Svenska Orienteringsförbundet

O-event, dag 2, Downhill Sprint - D16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Erika Åkesson Markbygdens OK 00:14:03 10,58
2 Ida Eskilsson IK Hakarpspojkarna 00:14:15 11,56
3 Clara Samuelsson OK Vivill 00:14:18 11,81
4 Vendela Söderqvist OK Kåre 00:14:29 12,71
6 Eleonora Alinder Sjövalla FK 00:15:03 15,49
7 Lisa Åkesson Markbygdens OK 00:15:04 15,57
9 Olivia Asp IFK Göteborg Orientering 00:15:28 17,53
9 Tuva-Cajsa Spik Leksands OK 00:15:28 17,53
12 Maja Bergqvist Korsnäs IF OK 00:15:58 19,99
13 Amanda Karmetun OK Njudung 00:15:59 20,07
15 Hanna Roth Linköpings OK 00:16:05 20,56
17 Evelina Svensson Finndahl IK Hakarpspojkarna 00:16:20 21,79
17 Alice Ek Nyköpings OK 00:16:20 21,79
19 Martina Rizzi Eksjö SOK 00:16:37 23,18
20 Ida Waernqvist NAIS Orienteringsklubb 00:16:52 24,41
21 Klara Persson Halmstad OK 00:16:54 24,57
22 Karin Wedman Västerbergslagens OL 00:16:55 24,65
23 Moa Skoog Falköpings AIK OK 00:17:02 25,22
24 Smilla Mogensen OK Ravinen 00:17:14 26,21
26 Frida Jarding Nyköpings OK 00:17:22 26,86
27 Lovisa Hambäck Långhundra IF 00:17:28 27,35
28 Elsa Göras Leksands OK 00:17:29 27,43
29 Kajsa Ivarsson Västerbergslagens OL 00:17:33 27,76
30 Ida Hallin Surahammars SOK 00:17:35 27,92
32 Therese Nilsson OK Österåker 00:17:42 28,50
33 Jennifer Davidson Göteborg-Majorna OK 00:17:45 28,74
34 Lisa Thunell IFK Lidingö SOK 00:17:46 28,82
35 Ellen Hannrup IF Thor 00:17:51 29,23
36 Ebba Lind OK Skärmen 00:17:54 29,48
37 Ella Söderberg OK Skogsfalken 00:18:20 31,60
39 Caroline Guttke Nyköpings OK 00:18:25 32,01
40 Moa Sahlstedt Sol Tranås 00:18:26 32,10
41 Ida Hänström Täby OK 00:18:27 32,18
42 Thea Nordin Korsnäs IF OK 00:18:43 33,49
43 Hanna Ring Ronneby OK 00:18:44 33,57
44 Emma Westerlund Nyköpings OK 00:19:02 35,04
45 Tove Ringi OK Kåre 00:19:10 35,69
46 Alma Wallman Västerbergslagens OL 00:19:18 36,35
47 Elin Rahm OK Norrvirdarna 00:19:19 36,43
50 Vilmalee Suwan OK Vilse 87 00:19:35 37,74
51 Malva Jönsson Kalmar OK 00:19:38 37,99
52 Sofia Djerf Västerbergslagens OL 00:19:54 39,29
54 Isabella Joons Leksands OK 00:20:30 42,24
54 Thilda Seldén IF Rigor 00:20:30 42,24
56 Hedda Röstin OK Ravinen 00:20:35 42,65
57 Rebecka Pihlström OK Landehof 00:20:43 43,30
58 Filippa Söderberg Kalmar OK 00:20:47 43,63
60 Elvira Ljungberg OK Skogsfalken 00:20:57 44,45
61 Tove Sjöberg Tullinge SK 00:21:08 45,35
62 Klara Nordström Kils OK 00:21:12 45,68
65 Irma Svensson OK Klyftamo 00:21:23 46,58
66 Tyra Dernfalk Västerbergslagens OL 00:21:30 47,15
67 Elsa Linder OK Hällen 00:21:31 47,23
68 Siri Larsen Tolered-Utby Ol-klubb 00:21:47 48,54
72 Olivia Lundstedt Sjövalla FK 00:22:13 50,67
73 Hanna Olsson IFK Sävsjö 00:22:16 50,91
74 Sara Hede Södertälje-Nykvarn OF 00:22:17 50,99
75 Elin Flakberg IFK Göteborg Orientering 00:22:21 51,32
76 Elin Nilsson Andrarums IF 00:22:27 51,81
77 Hanna Skoglund Sol Tranås 00:22:35 52,47
79 Ella Stenils OK Hällen 00:23:06 55,00
80 Alva Svärdhagen Lidköpings VSK 00:23:08 55,17
81 Sanna Hedberg OK Södertörn 00:23:53 58,85
82 Alva Nyström IF Thor 00:24:06 59,91
85 My Velander Surahammars SOK 00:24:59 64,25
86 Ellen Ohrt Sol Tranås 00:25:07 64,90
88 Emma Ivarsson OK Kullingshof 00:25:13 65,39
89 Emma Eliasson FK Friskus-Varberg 00:25:15 65,55
90 Malin Wilhelmsson Korsnäs IF OK 00:25:19 65,88
91 Bella Palmqvist IFK Sävsjö 00:25:30 66,78
92 Rebecka Westlund Kils OK 00:25:33 67,03
93 Linn Risto OK Linné 00:25:44 67,93
94 Elsa Karlsson OK Landehof 00:25:47 68,17
95 Emma Svidén Söders-Tyresö 00:26:22 71,04
97 Lovisa Göstas Källman Söders-Tyresö 00:26:35 72,10
98 Elsa Forsgren Västerbergslagens OL 00:26:37 72,26
99 Ebba Carnelius OK Hällen 00:26:41 72,59
100 Ellen Andersson Hagaby GoIF Örebro 00:26:56 73,82
101 Tilda Borgström Avesta OK 00:27:14 75,29
102 Emma Isidorsson OK Vivill 00:30:25 90,91
105 Julia Karlsson OK Skogsfalken 00:33:17 104,99
106 Alma Sand Västerbergslagens OL 00:35:23 115,29
107 My Blixt Avesta OK 00:39:17 134,44
108 Ellinor Lihv OK Gränsen 00:41:30 145,32
109 Kimberlie Le Anderstorps OK 00:44:18 159,06
Eira Hertin IK Hakarpspojkarna
Klara Andersson Domnarvets GOIF

Annonser

OOCup 2022