Svenska Orienteringsförbundet

Swedish League, #6, final, jaktstart + nationell tävling - H50

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Olov Vikström Sundsvalls OK 00:35:06 9,92
2 Ulrik Englund Tumba-Mälarhöjden OK 00:37:09 14,70
3 Per Mårtensson OK Ravinen 00:37:38 15,83
4 Per Jansson OK Djerf 00:37:44 16,07
5 Anders Lillieström OK Roxen 00:37:58 16,61
6 Per Ek Nyköpings OK 00:38:04 16,84
7 Fredrik Sone Attunda OK 00:39:16 19,65
8 Mikael Öhgren Sävedalens AIK 00:39:55 21,16
9 Henrik Pettersson OK Roxen 00:40:14 21,90
10 Peter Lund OK Kolmården 00:40:19 22,10
11 Mikael Nyberg Hellas Orientering 00:40:26 22,37
12 Per Forsberg IFK Enskede 00:40:50 23,30
13 Allan Mogensen OK Ravinen 00:41:06 23,93
14 Mikael Westerberg OK Kolmården 00:42:06 26,26
15 Magnus Rajan IFK Lidingö SOK 00:42:52 28,05
16 Eric Roller Järfälla OK 00:42:58 28,28
17 Håkan Olofsson Ärla IF 00:43:16 28,98
18 Pontus Gille OK Roslagen 00:43:20 29,14
19 Mats Åhman Tumba-Mälarhöjden OK 00:43:29 29,49
20 Erik Norin Sundsvalls OK 00:43:37 29,80
21 Conny Forsberg Långhundra IF 00:43:53 30,42
22 Peter Jakobsson OK Södertörn 00:44:06 30,93
23 Magnus Hjorth Domnarvets GOIF 00:44:18 31,40
24 Daniel Olm IF Thor 00:44:21 31,51
25 Jesper Lagerberg OK Södertörn 00:44:22 31,55
26 Stefan Henriksson IFK Enskede 00:44:39 32,21
26 Johan Hofstedt Täby OK 00:44:39 32,21
28 Fredrik Sandberg OK Älvsjö-Örby 00:44:42 32,33
29 Per Franzén OK Södertörn 00:44:56 32,88
30 Joakim Persson Haninge SOK 00:45:13 33,54
31 Arne Jansson OK Klemmingen 00:45:15 33,61
32 Dan Giberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:45:28 34,12
33 Per Wollbrand OK Ravinen 00:45:38 34,51
34 Olle Hjerne Tumba-Mälarhöjden OK 00:45:46 34,82
35 Anders Karlsson Snättringe SK 00:46:36 36,77
36 Bengt Johansson FK Friskus-Varberg 00:46:37 36,81
37 Jens Werner Gustavsbergs OK 00:47:06 37,93
38 Henrik Ljungemyr OK Kolmården 00:47:15 38,28
39 Simon Sandgren Bromma-Vällingby SOK 00:48:04 40,19
39 Johan Lundvall Täby OK 00:48:04 40,19
41 Rune Lindström OK Nolaskogsarna 00:48:09 40,38
42 Lennart Swahn Sundbybergs IK 00:48:16 40,66
43 Thomas Persson OK Denseln 00:48:17 40,70
44 Johan Malm OK Kolmården 00:48:49 41,94
45 Staffan Kjellman OK Ravinen 00:48:51 42,02
46 Ola Kåberg OK Ravinen 00:48:56 42,21
47 Göran Jonsson Sundbybergs IK 00:50:12 45,17
48 Magnus Trofast Bredaryds SOK 00:50:25 45,68
49 Per Damberg IFK Lidingö SOK 00:50:38 46,18
50 Magnus Elwin IFK Enskede 00:50:45 46,45
51 Jonas Carlsson IFK Lidingö SOK 00:50:55 46,84
52 Anders Holmqvist Snättringe SK 00:50:56 46,88
53 Peter Landén Gustavsbergs OK 00:52:17 50,03
54 Mattias Berglund Bromma-Vällingby SOK 00:53:44 53,42
55 Torbjörn Andersson Sundsvalls OK 00:54:17 54,70
56 Mattias Skeppling OK Södertörn 00:55:04 56,53
57 Fredrik Morast Haninge SOK 00:55:45 58,13
58 Thomas Babtist Bromma-Vällingby SOK 00:55:54 58,48
59 Asbjörn Grøvlen Järfälla OK 00:56:30 59,88
60 Roger Lindén Attunda OK 00:56:40 60,27
61 Thomas Lundberg Mälarö SOK 00:57:09 61,40
62 Peter Fors OK Grip 00:57:26 62,06
63 Tomas Mattsson OK Södertörn 00:58:42 65,02
64 Patrik Steen OK Enen 00:59:06 65,95
65 Anders Johansson NAIS Orienteringsklubb 00:59:15 66,30
66 Eric Huijsers Hammarby IF OF 00:59:50 67,66
67 Per-Johan Josefsson Skogslöparna 01:04:07 77,66
68 Mattias Robertson Centrum OK 01:05:01 79,76
69 Nils Eklöw OK Södertörn 01:06:00 82,06
70 Christophe Herly OK Södertörn 01:26:50 130,70

Annonser

Bagheera