SM, lång final - H18 Final A
- Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
- Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
|
|
Namn |
Klubb |
Tid |
Poäng |
|
1 |
Simon Harden
|
FK Boken |
00:58:31 |
6,28 |
|
2 |
Jesper Lidmar
|
Snättringe SK |
00:59:50 |
8,06 |
|
3 |
Viktor Svensk
|
Stora Tuna OK |
01:00:24 |
8,82 |
|
4 |
Erik Hannrup
|
IF Thor |
01:01:17 |
10,01 |
|
5 |
Gustav Runefors
|
Växjö OK |
01:02:54 |
12,19 |
|
6 |
Simon Frisk
|
Järla Orientering |
01:03:06 |
12,46 |
|
7 |
Joar Hertin
|
IK Hakarpspojkarna |
01:03:15 |
12,66 |
|
8 |
Emil Auselius
|
Bredaryds SOK |
01:03:32 |
13,04 |
|
9 |
Leo Johansson
|
OK Kolmården |
01:03:42 |
13,26 |
|
10 |
Johan Langerak
|
Järfälla OK |
01:04:16 |
14,03 |
|
11 |
Gustav Olsson
|
OK Orion |
01:04:34 |
14,43 |
|
12 |
Samuel Pihlström
|
OK Landehof |
01:04:35 |
14,45 |
|
13 |
Marcus Carlsson
|
IF Hagen |
01:05:54 |
16,23 |
|
14 |
Adrian Vartia
|
OK Löftan |
01:06:38 |
17,21 |
|
15 |
Erik Wigle
|
Södertälje-Nykvarn OF |
01:06:45 |
17,37 |
|
15 |
Isac Ericsson
|
Växjö OK |
01:06:45 |
17,37 |
|
17 |
Philip Carlsson
|
Nyköpings OK |
01:07:07 |
17,86 |
|
18 |
Oskar Nyman
|
OK Tyr |
01:07:09 |
17,91 |
|
19 |
Hugo Djurstedt
|
Eksjö SOK |
01:07:26 |
18,29 |
|
20 |
Elias Tidevall
|
Skogsluffarnas OK |
01:08:22 |
19,55 |
|
21 |
Lukas Olm
|
Kils OK |
01:09:10 |
20,63 |
|
22 |
Kristoffer Tengroth
|
Sundbybergs IK |
01:09:45 |
21,41 |
|
23 |
Fredrik Hamrefors
|
Västerås SOK |
01:09:58 |
21,70 |
|
24 |
Victor Hansson
|
Jönköpings OK |
01:10:53 |
22,94 |
|
25 |
Lukas Granstedt
|
IK Hakarpspojkarna |
01:11:27 |
23,70 |
|
26 |
Mattias Ivares
|
OK Södertörn |
01:11:29 |
23,74 |
|
27 |
Alfred Pettersson
|
Mullsjö SOK |
01:12:12 |
24,71 |
|
28 |
Axel Olsson
|
IF Hagen |
01:13:23 |
26,30 |
|
29 |
Mattias Kallhauge
|
Snättringe SK |
01:14:25 |
27,69 |
|
30 |
Hugo Ström
|
Mullsjö SOK |
01:14:28 |
27,76 |
|
31 |
Albin Falk
|
Nyköpings OK |
01:16:23 |
30,34 |
|
32 |
Filip Bengtsson
|
OK Orion |
01:16:24 |
30,37 |
|
33 |
Jakob Ingström
|
IK Hakarpspojkarna |
01:16:47 |
30,88 |
|
34 |
Petter Bergstedt
|
Markbygdens OK |
01:17:28 |
31,80 |
|
35 |
Alexander Käll
|
Tumba-Mälarhöjden OK |
01:18:23 |
33,04 |
|
36 |
Mattis Persson
|
Eksjö SOK |
01:19:05 |
33,98 |
|
37 |
Arvid Westerberg
|
OK Kolmården |
01:19:40 |
34,76 |
|
38 |
Emil Öhlund
|
IK Hakarpspojkarna |
01:19:42 |
34,81 |
|
39 |
Emanuel Herberthson
|
Linköpings OK |
01:20:14 |
35,53 |
|
40 |
Jonathan Uller
|
Kils OK |
01:21:34 |
37,32 |
|
41 |
Viktor Waernqvist
|
NAIS Orienteringsklubb |
01:25:48 |
43,02 |
|
|
Benjamin Näslund
|
Skogslöparna |
|
|