Svenska Orienteringsförbundet

Swedish League, #6, final, jaktstart + nationell tävling - H21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Johan Törnroth Hestra IF 00:52:46 9,69
2 Kalle Bergman OK Ravinen 00:52:56 9,95
3 Pontus Karlsson Markbygdens OK 00:54:37 12,56
4 Johan Eklöv Tumba-Mälarhöjden OK 00:54:56 13,05
5 Jesper Sjöblom Södertälje-Nykvarn OF 00:56:34 15,58
6 Mats Röjgård OK Kolmården 00:58:12 18,11
7 Dan Wester Järla Orientering 00:58:19 18,29
8 Waldemar Andersson Långhundra IF 00:58:32 18,62
9 Oscar Vångell Ärla IF 00:58:36 18,73
10 Martin Jansson Södertälje-Nykvarn OF 00:58:49 19,06
11 Rasmus Wickbom Bergnäsets AIK 00:59:14 19,71
12 Andreas Nikolausson Visborgs OK 01:00:17 21,33
13 Arvid Henriksson Järla Orientering 01:00:23 21,49
14 Jesper Kullin Alfredsson Långhundra IF 01:00:39 21,90
15 Anton Lif Rehns BK 01:00:40 21,93
16 Carl-Johan Högberg OK Linné 01:00:51 22,21
17 Anton Sundgren Långhundra IF 01:01:21 22,98
18 Michael Refors Järla Orientering 01:02:41 25,05
19 Per-Åke Olsson OK Ravinen 01:03:21 26,08
20 Patrik Johansson Kexholms SK 01:04:36 28,02
21 Oscar Arman Nyköpings OK 01:05:06 28,79
22 David Hector Snättringe SK 01:05:08 28,84
23 Pontus Lindblom OK Roxen 01:07:13 32,07
24 Edvin Wiklund OK Enen 01:07:52 33,08
25 Andreas Lundsten Centrum OK 01:07:57 33,21
26 Jakob Fransson OK Milan 01:09:04 34,93
27 Björn Karlsson Halmstad OK 01:10:31 37,18
28 Jakob Segerslätt Skåneslättens OL 01:10:35 37,28
29 Eric Hansson IK Hakarpspojkarna 01:11:43 39,04
30 Adam Segerslätt Skåneslättens OL 01:12:22 40,05
31 Philip Pålsson Skåneslättens OL 01:12:28 40,20
32 Thomas Pettersson Attunda OK 01:13:43 42,14
33 Adam Nyman Centrum OK 01:14:26 43,25
34 Joel Hallberg IFK Hedemora OK 01:15:04 44,23
35 Magnus Karlsson Centrum OK 01:16:17 46,11
36 Joel Berring Centrum OK 01:16:52 47,01
37 Klas Johansson OK Kolmården 01:17:07 47,40
38 Robert Johansson Täby OK 01:18:11 49,05
39 Simon Engel Hässleholms OK 01:22:50 56,25
40 Aleksandr Manoilov Järfälla OK 01:23:42 57,60
41 Fredric Johansson Snättringe SK 01:25:18 60,07
42 Pär Svensson Söders-Tyresö 01:27:42 63,79
43 Joel Börjesson Eriksson Storviks IF 01:31:39 69,91
44 Rihards Darzins Almby IK 01:32:33 71,30
45 Johan Forsstedt Söders-Tyresö 01:38:08 79,95
46 Fredrik Edén IFK Göteborg Orientering 01:57:38 110,15
Mattias Mårts Stora Tuna OK
Ola Lindqvist IFK Lidingö SOK

Annonser

Bagheera