Svenska Orienteringsförbundet

Swedish League, #2, medel (WRE), med Värmlandsdubbeln - H21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Niklas Olofsson OK Pan-Kristianstad 00:30:06 10,63
2 Pål Skogtjärn Södertälje-Nykvarn OF 00:32:01 15,90
3 Rasmus Wickbom Bergnäsets AIK 00:32:18 16,67
4 Johan Hellman Vänersborgs SK 00:32:59 18,55
5 Waldemar Andersson Långhundra IF 00:34:42 23,27
6 Arvid Henriksson Järla Orientering 00:35:16 24,82
7 Morgan Karlsson Sundbybergs IK 00:35:57 26,70
8 Tommy Söderberg OK Hällen 00:36:02 26,93
9 Andreas Nikolausson Visborgs OK 00:36:06 27,11
10 Dag Stridh Malungs OK Skogsmårdarna 00:36:25 27,98
11 Patrik Johansson Kexholms SK 00:36:52 29,22
12 Fredrik Persson IFK Göteborg Orientering 00:37:01 29,63
13 Anton Karlsson OK Kullingshof 00:37:45 31,64
14 Johan Lidström IFK Göteborg Orientering 00:37:56 32,15
15 Carl-Johan Högberg OK Linné 00:37:57 32,19
16 Björn Karlsson Halmstad OK 00:37:59 32,28
17 Andrew Quin IFK Lidingö SOK 00:38:16 33,06
18 Sven-Anders Melin Södertälje-Nykvarn OF 00:38:48 34,53
19 Per Bergh Tullinge SK 00:39:01 35,12
20 Mikael Pihel OK Tisaren 00:39:10 35,53
21 Lars Jakobsson Centrum OK 00:40:29 39,15
22 Erik Nallgård Västerås SOK 00:44:16 49,54
23 Joakim Persson Kils OK 00:44:31 50,23
24 David Henriksson Kristinehamns OK 00:44:50 51,10
25 Philip Edvardsson Eksjö SOK 00:45:09 51,97
26 Martin Kvarnström Kils OK 00:46:07 54,62
27 Adam Nyman Centrum OK 00:46:09 54,71
28 Joel Börjesson Eriksson Storviks IF 00:47:01 57,09
29 Mikael Blessborn Domnarvets GOIF 00:47:31 58,47
30 Marcus Bill OK Pan-Kristianstad 00:47:44 59,06
31 Cimmie Wignell Almby IK 00:47:50 59,34
32 Martin Storkamp Sundsvalls OK 00:48:17 60,57
33 Johan Celander Köping-Kolsva OK 00:48:33 61,30
34 Per Fredberg Kristinehamns OK 00:48:46 61,90
35 Erik Skärberg Trollhättans SOK 00:49:46 64,65
36 James Turton Östersunds OK 01:00:31 94,17

Annonser