Svenska Orienteringsförbundet

Ungdoms-SM, lång - H15

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Hugo Kindborn OK Hällen 00:46:15 18,09
2 Oskar Vikström Sundsvalls OK 00:47:18 20,15
3 Mattias Östberg Stora Tuna OK 00:47:25 20,38
4 Viktor Gunnarsson IK Hakarpspojkarna 00:47:35 20,71
5 William Sturesson Lerums SOK 00:47:43 20,97
6 Sverre Röjgård OK Kolmården 00:49:06 23,68
7 Lukas Larsson OK Skogshjortarna 00:49:20 24,13
8 Anton Uller Kils OK 00:49:23 24,23
9 Arvid Björk Trollhättans SOK 00:49:38 24,72
10 Casper Skepp Sävedalens AIK 00:49:54 25,25
11 Edvin Hellsten Nyköpings OK 00:50:51 27,11
12 Anton Törnqvist Karlskrona SOK 00:51:25 28,22
13 Alfred Erdelius IF Rigor 00:52:14 29,82
14 Olle Kallur OK Ravinen 00:52:31 30,37
15 Wille Långberg Hudiksvalls OK 00:53:12 31,71
16 Isak Gelius Snättringe SK 00:53:58 33,21
17 Johan Mårtensson IF Hagen 00:55:38 36,48
18 Albin Gezelius IFK Mora OK 00:55:43 36,64
19 William Grunder Järfälla OK 00:55:48 36,80
20 Tore Palmgren Sundsvalls OK 00:56:20 37,85
21 Willy Fjällborg Stenungsunds OK 00:56:26 38,05
22 Albin Blomberg Segersta OK 00:56:35 38,34
23 Aron Hellgren IF Thor 00:56:44 38,63
24 Hugo Ericsson Växjö OK 00:57:19 39,78
25 Isak Lundholm Umeå OK 00:57:32 40,20
26 Elias Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 00:57:35 40,30
27 Hugo Unosson Kalmar OK 00:58:04 41,25
28 Erik Johansson FK Boken 00:58:05 41,28
29 Rasmus Eriksson Umeå OK 00:58:30 42,09
30 Linus Dahlberg OK Nolaskogsarna 00:58:32 42,16
31 Kasper Lagerström Nyköpings OK 00:59:05 43,24
32 Hampus Hatlen Tullinge SK 00:59:33 44,15
33 Albin Nyqvist OK Landehof 01:00:16 45,56
34 Simon Markström OK Renen 01:00:28 45,95
35 Edvin Henrysson Tibro OK 01:00:29 45,98
36 Samuel Böke OK Kullingshof 01:00:45 46,50
37 Albin Hjellström IK Hakarpspojkarna 01:00:55 46,83
38 Loke Hedberg Lunds OK 01:01:04 47,12
39 Oskar Ådahl Umeå OK 01:01:32 48,04
40 Alexander Jansson OK Djerf 01:01:45 48,46
41 Anton Kastrup Sävedalens AIK 01:02:13 49,38
42 Simon Karlsson Holmer IFK Mora OK 01:02:24 49,74
43 Hugo Larsson Karlskrona SOK 01:02:29 49,90
44 David Almén Trollhättans SOK 01:02:35 50,09
45 Anton Carlsson IF Hagen 01:02:54 50,71
46 Arvid Feil Lindmark Skellefteå OK 01:03:11 51,27
47 Otto Balck Täby OK 01:03:13 51,34
48 Viktor Löfgren Södertälje-Nykvarn OF 01:04:25 53,69
49 Emil Jägstedt Halmstad OK 01:04:26 53,72
50 Albin Weiden Skåneslättens OL 01:04:28 53,78
51 Måns Björnskiöld OK Roxen 01:06:40 58,09
52 Edvin Selin FK Göingarna 01:06:59 58,71
53 Eric Hallner Ockelbo OK 01:07:29 59,69
54 Fredrik Hane OK Tyr 01:07:41 60,09
55 Klockar-Eskil Nääs Leksands OK 01:07:50 60,38
56 Fritjof Aderstedt Althoff Kungälvs OK 01:07:58 60,64
57 Valter Fredriksson Tjalve IF Norrköping 01:08:12 61,10
58 Axel Eveborn SOK Viljan 01:08:17 61,26
59 Wilhelm Nordqvist Waxholms OK 01:08:30 61,69
60 Oscar Aneland OK Ravinen 01:08:49 62,31
61 Hjalmar Sandberg OK Älvsjö-Örby 01:09:43 64,07
62 Alfons Peterson OK Denseln 01:09:53 64,40
63 Axel Lindgren Nyköpings OK 01:09:57 64,53
64 Petter Erlandsson Sundsvalls OK 01:10:01 64,66
65 Adam Skoglund Ulricehamns OK 01:11:09 66,88
66 Olle Kallerbäck Växjö OK 01:11:25 67,40
67 Jakob Moberg OK Löftan 01:11:26 67,43
68 Erik Bovallius Järfälla OK 01:11:50 68,22
69 Mattias Hansson OK Djerf 01:13:04 70,63
70 Henrik Franzén Almby IK 01:13:11 70,86
71 Jakob Tedhamre Snättringe SK 01:13:23 71,25
72 Lucas Ahlström Västerås SOK 01:14:29 73,41
73 Mattias Öhlund IK Hakarpspojkarna 01:14:41 73,80
74 Tobias Dahlmark Västerås SOK 01:15:35 75,56
75 Christoffer Lindgren OK Kåre 01:16:35 77,52
76 Alex Johansson FK Friskus-Varberg 01:17:09 78,63
77 Eskil Widehag Sundbybergs IK 01:17:18 78,93
78 Simon Wahlnäs OK Linné 01:17:56 80,17
79 Filip Storell Haninge SOK 01:17:57 80,20
80 Gustav Askroth KFUM Örebro OK 01:18:54 82,06
81 Wilhelm Larsson Linköpings OK 01:20:00 84,22
82 Markus Halvarsson Leksands OK 01:20:24 85,00
83 Johan Lund Stenungsunds OK 01:20:37 85,43
84 Axel Bechtel FK Friskus-Varberg 01:20:53 85,95
85 Olle Melén Trollhättans SOK 01:23:50 91,73
86 Filip Håkansson OK Orion 01:23:51 91,76
87 Pelle Nilsson OK Linné 01:25:11 94,37
88 Melker Andersson Eds SK 01:30:28 104,72
89 Andreas Holmqvist Nyköpings OK 01:34:14 112,10
90 Erik Ling IK Hakarpspojkarna 01:34:23 112,40
91 Mattis Sandén OK Södertörn 01:35:26 114,45
92 Tage Kinell IFK Göteborg Orientering 01:36:18 116,15
93 Albin Warvelin Långhundra IF 01:40:48 124,97
94 Joel Owén Valbo AIF 01:48:02 139,14
95 Adam Österdahl Visborgs OK 02:32:32 226,32
Oscar Hultgren OK Njudung
Alfred Leon Trollhättans SOK
Gustav Lidman Tibro OK
Arvid Ekström Stenungsunds OK
Anton Blomqvist Markbygdens OK
Agust Kronkvist Örkelljunga FK
Olle Erlandsson SOK Viljan
Albin Genberg Ulricehamns OK

Annonser

OOCup 2022