Svenska Orienteringsförbundet

Swedish League, #2, medel (WRE), med Värmlandsdubbeln - D18 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Malin Kristiansson Trollhättans SOK 00:27:57 4,38
2 Hilda Holmqvist Johansson IK Hakarpspojkarna 00:28:35 5,80
3 Hanna Lundberg OK Renen 00:29:27 7,75
4 Tilde Backlund OK Södertörn 00:29:32 7,93
5 Ebba Lindell IF Thor 00:29:36 8,08
6 Ebba Berglin OK Orion 00:29:45 8,42
7 Amanda Granqvist OK Ravinen 00:29:54 8,76
8 Emma Eriksson Eksjö SOK 00:29:57 8,87
9 Signe Nilsson Nyköpings OK 00:30:16 9,58
10 Alva Sonesson Falköpings AIK OK 00:30:38 10,40
11 Olivia Asp IFK Göteborg Orientering 00:31:23 12,09
12 Emma Ling IK Hakarpspojkarna 00:31:46 12,95
13 Kerstin Ljungemyr OK Kolmården 00:31:57 13,36
14 Thea Fagerström IFK Göteborg Orientering 00:32:17 14,11
15 Märta Ljungberg Sjövalla FK 00:32:26 14,44
16 Matilda Lindh Sundbybergs IK 00:32:55 15,53
17 Alma Holmqvist Johansson IK Hakarpspojkarna 00:33:07 15,98
18 Linnea Lund OK Kolmården 00:33:10 16,09
19 Annick Meister OK Södertörn 00:33:26 16,69
20 Agnes Broman OK Roslagen 00:33:41 17,25
21 Hanna Johannesson Ronneby OK 00:33:46 17,44
22 Julia Rangert IK Hakarpspojkarna 00:34:05 18,15
23 Petrina Costermans Järla Orientering 00:34:38 19,38
24 Lovisa Lager Halmstad OK 00:34:41 19,50
25 Ellen Blennow Falköpings AIK OK 00:34:45 19,65
26 Alma Vilhelmsson Falköpings AIK OK 00:35:17 20,84
27 Maja Porle Växjö OK 00:35:27 21,22
28 Therese Nilsson OK Österåker 00:35:42 21,78
29 Elin Nilsson Andrarums IF 00:35:44 21,85
30 Kajsa Bogren Sundbybergs IK 00:35:47 21,97
31 Agnes Lindblom Malmö OK 00:36:00 22,45
32 Klara Andersson Domnarvets GOIF 00:36:04 22,60
33 Amanda Karmetun OK Njudung 00:36:12 22,90
34 Clara Samuelsson OK Vivill 00:36:40 23,95
35 Tove Pettersson OK Roxen 00:36:56 24,55
36 Vendela Söderqvist OK Kåre 00:37:24 25,60
37 Elsa Nilsson Domnarvets GOIF 00:37:55 26,76
38 Hillevie Svärd Strängnäs-Malmby OL 00:38:02 27,02
39 Lisa Åkesson Markbygdens OK 00:38:09 27,28
40 Emilia Bergström OK Rodhen 00:38:28 27,99
41 Lovisa Weiden Skåneslättens OL 00:38:31 28,10
42 Clara Spik Leksands OK 00:38:47 28,70
43 Moa Hjorth Domnarvets GOIF 00:38:59 29,15
44 Elsa Aderstedt Althoff Kungälvs OK 00:39:15 29,75
45 Ebba Lind OK Skärmen 00:39:26 30,16
46 Amelie Rajan IFK Lidingö SOK 00:39:48 30,99
47 Karin Wedman Västerbergslagens OL 00:40:34 32,71
48 Lovisa Hambäck Långhundra IF 00:40:38 32,86
49 Clara Johansson OK Skärmen 00:41:14 34,20
50 Ebba Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 00:41:28 34,73
51 Kristina Klingnéus IK Vikings OK 00:41:29 34,77
52 Klara Johansson Västvärmlands OK 00:41:34 34,95
53 Elin Lindblad OK Djerf 00:41:42 35,25
54 Erika Åkesson Markbygdens OK 00:41:45 35,36
55 Lisa Olsson Torsås OK 00:42:01 35,96
56 Anna Gröll Eksjö SOK 00:42:06 36,15
57 Wilma Bergander Eksjö SOK 00:42:13 36,41
58 Lovisa Wigertz Långhundra IF 00:42:35 37,24
59 Tilda Golsäter Korsnäs IF OK 00:43:03 38,28
60 Sofia Ivers Attunda OK 00:43:21 38,96
61 Ida Hofstedt Täby OK 00:43:44 39,82
62 Thea Svensson IK Vikings OK 00:44:08 40,72
63 Moa Alsiö IF Hagen 00:44:33 41,65
64 Alma Hjertberg Hestra IF 00:44:41 41,95
65 Katarina Norrby OK Södertörn 00:45:00 42,66
66 Klara Åkerman Sjöström Västerås SOK 00:46:03 45,02
67 Amanda Jansson OK Djerf 00:46:38 46,33
68 Linnea Wedberg-Kilnäs Sjövalla FK 00:46:54 46,93
69 Moa Karlsson OK Hammaren 00:47:56 49,25
70 Ebba Lindman IK Hakarpspojkarna 00:49:43 53,25
71 Clara Dahl Härlövs IF 00:50:01 53,93
72 Alma Leijon Härlövs IF 00:50:05 54,08
73 Alice Marmelid OK Roxen 00:51:40 57,63
74 Nicolina Moberg OK Tyr 00:53:30 61,75
Alicia Lundgren Växjö OK
Sofia Wigle Södertälje-Nykvarn OF
Alma Gustafsson SOK Aneby
Emilia Engel OK Ravinen
Cornelia Ivarsson OK Hammaren
Lovisa Gustafsson KFUM Örebro OK
Hilda Axelsson FK Göingarna

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
OK Orion