Svenska Orienteringsförbundet

Ungdoms-SM, lång - D15

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Maja Bergqvist Korsnäs IF OK 00:45:16 9,02
2 Eleonora Alinder Sjövalla FK 00:47:12 11,90
3 Klara Åkerman Sjöström Västerås SOK 00:47:18 12,05
4 Ida Eskilsson IK Hakarpspojkarna 00:48:00 13,09
5 Kerstin Ljungemyr OK Kolmården 00:48:26 13,74
6 Vera Pettersson Falköpings AIK OK 00:49:04 14,68
7 Ida Waernqvist NAIS Orienteringsklubb 00:50:12 16,37
8 Hanna Jonsell IF Thor 00:50:39 17,04
9 Eira Hertin IK Hakarpspojkarna 00:50:43 17,14
10 Vendela Söderqvist OK Kåre 00:51:14 17,91
11 Ronja Ståhl Sundbybergs IK 00:51:19 18,03
12 Lea Edvardsson Umeå OK 00:52:24 19,64
13 Elsa Sonesson Falköpings AIK OK 00:52:29 19,77
14 Moa Wallenborg Lunds OK 00:53:14 20,88
15 Erika Åkesson Markbygdens OK 00:53:17 20,96
16 Linnea Lund OK Kolmården 00:54:08 22,22
17 Sabina Aumo Kungälvs OK 00:54:12 22,32
18 Alicia Schandl OK Södertörn 00:54:38 22,97
19 Smilla Mogensen OK Ravinen 00:54:40 23,02
20 Cornelia Krafft Länna IF 00:55:02 23,56
21 Agnes Djurstedt Eksjö SOK 00:55:20 24,01
22 Alice Ek Nyköpings OK 00:55:34 24,36
23 Amanda Granqvist OK Ravinen 00:55:42 24,56
24 Olivia Lundstedt Sjövalla FK 00:56:01 25,03
25 Julia Näslund OK Hammaren 00:56:53 26,32
26 Anna Svarfvar Sjövalla FK 00:56:54 26,34
27 Åsa Sundström Järla Orientering 00:57:14 26,84
28 Fanny Östlund OK Kolmården 00:57:47 27,66
29 Lisa Åkesson Markbygdens OK 00:58:02 28,03
30 Thilda Seldén IF Rigor 00:58:04 28,08
31 Irmelie Enström Sundsvalls OK 00:59:07 29,64
32 Moa Skoog Falköpings AIK OK 00:59:17 29,89
33 Emma Eliasson Domnarvets GOIF 00:59:18 29,92
34 Emma Almgren OK Ravinen 00:59:30 30,21
35 Tilda Berg Leksands OK 00:59:51 30,74
36 Alva Nystedt Skåneslättens OL 01:00:04 31,06
37 Thea Bökman Helsingborgs SOK 01:00:17 31,38
38 Ronja Andersson Trollhättans SOK 01:00:36 31,85
39 Alva Svensk Tjällmo-Godegårds OK 01:01:10 32,70
40 Filippa Söderberg Kalmar OK 01:01:27 33,12
41 Elin Kjellman Linköpings OK 01:01:36 33,34
42 Sigrid Carlsson Sundbybergs IK 01:02:05 34,06
43 Sara Wänström Finspångs SOK 01:02:19 34,41
44 Tilda Palm IK Hakarpspojkarna 01:02:33 34,76
45 Elsa Karlsson OK Landehof 01:02:40 34,93
46 Tuva-Cajsa Spik Leksands OK 01:02:45 35,05
47 Moa Eriksson Trollhättans SOK 01:03:01 35,45
48 Lina Hällsten Stora Tuna OK 01:03:19 35,90
49 Selma Larsson Lunds OK 01:03:29 36,15
50 Agnes Damberg IFK Lidingö SOK 01:03:50 36,67
51 Filippa Kinde Tolered-Utby Ol-klubb 01:04:05 37,04
52 Klara Persson Halmstad OK 01:04:55 38,28
53 Sofia Rask Kungälvs OK 01:05:04 38,50
54 Ida Johansson Främmestads IK 01:05:24 39,00
55 Kajsa Heyden Lunds OK 01:06:02 39,94
56 Johanna Almgren OK Ravinen 01:06:42 40,94
