Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Höga Kusten, elitsprinten - D21 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Anna Närhi IFK Göteborg 00:14:32 2,84
3 Deborah Stadler IFK Göteborg 00:14:57 4,60
4 Alva Olsson Linköpings OK 00:15:08 5,38
5 Sara Hagström IFK Göteborg 00:15:20 6,23
6 Kirsi Nurmi IFK Göteborg 00:15:24 6,51
8 Josefin Tjernlund OK Tisaren 00:15:29 6,86
9 Gabriella Gustafsson IK Hakarpspojkarna 00:15:35 7,28
11 Agnes Leo Halden SK 00:15:41 7,71
13 Lilian Forsgren OK Tisaren 00:15:47 8,13
14 Emma Johansson Domnarvets GoIF 00:15:54 8,62
14 Tilda Johansson OK Orion 00:15:54 8,62
16 Emma Bjessmo IFK Lidingö SOK 00:15:55 8,69
17 Ellinor Tjernlund OK Tisaren 00:15:56 8,76
20 Johanna Öberg OK Linné 00:16:05 9,40
21 Elin Carlsson OK PAN-Kristianstad 00:16:06 9,47
21 Andrea Svensson OK Tisaren 00:16:06 9,47
23 Kristin Löfgren Johansen IFK Mora OK 00:16:07 9,54
25 Helena Karlsson IFK Lidingö SOK 00:16:18 10,31
26 Lisa Risby OK Kåre 00:16:19 10,39
28 Josefine Klintberg OK Ravinen 00:16:35 11,51
30 Frida Sandberg Stora Tuna OK 00:16:41 11,94
32 Katrin Mueller IFK Lidingö SOK 00:16:44 12,15
35 Anna Bachman IFK Lidingö SOK 00:16:54 12,85
36 Jessica Halliday Domnarvets GoIF 00:16:55 12,92
36 Magdalena Olsson Stora Tuna OK 00:16:55 12,92
38 Sanna Skoog Kils OK 00:16:57 13,06
39 Louise Markstedt OK Södertörn 00:16:58 13,13
40 Linda Lindkvist Leksands OK 00:17:00 13,28
40 Elna Forsberg IK Hakarpspojkarna 00:17:00 13,28
42 Rebecka Heinrup Tullinge SK 00:17:04 13,56
44 Joana Wälti Södertälje-Nykvarn OF 00:17:10 13,98
46 Kate Morrison OK Linné 00:17:14 14,26
47 Matleena Boström IFK Lidingö SOK 00:17:17 14,47
48 Sara Eskilsson Alfta-Ösa OK 00:17:19 14,61
48 Ida Hylander Nyköpings OK 00:17:19 14,61
50 Johanka Šimková IFK Mora OK 00:17:24 14,97
52 Kristin Hylander Nyköpings OK 00:17:27 15,18
53 Nelly Carlsson OK PAN-Kristianstad 00:17:29 15,32
54 Lovisa Persson OK Tisaren 00:17:30 15,39
55 Susanna Tervo IFK Lidingö SOK 00:17:32 15,53
56 Anna Dahlgren Rosen Järla Orientering 00:17:33 15,60
57 Kristin Olovsson OK Linné 00:17:37 15,88
58 Kajsa Risby OK Kåre 00:17:51 16,87
59 Hedwig Haas Sundsvalls OK 00:17:53 17,01
59 Jeanette Jönsson Hellstadius Södertälje-Nykvarn OF 00:17:53 17,01
61 Elin Pettersson IFK Göteborg 00:17:55 17,15
62 Louise Lundgren Växjö OK 00:17:57 17,29
64 Elin Classon OK Orinto 00:18:08 18,07
65 Lisa Andersson Ärla IF 00:18:24 19,20
66 Moa Leijon Lind Södertälje-Nykvarn OF 00:18:32 19,76
67 Vanessa Fricker Stora Tuna OK 00:18:36 20,04
68 Maria Björklund Stora Tuna OK 00:18:58 21,59
70 Josefin Erlandsson OK Milan 00:19:06 22,16
71 Julia Davidsson Ärla IF 00:20:10 26,67
72 Stina Nero Mullsjö SOK 00:21:53 33,93

Annonser

OOCup 2022