Svenska Orienteringsförbundet

25mannamedeln - H21-2

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Niklas Olofsson OK Pan-Kristianstad 00:26:20 11,38
2 Hans Persson IFK Umeå 00:26:30 11,91
3 Simon Teike Forsa OK 00:27:39 15,57
4 Fredrik Nilsson OK Pan-Kristianstad 00:28:02 16,79
5 Anders Vedin Sundsvalls OK 00:28:10 17,22
6 Joel Kristiansson Skåneslättens OL 00:28:20 17,75
7 Marcus Lundagårds Alfta-Ösa OK 00:29:00 19,87
8 Henrik Håkansson Göteborg-Majorna OK 00:29:09 20,35
9 Victor Flingmark Uddevalla OK 00:29:34 21,68
10 Emil Nilsson Umeå OK 00:29:38 21,89
11 Jonas Kjäll Centrum OK 00:29:55 22,79
12 Björn Hellrup OK Pan-Kristianstad 00:29:56 22,85
13 Gustav Boquist IK Uven 00:30:11 23,64
13 Marcus Halvarsson KFUM Örebro OK 00:30:11 23,64
15 Joris Hochstetter Alfta-Ösa OK 00:30:16 23,91
16 Victor Axbom OK Landehof 00:30:28 24,54
17 Aron Laurell Håkansson Kungälvs OK 00:30:35 24,92
18 Erik Magnusson OK Nolaskogsarna 00:30:37 25,02
19 Ilya Belianka Sävedalens AIK 00:30:43 25,34
20 Jacob Vikström Tolered-Utby Ol-klubb 00:30:58 26,14
21 Erik Bengtsson Sävedalens AIK 00:31:05 26,51
22 Anton Berneving OK Gipen 00:31:08 26,67
23 Tobias Eliasson Sundsvalls OK 00:31:23 27,46
24 Anders Axling Sundsvalls OK 00:31:25 27,57
25 Lars Jakobsson Centrum OK 00:31:28 27,73
26 Johan Hindér Tolered-Utby Ol-klubb 00:31:30 27,84
27 Erik Råberg OK Landehof 00:31:32 27,94
28 Anders Trolin Forsa OK 00:31:52 29,00
29 Magnus Nordström OK Älvsjö-Örby 00:32:34 31,23
30 Richard Sjöholm OK Pan-Kristianstad 00:32:50 32,08
31 Isak Gelius Snättringe SK 00:32:51 32,13
32 Daniel Wernersson Göteborg-Majorna OK 00:32:55 32,35
33 David Hector Snättringe SK 00:32:59 32,56
34 Daniel Pelyhe Söders-Tyresö 00:33:20 33,67
35 Anders Lindberg Forsa OK 00:33:27 34,05
36 Fredrik Norell Frölunda OL 00:33:47 35,11
37 Hampus Larsson FK Göingarna 00:33:52 35,37
38 Erik Toomingas Sundsvalls OK 00:33:56 35,59
39 Fredrik Broman Alfta-Ösa OK 00:34:09 36,28
40 Markus Hellström Forsa OK 00:34:12 36,43
41 Márk Porgányi OK Södertörn 00:34:20 36,86
42 Anton Hemlin IK Uven 00:34:40 37,92
43 John Gabrielsson Sävedalens AIK 00:35:07 39,35
44 Philip Pålsson Skåneslättens OL 00:35:20 40,04
44 Magnus Selling Härnösands OK 00:35:20 40,04
46 Simon Larsson Sävedalens AIK 00:35:22 40,15
47 Niklas Helmertz Frölunda OL 00:36:07 42,54
48 Henrik Trolin Forsa OK 00:36:12 42,80
49 Daniel Olsson Uddevalla OK 00:36:14 42,91
50 Martin Ankel OK Alehof 00:36:19 43,18
51 Christoffer Ohlsson Uddevalla OK 00:36:39 44,24
52 Erik Lundh Rehns BK 00:37:03 45,51
53 Vidar Faxén Sävedalens AIK 00:37:36 47,26
54 Jakob Segerslätt Skåneslättens OL 00:37:37 47,32
55 Henrik Fröjd Rehns BK 00:38:01 48,59
56 Niklas Fries Umeå OK 00:38:16 49,39
57 Adam Nyman Centrum OK 00:38:28 50,02
58 Kristian Narbro Porath Tolered-Utby Ol-klubb 00:39:00 51,72
59 Magnus Karlsson Centrum OK 00:39:09 52,20
60 Andreas Lonaeus Umeå OK 00:39:32 53,42
61 Mattias Kuosku Tolered-Utby Ol-klubb 00:39:33 53,47
62 Rasmus Arfwedson Göteborg-Majorna OK 00:39:35 53,58
63 Johan Nyman Forsa OK 00:40:09 55,38
64 Hugo Thunberg OK Alehof 00:40:10 55,44
65 Daniel Nilsson Skåneslättens OL 00:40:17 55,81
66 Mattias Eliasson IK Stern 00:40:28 56,39
67 Joachim Wansölin OK Ravinen 00:40:41 57,08
68 Ignas Vaseta Alfta-Ösa OK 00:41:16 58,94
69 Anders Ohlsson Uddevalla OK 00:41:43 60,37
70 Arvid Strandberg Skogslöparna 00:41:57 61,12
71 Simon Engel Hässleholms OK 00:42:19 62,29
72 Christofer Näsholm Ärla IF 00:43:52 67,22
73 Per Edström Härnösands OK 00:44:03 67,81
74 Arvid Rudberg Centrum OK 00:44:28 69,13
75 Mihaly Stork Söders-Tyresö 00:45:55 73,75
76 Ola Häggström Andrarums IF 00:46:37 75,98
77 Linus Olsson OK Gipen 00:47:13 77,89
78 Aleksandr Manoilov Järfälla OK 00:47:31 78,85
79 Jonas Sundell Umeå OK 00:48:46 82,83
80 Fredric Johansson Snättringe SK 00:50:34 88,56
81 Gustaf Petersson Centrum OK 00:57:00 109,05
82 Mattias Henriksson Centrum OK 01:00:18 119,56
83 Jonas Gustafsson Andrarums IF 01:02:08 125,40
85 Oskar Fridell Frölunda OL 01:11:05 153,90
86 Andreas Ljungkvist Hässleholms OK 01:48:51 274,19
Johan Blick OK Alehof

Annonser

OOCup 2022