Svenska Orienteringsförbundet

SM, medel kval - H18 Kval B

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Fredrik Glännefors Söders-Tyresö 00:25:01 8,12
2 Emil Auselius Bredaryds SOK 00:25:48 10,64
3 Albin Falk Nyköpings OK 00:25:57 11,12
4 Duncan Robertson Svaide Roma SOK 00:26:23 12,52
4 Simon Harden FK Boken 00:26:23 12,52
6 Alfred Pettersson Mullsjö SOK 00:26:30 12,90
7 Isac Ericsson Växjö OK 00:26:36 13,22
8 Jakob Ingström IK Hakarpspojkarna 00:26:52 14,08
9 David Borg Södertälje-Nykvarn OF 00:26:53 14,13
10 Gustav Wirén Attunda OK 00:26:57 14,35
11 Hugo Djurstedt Eksjö SOK 00:27:03 14,67
12 Linus Kristiansson Trollhättans SOK 00:27:22 15,69
13 Hugo Ström Mullsjö SOK 00:27:34 16,33
14 Jonathan Uller Kils OK 00:27:47 17,03
15 Simon Freyland Eksjö SOK 00:28:03 17,89
16 Viktor Waernqvist NAIS Orienteringsklubb 00:28:18 18,70
17 Jakob Gadefors Nau Haninge SOK 00:28:54 20,63
18 Jonatan Ståhl Sundbybergs IK 00:28:55 20,69
19 Felix Silver Gävle OK 00:29:20 22,03
20 Martin Lamm Frölunda OL 00:29:40 23,10
21 Karl Petersén OK Njudung 00:29:47 23,48
22 Nils Körle OK Landehof 00:29:56 23,96
23 Linus Lundberg OK Bävern 00:30:01 24,23
24 Carl Josefsson Sävedalens AIK 00:30:08 24,61
25 Victor Hansson Jönköpings OK 00:30:22 25,36
26 Johan Mårtensson IF Hagen 00:30:29 25,73
27 Johannes Öhgren OK Kåre 00:30:44 26,54
28 Noel Waldenfjord Järfälla OK 00:31:04 27,61
29 Gustav Björklund IFK Mora OK 00:31:45 29,82
30 Per Nordholm Sävedalens AIK 00:31:50 30,08
31 Anton Kastrup Sävedalens AIK 00:33:02 33,95
32 Mattias Hane OK Tyr 00:33:04 34,06
33 Linus Malm KFUM Örebro OK 00:33:45 36,26
34 Axel Bergström OK Rodhen 00:34:11 37,66
35 Gustav Nirvin Haninge SOK 00:35:26 41,69
36 Hannes Lindahl Sundsvalls OK 00:35:40 42,44
37 Sixten Ekbladh Sol Tranås 00:38:22 51,14
38 Sixten Törnqvist Västerås SOK 00:40:44 58,77
39 Linus Berggren OK Älvsjö-Örby 00:44:42 71,55

Annonser