Svenska Orienteringsförbundet

O-event, dag 2, Downhill Sprint - H14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Olle Karlsson IK Hakarpspojkarna 00:12:37 25,78
2 Arvid Skepp Sävedalens AIK 00:13:00 28,78
3 Adrian Sjödin IK Hakarpspojkarna 00:13:11 30,22
4 Victor Beischer IK Uven 00:13:24 31,91
5 Elias Nordberg Göteborg-Majorna OK 00:14:00 36,60
6 Linus Vernström Ronneby OK 00:14:16 38,69
7 Alvin Ollander OK Landehof 00:14:26 39,99
8 Filip Broling Bredaryds SOK 00:14:42 42,07
9 Ludvig Hedström OK Skogshjortarna 00:14:53 43,51
10 Filip Ingemarsson Hestra IF 00:15:08 45,46
11 Tobias Johansson OK Löftan 00:15:18 46,77
12 David Berglund IF Thor 00:15:21 47,16
14 Hannes Essunger Sjövalla FK 00:15:43 50,02
16 William Rönnborg IK Uven 00:15:59 52,11
17 Anders Skoglund Sol Tranås 00:16:01 52,37
18 Alfred Hallqvist Ulricehamns OK 00:16:03 52,63
20 Isak Andersson Lunds OK 00:16:16 54,32
21 Alexander Ahlsén Södertälje-Nykvarn OF 00:16:20 54,85
23 Simon Bååth Sävedalens AIK 00:16:31 56,28
24 Jonathan Rundqvist OK Nackhe 00:16:45 58,10
26 Gustav Andersson OK Löftan 00:16:56 59,54
27 Teo Struck OK Ravinen 00:16:57 59,67
30 Olle Thimberg Söders-Tyresö 00:17:30 63,97
31 Viktor Norberg Stora Tuna OK 00:17:38 65,01
33 Lukas Hagberg Kalmar OK 00:17:52 66,83
34 Måns Eliasson IK Hakarpspojkarna 00:18:09 69,05
34 Albin Sjöblom OK Kåre 00:18:09 69,05
36 Martin Hansson IF Rigor 00:18:18 70,22
37 Jakob Carlsson Stora Tuna OK 00:18:38 72,83
38 Olle Sandström OK Ravinen 00:18:45 73,74
39 Hugo Cedervall Örkelljunga FK 00:18:50 74,39
40 Gunnar Fovaeus Sävedalens AIK 00:18:55 75,04
41 Isak Thörnblad OK Flundrehof 00:18:58 75,44
42 Lucas Wanner Avesta OK 00:19:08 76,74
44 Jonatan Wickström OK Tor 00:19:28 79,35
48 Oskar Eriksson Ronneby OK 00:19:49 82,08
49 Eric Luthman Degerfors OK 00:20:02 83,78
50 Lucas Boström OK Alehof 00:20:05 84,17
51 John Kinnander Matteus SI 00:20:23 86,51
52 Gustav Granström NAIS Orienteringsklubb 00:20:37 88,34
53 Esbjörn Montelius Risberg OK Kåre 00:20:40 88,73
54 Joel Golsäter Korsnäs IF OK 00:20:43 89,12
55 Jakob Ingelström OK Gynge 00:20:50 90,03
56 Albin Örnvall Boxholm-Mjölby OL 00:21:22 94,20
57 Joel Ringström OK Landehof 00:21:28 94,98
58 Mattias Hedin Söders-Tyresö 00:21:40 96,55
59 Eric Johansson OK Kåre 00:21:59 99,02
60 Sebastian Åkärbjär IFK Mora OK 00:22:11 100,59
62 Anton Josefsson OK Gisle 00:22:27 102,67
63 Jonathan Flodman Gotlands Bro OK 00:22:44 104,89
64 William Rebane Kils OK 00:23:17 109,19
65 Simon Sahlin Sjövalla FK 00:23:20 109,58
65 Axel Grimbeck Sävedalens AIK 00:23:20 109,58
67 Karl Granfors OK Landehof 00:23:32 111,14
68 Hannes Svensson Ronneby OK 00:23:54 114,01
71 Edvard Pettersson Gotlands Bro OK 00:24:58 122,35
72 Lukas Erdalen IFK Göteborg Orientering 00:25:13 124,30
73 Edvin Berggren OK Hedströmmen 00:25:59 130,30
74 Alfons Enell Sol Tranås 00:26:09 131,60
75 Oliwer Göransson Lidköpings VSK 00:27:55 145,42
76 Albin Boell IFK Göteborg Orientering 00:28:02 146,33
79 Victor Hansson OK Löftan 00:29:18 156,23
80 Moltas Östergren Alvesta SOK 00:30:38 166,66
81 Emanuel Zitka Ulricehamns OK 00:30:56 169,00
82 Alexander Persson Halmstad OK 00:30:59 169,39
83 Linus Carlsson Kokinsky IFK Göteborg Orientering 00:31:01 169,65
84 Axel Wågberg NAIS Orienteringsklubb 00:33:01 185,29
86 Alfred Johansson OK Alehof 00:33:42 190,64
88 Simon Ljungkvist OK Alehof 00:34:38 197,93
89 Edvin Tolestam IF Rigor 00:38:40 229,47
90 Axel Björkman Sjövalla FK 00:39:13 233,77
91 Erik Bernersson OK Enen 00:44:27 274,69
Alvin Rösehag Vänersborgs SK
Joel Holmberg Ulricehamns OK
Daniel Lind Dalaportens OL
Ville Lundgren Kalmar OK

Annonser

OOCup 2022