Swedish Orienteering Federation

Swedish League, #6, final, jaktstart + nationell tävling - D14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Name Club Time Poäng
1 Jenny Göstas Källman Söders-Tyresö 00:27:57 26.22
2 Sofie Ettling Skogspojkarnas OK 00:28:59 29.35
3 Filippa Guttke Nyköpings OK 00:31:04 35.66
4 Annie Lund OK Kolmården 00:32:04 38.68
5 Cajsa Alenius Nyköpings OK 00:32:28 39.90
6 Lovis Hellsten Nyköpings OK 00:32:37 40.35
7 Vilma Nilsson Attunda OK 00:32:50 41.00
8 Stina Bygdén Södertälje-Nykvarn OF 00:33:18 42.42
9 Wilma Mårtensson OK Ravinen 00:33:24 42.72
10 Julia Gustafsson KFUM Örebro OK 00:33:35 43.28
11 Filippa Hjerne Tumba-Mälarhöjden OK 00:33:50 44.03
12 Linn De Boussard IFK Enskede 00:34:34 46.25
13 Wilma Larsson Sundsvalls OK 00:34:37 46.40
14 Alva Lidström Lauri Snättringe SK 00:34:49 47.01
15 Freja Hjerne Tumba-Mälarhöjden OK 00:34:55 47.31
16 Lovisa Lindqvist IFK Enskede 00:35:21 48.62
17 Lina Uller Kils OK 00:35:37 49.43
18 Klara Junegard Tullinge SK 00:37:19 54.58
19 Emma Henriques OK Södertörn 00:37:45 55.89
20 Signe Feil Sundsvalls OK 00:37:49 56.09
21 Alice Ljungberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:38:02 56.75
22 Sara Ohlin OK Tranan 00:38:31 58.21
23 Wilda Lundqvist Mälarö SOK 00:39:15 60.43
24 Elin Abel Snättringe SK 00:39:38 61.59
24 Ingrid Johansson Sundbybergs IK 00:39:38 61.59
26 Alva Eliasson Sundsvalls OK 00:39:59 62.65
27 Lovisa Borg Södertälje-Nykvarn OF 00:40:33 64.36
28 Malin Strömqvist Attunda OK 00:42:56 71.58
29 Alexandra Stål Södertälje-Nykvarn OF 00:43:36 73.60
30 Tuva Holmström OK Ravinen 00:43:50 74.30
31 Nova Matthews Tullinge SK 00:43:55 74.55
32 Nova Sahlén Västerås SOK 00:44:15 75.56
33 Elin Theander Haninge SOK 00:45:15 78.59
34 Greta Häger OK Södertörn 00:47:02 83.99
35 Hilda Mårsell Tumba-Mälarhöjden OK 00:49:04 90.14
36 Moa Glanshed Haninge SOK 00:49:37 91.81
37 Stina Ylipää Mälarö SOK 00:53:05 102.30
38 Emma Hallendal IFK Enskede 00:56:15 111.89
39 Vera Skantze IFK Lidingö SOK 01:04:24 136.56
40 Klara Strind Södertälje-Nykvarn OF 01:13:06 162.89

Advertisements

Bagheera