Svenska Orienteringsförbundet

Ungdoms-SM, lång - D16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Hanna Lundberg OK Renen 00:42:58 1,67
2 Ebba Lindell IF Thor 00:47:53 8,54
3 Kajsa Bogren Sundbybergs IK 00:50:16 11,87
4 Emma Eriksson Eksjö SOK 00:50:17 11,89
5 Hilda Holmqvist Johansson IK Hakarpspojkarna 00:50:40 12,43
6 Sofia Ivers Attunda OK 00:51:28 13,55
7 Agnes Lindblom Malmö OK 00:52:37 15,15
8 Clara Samuelsson OK Vivill 00:54:37 17,95
9 Lovisa Moqvist Lerums SOK 00:54:46 18,16
10 Julia Nordlander Sundsvalls OK 00:55:25 19,07
11 Lisa Olsson Torsås OK 00:55:36 19,32
12 Sofia Wigle Södertälje-Nykvarn OF 00:56:27 20,51
13 Thea Fagerström IFK Göteborg Orientering 00:57:11 21,54
14 Nina Persson Haninge SOK 00:59:09 24,28
15 Ebba Lind OK Skärmen 00:59:33 24,84
16 Emilia Bergström OK Rodhen 01:00:26 26,08
17 Jennifer Davidson Göteborg-Majorna OK 01:01:10 27,10
18 Sofie Franzén Almby IK 01:01:15 27,22
19 Amanda Karmetun OK Njudung 01:01:35 27,69
20 Clara Johansson OK Skärmen 01:01:46 27,94
21 Matilda Lindh Sundbybergs IK 01:01:47 27,97
22 Elin Emilsson OK Skogsfalken 01:02:19 28,71
23 Hilma Holmström Härlövs IF 01:03:24 30,22
24 Lovisa Hambäck Långhundra IF 01:03:26 30,27
25 Therese Nilsson OK Österåker 01:03:29 30,34
26 Alma Hjertberg Hestra IF 01:03:50 30,83
27 Märta Ljungberg Sjövalla FK 01:04:28 31,72
28 Thea Svensson IK Vikings OK 01:04:49 32,20
29 Amelie Rajan IFK Lidingö SOK 01:05:04 32,55
30 Thea Wennberg Skellefteå OK 01:05:32 33,21
31 Sofia Djerf Västerbergslagens OL 01:06:25 34,44
32 Amelie Josefsson Skogslöparna 01:06:29 34,53
33 Elin Rindstig SOK Viljan 01:06:56 35,16
34 Emely Weihart Hestra IF 01:07:15 35,60
35 Sara Hede Södertälje-Nykvarn OF 01:07:16 35,63
35 Sara Möller OK Södertörn 01:07:16 35,63
37 Malin Bierfeldt Ärla IF 01:08:21 37,14
38 Linnea Wedberg-Kilnäs Sjövalla FK 01:09:15 38,40
39 Tove Ringi OK Kåre 01:09:30 38,75
40 Sofia Edvardsson Järfälla OK 01:09:33 38,82
41 Hanna Roth Linköpings OK 01:09:39 38,96
42 Cornelia Ivarsson OK Hammaren 01:09:40 38,98
43 Sanna Hedberg OK Södertörn 01:10:18 39,87
44 Emma Lilje Gävle OK 01:10:45 40,50
44 Ester Olofsson OK Storsjön 01:10:45 40,50
46 Ella Karlsson Snättringe SK 01:11:06 40,99
47 Emmy Lindgren Linköpings OK 01:11:13 41,15
48 Irma Svensson OK Klyftamo 01:11:35 41,66
49 Nellie Rydlund Hässleholms OK 01:11:50 42,01
50 Nicolina Moberg OK Tyr 01:11:51 42,03
51 Emmie Lindbäck OK Renen 01:12:01 42,27
52 Elin Netz OK Kolmården 01:12:22 42,76
53 Hillevie Svärd Strängnäs-Malmby OL 01:12:51 43,43
54 Emma Ling IK Hakarpspojkarna 01:13:02 43,69
55 Tilda Wigforss Arboga OK 01:13:23 44,18
56 Hanna Ring Ronneby OK 01:13:40 44,57
57 Klara Andersson Domnarvets GOIF 01:14:28 45,69
58 Ingrid Olsson OK Tor 01:15:22 46,95
59 Sara Hertegren Järfälla OK 01:15:37 47,30
60 Ellen Killmey Vittjärvs IK 01:17:48 50,35
61 Ellinor Hamberg Järfälla OK 01:18:47 51,72
62 Klara Johansson Västvärmlands OK 01:19:31 52,75
63 Tilda Golsäter Korsnäs IF OK 01:22:14 56,54
64 Karin Wedman Västerbergslagens OL 01:22:28 56,87
65 Ylva Johansson OK Djerf 01:23:13 57,92
66 Sofia Lundkvist OK Vargen 01:23:59 58,99
67 Maja Sandvik Attunda OK 01:26:46 62,88
68 Elin Hugosson Lunds OK 01:27:37 64,07
69 Lilian Palm HJS-Vansbro OK 01:29:02 66,05
70 Linnea Persson Valbo AIF 01:29:08 66,19
71 Ida Larsson Västerås SOK 01:30:00 67,40
72 Emma Ivarsson OK Kullingshof 01:31:44 69,82
73 Hanna Lundgren Linköpings OK 01:34:53 74,22
74 Erica Bogren IF Hagen 01:35:52 75,60
75 Sofia Palm FK Boken 01:37:36 78,02
76 Petronella Hedenlund Täby OK 01:40:15 81,72
77 Ester Laudon Vännäs OK 01:41:07 82,94
78 Kristina Klingnéus IK Vikings OK 01:41:27 83,40
79 Elin Nilsson Andrarums IF 01:42:24 84,73
80 Tove Frænell Sundsvalls OK 01:47:40 92,09
81 Josefine Jonsson OK Tor 01:49:24 94,51
82 Anna Aasa Övertorneå IF 01:49:58 95,30
83 Moa Engström OK Renen 01:50:29 96,03
84 Matilda Nilsson Halmstad OK 01:53:52 100,75
85 Isabella Joons Leksands OK 01:55:19 102,78
86 Elsa Forsgren Västerbergslagens OL 02:13:40 128,43
Kajsa Ljungberg Tumba-Mälarhöjden OK
Maria Logren Sjövalla FK
Linn Karlsson OK Vilse 87
Klara Andersson OK Orion
Katja Leickt Tullinge SK
Olivia Asp IFK Göteborg Orientering
Tyra Dernfalk Västerbergslagens OL
Embla Cinthio Skåneslättens OL
Lovisa Gustafsson KFUM Örebro OK
Alice Marmelid OK Roxen
Alva Nyström IF Thor

Annonser

OOCup 2022