Svenska Orienteringsförbundet

25mannamedeln - H21-1

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Csaba Gösswein OK Linné 00:25:53 15,11
2 Fredrik Mattsson OK Kåre 00:26:18 16,52
4 Ola Svahn IFK Mora OK 00:28:11 22,89
5 Erik Öhlund Ulricehamns OK 00:28:12 22,95
7 Johan Olsson Hjobygdens OK 00:29:07 26,05
9 Calle Stenberg OK Skogshjortarna 00:29:28 27,23
10 Anton Karlsson OK Kullingshof 00:29:51 28,53
11 Daniel Gustafsson FK Friskus-Varberg 00:30:11 29,66
13 Erik Memmi Halmstad OK 00:30:21 30,22
14 Jonathan Svensson Växjö OK 00:30:36 31,07
15 Simon Lennermo Nässjö OK 00:30:55 32,14
16 Fredrik Andersson IF Rigor 00:30:56 32,20
17 Johan Eklund Växjö OK 00:31:36 34,45
19 Jonas Lundgren Stora Tuna OK 00:31:48 35,13
20 Nils Wallentin Tärk Halmstad OK 00:31:54 35,47
21 Adam Georgsson Karlskrona SOK 00:31:58 35,69
23 Joel Johnsson OK Nackhe 00:32:08 36,26
25 Jonatan Andersson Falkenbergs OK 00:32:35 37,78
26 Tobias Mattsson Trollhättans SOK 00:32:37 37,89
27 Jesper Liderud Tibro OK 00:32:41 38,12
28 Robert Sandberg OK Roslagen 00:33:01 39,25
29 Jesper Nilsson Ulricehamns OK 00:33:11 39,81
30 Erik Skärberg Vänersborgs SK 00:33:18 40,20
31 Tobias Johansson OK Skogshjortarna 00:33:28 40,77
32 Andreas Karlsson Åre OK 00:33:33 41,05
33 Axel Bengtsson Sol Tranås 00:33:37 41,28
34 Emil Alexandersson Stora Tuna OK 00:33:40 41,45
35 Johan Ivarsson OK Kullingshof 00:33:41 41,50
37 Christian Arnesson Ulricehamns OK 00:34:23 43,87
38 Fredrik Levin Svaide Roma SOK 00:34:31 44,32
39 Martin Schagerlind Trollhättans SOK 00:34:38 44,72
40 Pontus Forsberg OK Kullingshof 00:34:40 44,83
41 Andreas Liljegren Gotlands Bro OK 00:34:52 45,51
43 Erik Hansson Bredareds IF 00:35:06 46,30
44 Niklas Hidman Halmstad OK 00:35:39 48,16
46 Måns Lennermo Nässjö OK 00:36:02 49,46
47 Erik Bäcklund Ekvall Trollhättans SOK 00:36:05 49,62
48 Loke Agmarken Halmstad OK 00:36:37 51,43
49 Leon Hansson Visborgs OK 00:36:45 51,88
50 Fredrik Johansson Bredaryds SOK 00:37:16 53,63
51 Frej Hegg Svaide Roma SOK 00:37:29 54,36
52 Olof Persson Svaide Roma SOK 00:37:34 54,64
53 Oskar Pettersson OK Njudung 00:37:54 55,77
55 Tommy Pap Sol Tranås 00:38:42 58,48
56 Marcus Lööf OK Kullingshof 00:38:48 58,82
57 Robin Jakobsson Gamleby OK 00:38:58 59,38
57 Joakim Persson Kils OK 00:38:58 59,38
59 Gabriel Irestål Sol Tranås 00:39:54 62,54
60 Erik Kvarnström Kils OK 00:41:31 68,01
62 Mattihas Kjell Främmestads IK 00:41:43 68,69
63 Tomas Gunnarsson OK Nackhe 00:43:18 74,05
64 Andreas Claesson OK Kullingshof 00:43:47 75,68
65 Emil Håsteen Rånäs OK 00:44:13 77,15
66 Johan Sandlund OK Njudung 00:45:24 81,15
67 Anton Backlund Säterbygdens OK 00:46:26 84,65
68 Oscar Törnroth Hjobygdens OK 00:46:37 85,27
69 Robert Larsson Gamleby OK 00:46:47 85,84
70 James Turton Östersunds OK 00:46:58 86,46
71 Filip Barkestedt OK Kullingshof 00:47:13 87,30
72 Johan Sandström Trollhättans SOK 00:47:40 88,82
73 Andreas Johansson Ankarsrums OK 00:47:45 89,11
74 Viktor Djerf Västerbergslagens OL 00:48:25 91,36
75 Victor Arvesved Tibro OK 00:48:51 92,83
76 Jonatan Karlsson Västerviks OK 00:49:01 93,39
77 Arne Lindström Torsås OK 00:51:58 103,38
79 Johan Nilsson Hultsfreds OK 00:53:14 107,66
80 Philip Stensby Tibro OK 00:58:44 126,28
81 Simon Wallman OK Kullingshof 01:01:39 136,15
82 Mats Andersson OK Långberget 01:07:58 157,52
Christoffer Johansson Trollhättans SOK
Nils Alexandersson Stora Tuna OK
Erik Erdelius IF Rigor
Stefan Söderström IK Vikings OK

Annonser