57 Elsa Göras Leksands OK 01:06:44 40,99
58 Elin Lindberg Vandrarringen 01:07:09 41,61
59 Ida Hänström Täby OK 01:07:22 41,93
60 Kristina Lindgren Västerås SOK 01:07:35 42,25
61 Edit Karlsson Älvsby IF OK 01:07:50 42,62
62 Astrid Rex Sundsvalls OK 01:07:52 42,67
63 Thea Nordin Abaji Eksjö SOK 01:09:32 45,15
64 Ellen Hannrup IF Thor 01:10:02 45,90
65 Evelina Svensson Finndahl IK Hakarpspojkarna 01:10:13 46,17
66 Emma Westerlund Nyköpings OK 01:10:41 46,87
67 Hilda Martander Trollhättans SOK 01:11:50 48,58
68 Elsa Linder OK Hällen 01:12:37 49,75
69 Fanny Cedstedt Långhundra IF 01:12:41 49,84
70 Frida Johansson OK Skärmen 01:13:01 50,34
71 Cecilia Hector Snättringe SK 01:13:32 51,11
72 Kristin Herberthson Linköpings OK 01:13:59 51,78
73 Olivia Larsson Lunds OK 01:14:29 52,53
74 Tilda Mårtensson OK Ravinen 01:14:30 52,55
75 Tove Sjöberg Tullinge SK 01:15:16 53,69
76 Sofie Bodin Almby IK 01:15:41 54,31
77 Ella Söderberg OK Skogsfalken 01:15:56 54,68
78 Sofia Sundin Waxholms OK 01:15:57 54,71
79 Lisa Thunell IFK Lidingö SOK 01:16:39 55,75
80 Karolina Bergh Papasikas Skarpnäcks OL 01:18:24 58,36
81 Lisa Jakobsson Sundsvalls OK 01:18:37 58,68
82 Hedda Röstin OK Ravinen 01:18:41 58,78
83 Caroline Guttke Nyköpings OK 01:19:21 59,77
84 Sofia Green Almby IK 01:20:01 60,76
85 Mirjam Inemyr Istrums SK 01:21:17 62,65
86 Alva Bladh Tullinge SK 01:22:22 64,26
87 Wilma Thornell Surahammars SOK 01:22:41 64,73
88 Vilmalee Suwan OK Vilse 87 01:23:51 66,47
89 Disa Rangert Kungälvs OK 01:24:05 66,82
90 Rebecka Westlund Kils OK 01:25:16 68,58
91 Frida Jarding Nyköpings OK 01:26:31 70,44
92 Hanna Larsson Ystads OK 01:26:51 70,94
93 Julia Berg KFUM Örebro OK 01:27:50 72,40
94 Amanda Alfredsson OK Tyr 01:27:55 72,53
95 Karin Lindgren KFUM Örebro OK 01:28:22 73,20
96 Amanda Hall Västerås SOK 01:28:44 73,74
97 Lova Perman OK Tyr 01:28:47 73,82
98 Elvira Ljungberg OK Skogsfalken 01:29:48 75,33
99 Sofia Elverlind OK Tranan 01:30:07 75,80
100 Hilma Erikers IK Jarl Rättvik 01:30:22 76,18
101 Rebecka Pihlström OK Landehof 01:30:34 76,47
102 Alma Appelgren Trollhättans SOK 01:33:19 80,57
103 Tyra Forsberg Valbo AIF 01:34:38 82,53
104 Jonna Sandberg Köping-Kolsva OK 01:37:16 86,45
105 Evelina Nilsson Högåkers OK 01:37:39 87,02
106 Matilda Holm OK Djerf 01:47:20 101,44
107 Rebecka Rundblad Främmestads IK 02:02:31 124,05
108 Ester Andersson OK Södertörn 02:16:13 144,45
109 Linnea Leijon Härlövs IF 02:17:01 145,64
Clea Wallnäs Sundbybergs IK
Stina Lind SOK Viljan
Julia Karlsson OK Skogsfalken
Alice Helmersson Vandrarringen
Emma Eliasson FK Friskus-Varberg
Amanda Schönfeldt Sundsvalls OK
Felicia Sahlén Västerås SOK
Sanna Sander OK Milan
Anna Nilsson Garphyttans IF

Annonser

OOCup 2022