Svenska Orienteringsförbundet

Ungdomsseriefinalen, Stockholm - D16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Annick Meister OK Södertörn 00:12:33 11,31
2 Kajsa Bogren Sundbybergs IK 00:12:53 13,16
3 Smilla Mogensen OK Ravinen 00:13:14 15,11
4 Amanda Granqvist OK Ravinen 00:13:34 16,96
5 Sara Möller OK Södertörn 00:14:11 20,38
6 Tove Sjöberg Tullinge SK 00:14:12 20,48
7 Tilda Mårtensson OK Ravinen 00:14:28 21,96
8 Lovisa Nilsson Attunda OK 00:14:43 23,35
9 Nina Persson Haninge SOK 00:14:47 23,72
10 Sigrid Carlsson Sundbybergs IK 00:14:54 24,36
10 Therese Nilsson OK Österåker 00:14:54 24,36
12 Åsa Sundström Järla Orientering 00:15:04 25,29
13 Emma Almgren OK Ravinen 00:15:08 25,66
14 Matilda Lindh Sundbybergs IK 00:15:34 28,07
15 Sanna Hedberg OK Södertörn 00:15:36 28,25
16 Johanna Almgren OK Ravinen 00:15:39 28,53
17 Ester Andersson OK Södertörn 00:15:42 28,81
17 Lovisa Göstas Källman Söders-Tyresö 00:15:42 28,81
19 Ella Karlsson Snättringe SK 00:15:44 28,99
20 Ellinor Hamberg Järfälla OK 00:15:55 30,01
21 Hedda Röstin OK Ravinen 00:16:05 30,94
22 Clea Wallnäs Sundbybergs IK 00:16:28 33,07
23 Tilde Carlinger Skogsluffarnas OK 00:16:43 34,45
24 Cecilia Hector Snättringe SK 00:16:51 35,19
25 Sofia Edvardsson Järfälla OK 00:17:02 36,21
26 Emma Bellander Gustavsbergs OK 00:17:07 36,67
26 Ida Hänström Täby OK 00:17:07 36,67
28 Maja Sandvik Attunda OK 00:17:21 37,97
30 Kajsa Ljungberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:17:31 38,90
31 Sofia Rask Kungälvs OK 00:17:53 40,93
32 Alva Bladh Tullinge SK 00:17:59 41,49
33 Clara Höglind IFK Enskede 00:18:20 43,43
34 Ylva Lidén Väsby OK 00:18:33 44,64
35 Karolina Bergh Papasikas Skarpnäcks OL 00:18:59 47,04
36 Sofia Albemark OK Ravinen 00:19:21 49,08
37 Emilia Nilsson Gustavsbergs OK 00:19:41 50,93
38 Lisa Wadenbrant Sundbybergs IK 00:20:52 57,50
39 Lisa Karlsson OK Älvsjö-Örby 00:22:13 65,00
40 Sara Hertegren Järfälla OK 00:23:06 69,90
41 Louise Lindell Gustavsbergs OK 00:26:26 88,42
42 Alice Hallmén Järfälla OK 00:26:35 89,25
43 Vilde Jonsson Wold Sundbybergs IK 00:28:00 97,12
Sofia Ivers Attunda OK

Annonser

Bagheera