Svenska Orienteringsförbundet

SM, medel final - H21 Final C

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Andreas Hall IFK Lidingö SOK 00:31:15 8,57
2 Simon Wikström OK Pan-Kristianstad 00:31:37 9,53
3 Pontus Karlsson Markbygdens OK 00:32:01 10,56
4 Johan Nordlund Malungs OK Skogsmårdarna 00:32:12 11,04
5 Simon Lundin Finspångs SOK 00:33:08 13,46
6 Erik Berzell Järla Orientering 00:33:09 13,50
7 David Bejbom Järla Orientering 00:33:36 14,67
8 Olof Larén-Sandgren OK Orion 00:33:47 15,15
9 Daniel Wernersson Göteborg-Majorna OK 00:33:58 15,62
10 Jacob Eriksson KFUM Örebro OK 00:34:08 16,06
11 Daniel Martinsson Göteborg-Majorna OK 00:34:17 16,44
12 Erik Malmberg Linköpings OK 00:34:47 17,74
13 Pontus Petersson OK Orion 00:34:53 18,00
14 Albin Thunberg Sävedalens AIK 00:34:55 18,09
15 Per Lindman Finspångs SOK 00:34:57 18,17
16 Jacob Lindstam OK Ravinen 00:35:23 19,30
17 Joakim Eliasson Göteborg-Majorna OK 00:35:25 19,38
18 Arvid Nord IK Hakarpspojkarna 00:35:29 19,56
19 Gustaf Sundbüe OK Hällen 00:35:33 19,73
20 Markus Larsson Hestra IF 00:35:35 19,82
20 Per Carlborg Linköpings OK 00:35:35 19,82
22 Viktor Runnby Göteborg-Majorna OK 00:35:47 20,34
23 Erik Blomgren Stora Tuna OK 00:36:06 21,16
24 Linus Bohman Malungs OK Skogsmårdarna 00:36:11 21,37
25 Erik Folkesson Blom IFK Mora OK 00:36:14 21,50
26 Henrik Håkansson Göteborg-Majorna OK 00:36:25 21,98
27 Heino Ollin Sävedalens AIK 00:36:37 22,50
28 Benjamin Edlund Hestra IF 00:37:06 23,75
29 Oscar Björck Järla Orientering 00:37:35 25,01
30 Joel Nilsson IFK Göteborg Orientering 00:37:43 25,35
31 Tommy Lindberg OK Roslagen 00:38:45 28,03
32 Erik Barr Zeilon Skåneslättens OL 00:38:58 28,59
33 Joakim Ingelsson OK Hammaren 00:39:35 30,19
34 Mikael Andersson OK Kolmården 00:39:59 31,23
35 Oskar Lundqvist Malungs OK Skogsmårdarna 00:40:51 33,48
36 Linus Rapp IFK Mora OK 00:43:00 39,06
37 Mattias Karlsson Växjö OK 00:43:10 39,49
38 Karl Enges Attunda OK 00:45:45 46,19
39 Filip Jacobsson OK Tisaren 00:51:28 61,03
40 Johan Aronsson OK Tisaren 00:56:38 74,43
Sixten Hillerhag IFK Lidingö SOK

Annonser