Svenska Orienteringsförbundet

O-event, dag 3, Zoorientering - H14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Arvid Skepp Sävedalens AIK 00:11:29 24,63
2 Olle Karlsson IK Hakarpspojkarna 00:12:02 29,30
3 Victor Beischer IK Uven 00:12:09 30,29
4 Adrian Sjödin IK Hakarpspojkarna 00:12:26 32,70
5 Joel Golsäter Korsnäs IF OK 00:12:32 33,55
6 Elias Nordberg Göteborg-Majorna OK 00:12:47 35,67
7 Linus Vernström Ronneby OK 00:12:49 35,95
8 Tobias Johansson OK Löftan 00:12:51 36,24
9 Gunnar Fovaeus Sävedalens AIK 00:12:53 36,52
13 Ludvig Hedström OK Skogshjortarna 00:13:26 41,19
14 Hugo Cedervall Örkelljunga FK 00:13:29 41,61
15 Victor Hansson OK Löftan 00:13:30 41,76
15 William Rönnborg IK Uven 00:13:30 41,76
17 Simon Bååth Sävedalens AIK 00:13:39 43,03
18 Alvin Ollander OK Landehof 00:13:47 44,16
19 Anders Skoglund Sol Tranås 00:13:59 45,86
20 Lucas Boström OK Alehof 00:14:06 46,85
21 Alfred Hallqvist Ulricehamns OK 00:14:12 47,70
22 Karl Granfors OK Landehof 00:14:16 48,27
23 Jonathan Rundqvist OK Nackhe 00:14:30 50,25
26 Filip Broling Bredaryds SOK 00:14:36 51,10
27 Joel Holmberg Ulricehamns OK 00:14:40 51,66
29 Alexander Ahlsén Södertälje-Nykvarn OF 00:14:42 51,94
31 Hannes Essunger Sjövalla FK 00:14:59 54,35
32 Lukas Hagberg Kalmar OK 00:15:01 54,63
33 Albin Liljenvall Tolered-Utby Ol-klubb 00:15:05 55,20
34 David Berglund IF Thor 00:15:25 58,03
35 Oskar Eriksson Ronneby OK 00:15:27 58,31
36 Isak Andersson Lunds OK 00:15:28 58,45
37 William Rebane Kils OK 00:15:30 58,74
38 Joel Ringström OK Landehof 00:15:31 58,88
39 Esbjörn Montelius Risberg OK Kåre 00:15:37 59,73
40 Olle Thimberg Söders-Tyresö 00:15:38 59,87
41 Gustav Berts OK Alehof 00:15:41 60,29
42 Johan Wall Jungbjer Göteborgs SK 00:15:57 62,56
43 Sebastian Åkärbjär IFK Mora OK 00:15:58 62,70
44 Eric Luthman Degerfors OK 00:15:59 62,84
45 Martin Hansson IF Rigor 00:16:00 62,98
46 Isak Thörnblad OK Flundrehof 00:16:02 63,26
50 Gustav Andersson OK Löftan 00:16:32 67,51
51 Lukas Erdalen IFK Göteborg Orientering 00:16:38 68,36
53 Måns Eliasson IK Hakarpspojkarna 00:16:42 68,92
55 Linus Zederin OK Nackhe 00:16:49 69,92
56 Mattias Hedin Söders-Tyresö 00:16:58 71,19
57 Teo Struck OK Ravinen 00:17:08 72,60
58 Anton Josefsson OK Gisle 00:17:09 72,75
59 Alfred Johansson OK Alehof 00:17:21 74,44
61 Olle Sandström OK Ravinen 00:17:34 76,28
62 Filip Ingemarsson Hestra IF 00:17:51 78,69
63 Eric Johansson OK Kåre 00:17:53 78,97
64 Jonatan Wickström OK Tor 00:17:58 79,68
65 Moltas Östergren Alvesta SOK 00:18:23 83,22
66 Axel Eckhardt Markbygdens OK 00:18:27 83,78
67 Albin Samuelsson OK Vivill 00:18:30 84,21
68 Adrian Bergqvist OK Alehof 00:18:38 85,34
70 Daniel Lind Dalaportens OL 00:18:51 87,18
71 Jakob Ingelström OK Gynge 00:19:06 89,30
72 Gustav Granström NAIS Orienteringsklubb 00:19:32 92,98
73 Simon Ljungkvist OK Alehof 00:19:38 93,83
74 John Kinnander Matteus SI 00:19:39 93,97
76 Albin Sjöblom OK Kåre 00:19:47 95,10
77 Viktor Norberg Stora Tuna OK 00:19:52 95,81
78 Jonathan Flodman Gotlands Bro OK 00:20:06 97,79
81 Linus Carlsson Kokinsky IFK Göteborg Orientering 00:20:43 103,03
82 Simon Sahlin Sjövalla FK 00:20:48 103,74
83 Gustav Carlsson OK Landehof 00:21:06 106,28
84 Alfons Enell Sol Tranås 00:21:14 107,41
85 Arvid Petersson Tolered-Utby Ol-klubb 00:21:17 107,84
86 Carl Stadig IK Gandvik 00:21:18 107,98
87 Albin Örnvall Boxholm-Mjölby OL 00:21:41 111,24
88 Axel Wågberg NAIS Orienteringsklubb 00:21:44 111,66
89 Axel Grimbeck Sävedalens AIK 00:21:46 111,94
90 Erik Rexfelt Falkenbergs OK 00:22:12 115,62
91 Edvard Pettersson Gotlands Bro OK 00:22:21 116,90
92 Edvin Nyborg OK Orinto 00:22:35 118,88
93 Benjamin Reul OK Orinto 00:24:07 131,90
94 Ville Lundgren Kalmar OK 00:24:26 134,58
95 Alexander Persson Halmstad OK 00:24:34 135,72
96 Albin Boell IFK Göteborg Orientering 00:25:19 142,08
99 Oscar Nyman OK Gipen 00:28:54 172,51
100 Edvin Tolestam IF Rigor 00:29:01 173,50
101 Erik Bernersson OK Enen 00:29:43 179,44
102 Oliwer Göransson Lidköpings VSK 00:29:49 180,29
103 Axel Björkman Sjövalla FK 00:31:40 196,00
104 Erik Wettergren FK Herkules 00:34:43 221,89
105 Albin Appelgren Trollhättans SOK 00:40:35 271,70
Alexander Höglind FK Herkules
Hannes Svensson Ronneby OK

Annonser

OOCup 2022