26:01 74,84
117 Maja Hoppe Waxholms OK 00:28:25 87,13
118 Julia Karlsson OK Skogsfalken 00:34:15 117,02
Amanda Granqvist OK Ravinen
Olivia Lundstedt Sjövalla FK
Eleonora Alinder Sjövalla FK
Lisa Åkesson Markbygdens OK
Selma Larsson Lunds OK
Kristina Lindgren Västerås SOK
Thea Nordin Abaji Eksjö SOK

Annonser

OOCup 2022