O-event, dag 1, Sprint by Night - H21
- Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
- Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
|
|
Namn |
Klubb |
Tid |
Poäng |
|
1 |
August Mollén
|
OK Denseln |
00:13:38 |
7,04 |
|
2 |
Samuel Pihlström
|
OK Landehof |
00:13:49 |
8,11 |
|
3 |
Emil Wingstedt
|
Halden SK |
00:13:53 |
8,50 |
|
4 |
Felix Axelsson
|
Markbygdens OK |
00:14:05 |
9,68 |
|
5 |
Filip Trofast
|
Bredaryds SOK |
00:14:10 |
10,16 |
|
6 |
Pontus Karlsson
|
Markbygdens OK |
00:14:27 |
11,82 |
|
7 |
Damien Renard
|
OK Denseln |
00:14:39 |
13,00 |
|
8 |
Sergey Fedatsenka
|
Sävedalens AIK |
00:14:43 |
13,39 |
|
9 |
Martin Hogedal
|
OK Alehof |
00:14:58 |
14,85 |
|
10 |
Rikard Pentonen
|
IFK Göteborg Orientering |
00:15:38 |
18,76 |
|
11 |
Allan Mogensen
|
OK Ravinen |
00:15:42 |
19,15 |
|
12 |
Olle Sörqvist
|
Markbygdens OK |
00:15:51 |
20,03 |
|
13 |
Joel Börjesson Eriksson
|
Storviks IF |
00:16:03 |
21,20 |
|
14 |
Göran Thimberg
|
Söders-Tyresö |
00:16:16 |
22,47 |
|
15 |
Torgny Lindström
|
Ronneby OK |
00:16:24 |
23,25 |
|
16 |
Henrik Sandström
|
OK Ravinen |
00:16:27 |
23,54 |
|
17 |
Björn Lundquist
|
OK Ravinen |
00:16:56 |
26,38 |
|
18 |
Erik Råberg
|
OK Landehof |
00:16:59 |
26,67 |
|
19 |
Henrik Tengvall
|
Boxholm-Mjölby OL |
00:17:12 |
27,94 |
|
20 |
Mattias Olofsson
|
OK Enen |
00:17:17 |
28,43 |
|
21 |
Daniel Håkansson
|
OK Gränsen |
00:17:19 |
28,62 |
|
22 |
Mikael Mellegård
|
Lidköpings VSK |
00:17:54 |
32,04 |
|
23 |
Magnus Södervall
|
IK Gandvik |
00:18:17 |
34,29 |
|
24 |
Albin Tengvall
|
Boxholm-Mjölby OL |
00:18:25 |
35,07 |
|
25 |
Tobias Erixon
|
OK Kullingshof |
00:18:42 |
36,73 |
|
26 |
John Gabrielsson
|
Sävedalens AIK |
00:18:53 |
37,80 |
|
27 |
Simon Björnehäll
|
OK Gränsen |
00:19:00 |
38,49 |
|
28 |
Johan Nilsson
|
Hultsfreds OK |
00:19:03 |
38,78 |
|
29 |
Jacob Enberg
|
Halmstad OK |
00:19:18 |
40,25 |
|
29 |
Peter Andersson
|
Söders-Tyresö |
00:19:18 |
40,25 |
|
31 |
Johan Hagström
|
Falkenbergs OK |
00:19:19 |
40,34 |
|
32 |
Conny Erixon
|
OK Kullingshof |
00:19:27 |
41,12 |
|
33 |
Niklas Nilsson
|
Härlövs IF |
00:19:42 |
42,59 |
|
34 |
Fredrik Sörqvist
|
Sigtuna OK |
00:20:08 |
45,13 |
|
35 |
Henrik Andersson
|
OK Gynge |
00:20:25 |
46,79 |
|
36 |
James Turton
|
Östersunds OK |
00:21:06 |
50,79 |
|
37 |
Mikael Hindgård
|
Bredareds IF |
00:24:35 |
71,21 |
|
38 |
Oskar Eriksson
|
OK Älgen |
00:25:06 |
74,23 |
|
39 |
Philip Stensby
|
Tibro OK |
00:25:13 |
74,92 |
|
40 |
Anton Sundström
|
Bredareds IF |
00:27:14 |
86,73 |