Svenska Orienteringsförbundet

SM, medel final - D18 Final A

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Isa Envall IK Hakarpspojkarna 00:30:00 3,85
2 Amanda Kleijn Södertälje-Nykvarn OF 00:31:02 5,99
3 Johanna Källvik Leufvén Åmåls OK 00:31:03 6,02
4 Erika Källvik Leufvén Åmåls OK 00:31:40 7,30
5 Amanda Granqvist OK Ravinen 00:32:05 8,16
6 Ellen Blennow Falköpings AIK OK 00:33:20 10,75
7 Alva Sonesson Falköpings AIK OK 00:33:21 10,78
8 Emma Ling IK Hakarpspojkarna 00:33:39 11,40
9 Ella Sjöberg Tullinge SK 00:33:53 11,89
10 Tilde Backlund OK Södertörn 00:33:54 11,92
11 Hanna Johannesson Ronneby OK 00:34:05 12,30
12 Ella Olsson Grycksbo IF OK 00:34:44 13,65
13 Johanna Nilsson Kungälvs OK 00:34:58 14,13
14 Ronja Hugg Forsa OK 00:35:00 14,20
15 Malin Kristiansson Trollhättans SOK 00:35:36 15,44
16 Frida Vikström Sundsvalls OK 00:35:46 15,79
16 Ebba Berglin OK Orion 00:35:46 15,79
18 Tilda Östberg Stora Tuna OK 00:36:00 16,27
19 Hanna Lagerberg OK Södertörn 00:36:02 16,34
20 Agnes Broman OK Roslagen 00:36:51 18,03
21 Frida Johansson OK Djerf 00:36:52 18,06
22 Malva Steen OK Enen 00:37:16 18,89
23 Ebba Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 00:37:31 19,41
24 Hanna Lundberg OK Renen 00:37:50 20,06
25 Tove Ekström Linköpings OK 00:38:17 21,00
26 Alma Holmqvist Johansson IK Hakarpspojkarna 00:38:22 21,17
27 Sara Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:38:25 21,27
28 Hilda Holmqvist Johansson IK Hakarpspojkarna 00:38:28 21,37
29 Lovisa Lager Halmstad OK 00:39:25 23,34
29 Sofia Johansson OK Skärmen 00:39:25 23,34
31 Alicia Lundgren Växjö OK 00:39:26 23,38
32 Alma Vilhelmsson Falköpings AIK OK 00:39:29 23,48
33 Petrina Costermans Järla Orientering 00:40:21 25,27
34 Alva Sellgren Göteborg-Majorna OK 00:40:28 25,51
35 Tuva Nikolausson Svaide Roma SOK 00:40:32 25,65
36 Clara Samuelsson OK Vivill 00:41:00 26,62
37 Signe Nilsson Nyköpings OK 00:41:24 27,45
38 Tove Pettersson OK Roxen 00:42:25 29,55
39 Moa Hjorth Domnarvets GOIF 00:42:27 29,62
40 Emilia Engel OK Ravinen 00:43:28 31,72
41 Kajsa Bogren Sundbybergs IK 00:43:36 32,00

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
OK Orion