Swedish Orienteering Federation

O-event, dag 1, Sprint by Night - D14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Name Club Time Poäng
1 Klara Borg Södertälje-Nykvarn OF 00:10:41 22.39
2 Ebba Thern OK Skogshjortarna 00:10:49 23.40
3 Elina Reinholdsson OK Alehof 00:11:20 27.30
4 Emma Emilsson OK Skogsfalken 00:11:27 28.19
5 Emmy Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:11:39 29.70
6 Tuva Nylund Bredaryds SOK 00:11:40 29.83
7 Alma Svennerud Karlskrona SOK 00:11:44 30.33
8 Stina Andersson Anderstorps OK 00:11:50 31.09
9 Marta Törnström FK Friskus-Varberg 00:11:51 31.21
10 Ebba Ottosson Gävle OK 00:12:00 32.35
10 Maja Graad IF Rigor 00:12:00 32.35
13 Filippa Fagerström IFK Göteborg Orientering 00:12:05 32.98
14 Ellen Funke Leksands OK 00:12:06 33.10
15 Alice Eriksson Björling Domnarvets GOIF 00:12:16 34.36
16 Lisa Swartz OK Orion 00:12:49 38.52
17 Ina Åman OK Vilse 87 00:12:54 39.15
18 Agnes Kamfors OK Kullingshof 00:12:55 39.28
19 Anja Nilsson Domnarvets GOIF 00:12:56 39.40
20 Maja Inghammar Hestra IF 00:12:58 39.65
21 Elsa Wiberg Helsingborgs SOK 00:13:12 41.42
23 Matilda Wallström Sävedalens AIK 00:13:23 42.80
26 Maja Karmstig FK Friskus-Varberg 00:13:30 43.69
27 Martina Niklasson Växjö OK 00:13:34 44.19
28 Ellen Toll OK Njudung 00:13:35 44.32
29 Elin Bryggar Grycksbo IF OK 00:13:44 45.45
31 Asta Törnkvist Anderstorps OK 00:13:49 46.08
32 Wilma Pettersson OK Kullingshof 00:13:54 46.71
33 Elsa Boberg IF Rigor 00:13:58 47.21
34 Vera Elfström OK Orinto 00:14:01 47.59
35 Maja Lindén Växjö OK 00:14:11 48.85
36 Saga Mattsson Dalaportens OL 00:14:13 49.11
37 Agnes Wallin Korsnäs IF OK 00:14:14 49.23
38 Klara Ersson OK Kåre 00:14:18 49.74
39 Linn Andersson OK Tyr 00:14:29 51.12
41 Meja Alenius Nyköpings OK 00:14:43 52.89
42 Katja Gustafsson Nyköpings OK 00:14:49 53.64
43 Annika Källman OK Hällen 00:14:58 54.78
44 Sandra Widuch Karlskrona SOK 00:15:01 55.15
45 Julia Westh Mullsjö SOK 00:15:12 56.54
46 Miranda Fredriksson Nyköpings OK 00:15:20 57.55
48 Tilda Hagelberg Eksjö SOK 00:15:39 59.94
49 Maja Bäcklund Ronneby OK 00:15:42 60.32
50 Anna Svensson IF Rigor 00:15:47 60.95
51 Klara Bäckstäde Visborgs OK 00:15:52 61.58
52 Linn Johnsson Matteus SI 00:15:54 61.83
53 Alva Svensson FK Åsen 00:15:56 62.08
55 Anna Backman Lidköpings VSK 00:15:59 62.46
56 Natalie Gardelin Gotlands Bro OK 00:16:23 65.49
57 Alicia Bergkvist Västerbergslagens OL 00:16:26 65.86
58 Emma Norin Söders-Tyresö 00:16:33 66.75
60 Linnea Skobe Kalmar OK 00:16:48 68.64
61 Linnea Axelsson Åmåls OK 00:17:26 73.43
62 Tilda Rosander SOK Aneby 00:17:29 73.80
63 Alicia Björnberg Söders-Tyresö 00:17:33 74.31
64 Linnea Höök Fjärås AIK 00:17:35 74.56
65 Lina Holmqvist OK Tor 00:17:45 75.82
67 Nelly De Groot Boersma Rydboholms SK 00:18:45 83.38
68 Tilde Blixt Avesta OK 00:18:55 84.64
69 Emma Emanuelsson OK Tranan 00:19:07 86.15
71 Ida Svahn Söders-Tyresö 00:19:43 90.69
72 Kristina Bohman OK Orinto 00:19:50 91.57
73 Vilma Johansson OK Hällen 00:20:31 96.74
75 Linn Eneljung IFK Göteborg Orientering 00:27:37 150.42
Olga Rindeskog Västerbergslagens OL
Stella Burén IK Ymer
Judith Lundqvist Kalmar OK

Advertisements

Bagheera